مقالات

11 سوال متداول در مورد سلامت جنسی

سلامت جنسی

11 سوال متداول در مورد سلامت جنسی

از دیگر محصولات ما نیز دیدن فرمایید:

محلول خوراکی آلرگارد کمک به کاهش دوران بستری در بیماران به کووید ۱۹

2 قرص گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟ داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟

کاربرد قرص لاغری هزال چیست؟

قرص المان چیست؟

بازگشت جوانی با قرص مولتی ویتامین بالای 50 سال و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

کاربرد کپسول حجرالیهود کیدستون چیست؟

قرص ال آرژنین ۵۰۰ میلی گرم ۱۰۰ عددی سیمرغ چیست؟

کپسول کیدستون چیست؟

کپسول آراپیس درمان موثر آرتروز گردن

پودر چاقی طلای سبز

پودر لاغری طلای سبز

قرص بلغم 100 عددی

پودر روتارین

در این مقاله
1. آیا مرد یائسه می شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

2. خانم ها هر چند وقت یک بار باید معاینه لگن و تست پاپ انجام دهند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

3. فواید و خطرات ختنه چیست؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

4. محیطات واژن طبیعی است؟

5. آیا درمان جایگزینی برای یائسگی برای زنان مضر است؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

6. آیا زن در دوران شیردهی می تواند باردار شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

7. آیا هیسترکتومی می تواند مشکلات جنسی برای یک زن ایجاد کند؟

8. آیا فرد مبتلا به سیفلیس می تواند بیماری را منتقل کند؟

9. چگونه افراد مبتلا به HIV می شوند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

10. آیا استفاده از وازلین به عنوان روان کننده با کندوم لاتکس اشکالی ندارد؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

11. خانم ها وقتی قرص های ضدبارداری خود را فراموش کنند چه باید بکنند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

12. آیا زن با روش ترک بارداری می تواند باردار شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

چرا سلامت جنسی مهم است؟

اگرچه ممکن است ما در مراقبت از بسیاری از جنبه‌های سلامت خود خوب باشیم، اما وقتی صحبت از سلامت جنسی به میان می‌آید، می‌توان به راحتی سر خود را در شن فرو برد. ترکیبی از خجالت، ترس و شرم می تواند به این معنی باشد که حضور در غربالگری سلامت جنسی در انتهای لیست کارهای ما قرار می گیرد. در Pearl Chemist Group، ما خدمات سلامت جنسی را در Wandsworth ارائه می دهیم تا مراقبت از سلامت جنسی شما را تا حد امکان آسان کنیم.

مانند تمام جنبه های سلامتی، حفظ سلامت بدن و جلوگیری از بیماری در صورت امکان بسیار مهم است. تعدادی از بیماری ها از طریق جنسی منتقل می شوند، بنابراین هنگامی که شما یک رابطه جنسی را با یک شریک جدید شروع می کنید، مهم است که بدن خود را از عفونت ها و بارداری های ناخواسته محافظت کنید. این ممکن است از طریق غربالگری سلامت جنسی، و با استفاده از روش های مانع پیشگیری از بارداری از جمله کاندوم باشد. اگر در مورد سلامت جنسی خود نگرانی دارید، مهم است که قبل از انجام فعالیت جنسی، آزمایش STI انجام دهید، زیرا این امر از انتقال عفونت به شخص دیگری جلوگیری می کند.

عفونت های جنسی می توانند به عوارض پزشکی جدی تبدیل شوند، بنابراین تشخیص و درمان هر گونه بیماری در اسرع وقت مهم است.

خدمات سلامت جنسی

موقعیت مناسب کلینیک ما که در منطقه واندسورث لندن واقع شده است، به شما امکان می دهد از سلامت جنسی خود به صورت محلی مراقبت کنید. کارکنان ما خدمات محرمانه و بدون قضاوت را بدون توجه به سن، جنس، منشاء قومی یا گرایش جنسی شما ارائه می دهند.

هنگامی که به یک مشاور سلامت جنسی مراجعه می کنید، آنها می توانند آزمایش STI در محل، آزمایش HIV، آزمایش بارداری، پیشگیری از بارداری از جمله پیشگیری از بارداری اضطراری، و مشاوره سلامت جنسی را ارائه دهند. کارکنان ما به طور کامل در زمینه مسائل مربوط به سلامت جنسی آموزش دیده اند، و بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که آنها توصیه ها و راهنمایی های بالینی کاملاً به روز را ارائه می دهند.

کارکنان ما همچنین می‌توانند با طرح eC-Card که کاندوم‌های رایگان را برای جوانان فراهم می‌کند، کمک کنند، بنابراین نیازی به ریسک کردن سلامت خود یا شریک زندگی‌تان نیست.

برای بهره مندی از خدمات سلامت جنسی ما، همین امروز با ما تماس بگیرید یا برای اطلاعات بیشتر از ما در Wandsworth دیدن کنید.

1. آیا مرد یائسه می شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

11 سوال متداول در مورد سلامت جنسیبله، یک مرد یائسه می شود، اما به میزانی متفاوت از یک زن است. یائسگی اصطلاحی است که برای توصیف پایان باروری زنان استفاده می شود . در لغت به معنای پایان قاعدگی است. یائسگی زنان با تغییر در تولید مثل می شود. بیضه‌های مردانه بر خلاف تخمدان‌های زن، تولید می‌کنند را از دست نمی‌دهند. یک مرد سالم است تا 80 سال یا بیشتر اسپرم بسازد .

از سوی دیگر، تغییرات ظریف در عملکرد بیضه ممکن است در اوایل 45-50 سال و به طور چشمگیری بعد از 70 سال رخ دهد.

از آنجایی که مردان دوره مشخصی از یائسگی مردانه را پشت سر نمی گذارند، برخی از پزشکان به این موضوع اشاره می کنند. این به عنوان مثال آندروژن ( تستوسترون ) در مردان پیر (ADAM) است. مردان معمولاً به دلیل افزایش سن کاهش تولید تستوسترون را تجربه می‌کنند، اما می‌توان به برخی از بیماری‌ها نیز مانند آن‌ها اشاره کرد.

اگر عملکرد ضعیف بیضه ها باعث بروز علائمی مانند، ضعف، آسیب، کاهش میل جنسی یا ناتوانی جنسی می شود، مشخص نیست. اگر سطح تستوسترون پایین باشد، جایگزینی آن ممکن است به تسکین آنها کمک کند. با این حال، جایگزینی هورمون های مردانه می تواند سرطان پروستات و سطح کلسترول بالا را بدتر کند. با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا درمانی برای شما مناسب است یا خیر.

2. خانم ها هر چند وقت یک بار باید معاینه لگن و تست پاپ انجام دهند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

تست پاپ اسمیر برای زنان 21 سال و بالاترین توصیه می شود. کالج آمریکایی زنان و زایمان غربالگری معمولی را برای زنان 21 تا 65 سال هر سه سال توصیه می کند. اگر در نتیجه آزمایش غیرطبیعی پیدا شود یا اگر در معرض خطر سرطان دهانه رحم قرار گیرد، ممکن است به انجام آزمایشات پاپ مکر نیاز باشد.

طبق گفته کارگروه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده آمریکا (USPSTF) ، ترکیب تست پاپ با آزمایش پاپیلومای انسانی ( HPV ) می تواند به گونه ایمن فاصله بین غربالگری سرطان دهانه رحم را در زنان بین 30 تا 65 سال از سه سال به پنج سال افزایش دهد. دهد.

همچنین طبق دستورالعمل USPSTF، آزمایش HPV برای زنان 20 ساله توصیه نمی‌شود، زیرا افراد در آن گروه سنی ممکن است HPV داشته باشند که بدون درمان می‌شوند.

پیشنهادی

طبق دستورالعمل، زنان بالای 65 سال در صورتی که حداقل سه تست پاپ تست منفی متوالی یا حداقل دو تست HPV منفی در 10 سال گذشته داشته باشند، غربال غرب را انجام دهد. اما زنان خاص که سابقه یک ناهنجاری پیش سرطانی دارند باید حداقل 20 سال به غربالگری ادامه دهند.

و زنان در هری که هیسترکتومی با برداشتن دهانه انجام می‌شود و سرطان دهانه رحم یا ناهنجاری‌های پیش سرطانی را ندارند، طبق دستورالعمل‌ها نیازی به غربالگری ندارند.

3. فواید و خطرات ختنه چیست؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

ختنه در نوزادان پسر به پزشکی یا موضوعی بهداشتی است که همچنان مورد بحث است. در سال 2012، آکادمی اطفال آمریکا (AAP) گزارش داد که دارای فواید و مزایای پزشکی بالقوه و همچنین خطراتی است. شواهد علمی موجود برای توصیه به ختنه معمولی کافی نیست . بنابراین، از آنجایی که این روش برای سلامت جسمی ضروری نیست، توصیه می‌کنیم که بهترین تصمیم را برای ختنه توسط والدین با پزشک متخصص اطفال، با نظر گرفتن مواردی که به نفع کودک است، از جمله پزشکی، درمان می‌شود. ، سنت های مذهبی، فرهنگی و قومی.

کاهش خطر ابتلا به بیماری
خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی در مردان
محافظت در برابر سرطان آلت تناسلی و کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه زن
دانشگاه از بالانیت و بالانوپوستیت ( بالانوپوستیت )
دانشگاه از فیموز (ناتوانی در جمع شدن پوست ختنه گاه) و پارافیموز (ناتوانی در برگرداندن پوست ختنه گاه به محل اصلی خود)
ختنه مردان همچنین ممکن است تمیز کردن انتهای تناسلی را آسان‌تر کند، می‌توان مطالعاتی را نشان داد که به خوبی می‌توان از برخی مشکلات آلت جلوگیری کرد. علاوه بر این، استفاده از کندوم در حین رابطه جنسی به بیماری از بیماری های مقاربتی و سایر آسیب ها کمک می کند.

مانند بسیار از روش های پزشکی، ختنه نیز خطراتی دارد. این شامل:

درد
خطر ابتلا و عفونت در محل ختنه
جنبش داده
خطر افزایش به گوشت گوشت (التهاب دهانه آلتاسلی)
خطر آسیب به آلت تناسلی
پیشنهادی

4. محیطات واژن طبیعی است؟

یک زن معمولاً ناشناخته‌ات واژن تولید می‌کند که معمولاً به صورت شفاف یا کمی کدر، غیر فعال کننده و بدون بو توصیف می‌شود. در طول چرخه قاعدگی طبیعی، مقدار و قوام می تواند متفاوت باشد. در یک زمان از ماه، ممکن است مقدار کمی بسیار رقیق یا آبکی وجود داشته باشد. و در زمان دیگر، غلیظ تری ممکن است ظاهر شود. همه این دفعات را می توان طبیعی در نظر گرفت.

بلندات واژن که دارای بو یا محرک هستند معمولاً یک غیر طبیعی در نظر گرفته می شوند. حرکت ممکن است خارش یا سوزش یا هر دو باشد. خراش ممکن است در هر زمان از روز در حال حاضر، اما معمولا

پر دردسر در شب است. این ویژگی با رابطه جنسی بدتر می شوند. در صورت تغییر در مقدار، رنگ یا بوی غذا، مهم است که به متخصصان زنان مراجعه کنید.

5. آیا درمان جایگزینی برای یائسگی برای زنان مضر است؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

بحث های بسیاری توسط جامعه علمی در مورد درمان مشکلی یا HRT وجود دارد. به طور کلی، اعتقاد بر این است که درمان دیگری بر تسکین علائم یائسگی، استخوان های سالم را بعد از یائسگی حفظ می کند. اما، مانند تمام درمان، ممکن است برخی از عوارض جانبی مضر، از جمله افزایش خطر برای آندوتر (رحم) وجود سرطان و سرطان پستان باشد.

درمان جایگزینی برای همه مناسب نیست. برای تعیین اینکه آیا درمان یا درمان برای شما مناسب است، با پزشک خود صحبت کنید.

6. آیا زن در دوران شیردهی می تواند باردار شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

آره. حتی اگر شیردهی ممکن است قاعدگی را سرکوب یا به تعویق بیاندازد ، باز هم می توانید باردار شوید . تخمک گذاری قبل از شروع دوباره قاعدگی اتفاق می افتد، بنابراین توصیه های پزشک خود را در مورد روش مناسب آبیاری از بارداری دنبال کنید.

7. آیا هیسترکتومی می تواند مشکلات جنسی برای یک زن ایجاد کند؟
برخی از زنان ممکن است پس از هیسترکتومی ( برداشتن رحم با جراحی) تغییراتی را در عملکرد جنسی تجربه کنند. این تغییرات ممکن است شامل دست دادن میل، کاهش روانکاری واژن و حس تناسلی باشد. علاوه بر این، جراحی میتواند به اعصاب و رگهای خونی آسیب برساند که برای عملکرد جنسی زنان ضروری است.

8. آیا فرد مبتلا به سیفلیس می تواند بیماری را منتقل کند؟
آره. سیفلیس یک بیماری مقاربتی است. فرد مبتلا به سیفلیس می تواند را در دو مرحله اول بیماری گسترش دهد. اگر با زخم باز (مرحله اول) یا بثورات پوستی (مرحله دوم) تماس پیدا کرد، می توانید باکتری هایی را که باعث می شوند، شناسایی کنید. اگر باکتری از طریق سوراخ هایی مانند آلت تناسلی، مقعد، واژن، دهان یا پوست شکسته وارد بدن شما شود، می توانید به سیفلیس مبتلا شوید.

اگر فردی از دو سال مبتلا به سیفلیس باشد، بعید است که بیماری را سرایت کند. فرصت انجام رابطه جنسی از روغن کاندوم کاری شده استفاده کنید.

پیشنهادی

9. چگونه افراد مبتلا به HIV می شوند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

11 سوال متداول در مورد سلامت جنسیزمانی که مایعات بدن فرد آلوده (، مایع منی، مایعات واژن یا شیر مادر) وارد جریان خون او شود، فرد مبتلا به HIV می شود. ویروس می تواند از طریق پوشش های دهان، مقعد یا اندام های جنسی (آلت تناسلی و واژن) یا از طریق پوست شکسته وارد خون شود.

هم مردان و هم زنان می توانند HIV را منتقل کنند. فرد مبتلا به HIV می تواند احساس خوبی داشته باشد و همچنان ویروس را به دیگران منتقل کند. زنان باردار مبتلا به HIV نیز می شوند این ویروس را به نوزادان خود منتقل کنند.

راه های رایج افراد به HIV:

یک سوزن مشترک برای مصرف مواد مخدر
داشتن رابطه محافظت نشده با فرد مبتلا

شما نمی توانید HIV را از موارد زیر دریافت کنید:

لمس یا در آغوش گرفتن فردی که مبتلا به HIV/AIDS است
حمام های عمومی یا استخرهای شنا
به اشتراک فنجان، ظروف یا تلفن با فردی که HIV/AIDS دارد
نیش حشرات

10. آیا استفاده از وازلین به عنوان روان کننده با کندوم لاتکس اشکالی ندارد؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

خیر. فقط از روان کننده های بر آب، مانند KY Jelly، همراه کاندوم استفاده کنید. روان های روغنی مانند وازلین می توانند کاندوم را ضعیف کرده و باعث شکستن آن شوند.

11. خانم ها وقتی قرص های ضدبارداری خود را فراموش کنند چه باید بکنند؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

11 سوال متداول در مورد سلامت جنسیاگر مصرف قرص ضد بارداری را فراموش کنید، به محض مصرفی آن را مصرف کنید. اگر تا روز بعد یادتان نمی آید، آن روز دو قرص بخورید. اگر دو روز فراموش کردید که قرص های خود را مصرف کنید، روزی که یادتان می آید دو قرص و روز بعد دو قرص مصرف کنید. سپس به برنامه برمیگردید. اگر بیش از دو قرص را فراموش کردید، برای راهنمایی با پزشک خود تماس بگیرید.

این دستورالعمل ممکن است این باشد که روزانه یک قرص را تا یکشنبه مصرف کنید و سپس یک بسته جدید را شروع کنید یا بقیه قرص را دور بریزید و همان روز با یک بسته جدید شروع کنید.

هر زمانی که مصرف یک قرص را فراموش کردید، باید از روش دیگری از بارداری استفاده کنید تا زمانی که قرص را تمام کنید. هر چه مصرف قرص ضد بارداری را فراموش کنید، احتمال آزاد شدن تخمک از تخمدان خود را می دهید. با این حال، اگر مصرف هر یک از هفت قرص آخر از 28 روز را فراموش کنید، شانس خود را افزایش نمی دهید، زیرا این قرص ها حاوی مواد غیر فعال هستند.

اگر عادت ماهانه خود را از دست داده اید و فراموش کرده اید که یک یا چند قرص مصرف کنید، آزمایش بارداری بدهید. اگر دو دوره قاعدگی را از دست دادید، حتی اگر تمام قرص های خود را طبق برنامه مصرف کنید، آزمایش بارداری بدهید.

پیشنهادی

12. آیا زن با روش ترک بارداری می تواند باردار شود؟و تاثیر آن بر سلامت جنسی چیست؟

کشیدن قبل از انزال مرد، که به عنوان روش ترک شناخته می شود، یک روش بیخطر برای کنترل بارداری نیست. مقداری انزال (مایع حاوی اسپرم) ممکن است قبل از اینکه واقعاً به اوج برسد آزاد شود. علاوه بر این، برخی از افراد ممکن است قدرت اراده را نداشته باشند یا نتوانند کنار بکشند.

مرجع پزشکی WebMD بررسی شده توسط Carol DerSarkissian، MD در 12 مه 2021

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *