مجله مرهم سبز

مقالات

دیابت ، ۴ گزینه درمانی جدید برای دیابت

دیابت ، 4 گزینه های درمانی جدید برای دیابت

محتویات

از دیگر محصولات ما نیز دیدن فرمایید:

زمانی را صرف کنید که با روح خود با همان کوششی رفتار کنید که با بدن خود رفتار می کنی

فراخوان داروی متفورمین طولانی مدتدر مه ۲۰۲۰ ، سازمان غذا و دارو (FDA)منبع معتبر توصیه کرد برخی از سازندگان متفورمین با انتشار طولانی مدت برخی از قرص های خود را از بازار ایالات متحده خارج کنند. این به این دلیل است که سطح غیرقابل قبول سرطان زایی احتمالی (عامل ایجاد کننده سرطان) در برخی از قرص های متفورمین با انتشار طولانی مدت یافت شد. اگر در حال حاضر از این دارو استفاده می کنید ، با پزشک خود تماس بگیرید. آنها به شما توصیه می کنند که آیا باید به مصرف داروهای خود ادامه دهید یا به نسخه جدیدی نیاز دارید.

وقتی دیابت دارید ، بدن شما در مدیریت انسولین دچار مشکل می شود. انسولین ماده ای است که توسط لوزالمعده شما تولید می شود و به بدن شما کمک می کند از گلوکز (قند) غذایی که می خورید استفاده کند. انسولین گلوکز را از جریان خون به سلول های شما منتقل می کند ، که از آن برای انرژی استفاده می کنند. اما اگر بدن شما انسولین کافی تولید نمی کند یا از آن به درستی استفاده نمی کند ، گلوکز در خون شما باقی می ماند. داشتن قند خون بالا برای مدت طولانی می تواند به قسمت هایی از بدن شما آسیب برساند.

دو نوع دیابت وجود دارد: نوع ۱ و نوع ۲. افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ نمی توانند انسولین خود را تولید کنند. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می توانند انسولین تولید کنند ، اما بدن آنها قادر به استفاده صحیح از آن نیست.

در حالی که تنها دارویی که برای درمان افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ استفاده می شود انسولین است ، این دارو در انواع مختلف وجود دارد. از سوی دیگر ، افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ طیف وسیعی از گزینه های دارویی دارند. در واقع ، آنها ممکن است برای درمان بیماری خود به بیش از یک نوع دارو نیاز داشته باشند.

برای اطلاع از گزینه های دارویی جدید دیابت و داروهای در حال توسعه ، و همچنین داروهای متداول برای هر دو نوع دیابت ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

داروهای جدید برای دیابت

در سال های اخیر ، چندین داروی جدید دیابت تولید شده است. اینها شامل داروهای خوراکی و همچنین داروهای تزریقی است.

داروهای خوراکی جدید

به جز استگلاترو ، که تنها شامل یک دارو است ، داروهای خوراکی جدیدی که برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شوند ، همه داروهای ترکیبی هستند. آنها هریک دو دارو را به تنهایی برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می کنند.

این داروها همه داروهای نام تجاری هستند که اشکال عمومی ندارند.

Xigduo XR

Xigduo XR ، که به صورت قرص خوراکی ۲۴ ساعته با انتشار طولانی مدت عرضه می شود ، برای استفاده در سال ۲۰۱۴ تأیید شد. Xigduo XR متفورمین را با داپاگلیفلوزین ترکیب می کند . متفورمین به حساسیت بیشتر بافت های بدن به انسولین کمک می کند. داپاگلیفلوزین مانع از ورود مجدد گلوکز در سیستم شما از طریق کلیه ها به خون می شود. همچنین باعث می شود بدن شما گلوکز بیشتری را از طریق ادرار شما دفع کند.

سینجاردی

Synjardy ، که به صورت قرص خوراکی عرضه می شود ، برای استفاده در سال ۲۰۱۵ تأیید شد. این دارو ترکیبی از داروهای متفورمین و ایمپاگلیفلوزین است . امپاگلیفلوزین مشابه داپاگلیفلوزین عمل می کند.

گلیکسامبی

Glyxambi ، که به صورت قرص خوراکی نیز عرضه می شود ، برای استفاده در سال ۲۰۱۵ تأیید شد. این دارو ترکیبی از داروهای linagliptin و empagliflozin است. لیناگلیپتین تجزیه برخی از هورمون ها را در بدن شما که به لوزالمعده شما می گویند انسولین تولید و ترشح کند ، مسدود می کند. همچنین هضم شما را کند می کند ، که باعث آزاد شدن گلوکز در خون شما می شود.

استگلوجان

استگلوجان ، که به صورت قرص خوراکی عرضه می شود ، در اواخر سال ۲۰۱۷ تأیید شد. ترکیبی از ارتوگلیفلوزین و سیتاگلیپتین است.

Ertugliflozin با همان مکانیزم empagliflozin عمل می کند. سیتاگلیپتین تجزیه برخی از هورمون ها را در بدن شما که به لوزالمعده شما می گویند انسولین تولید و ترشح کند ، مسدود می کند. همچنین هضم شما را کند می کند ، که باعث کاهش جذب گلوکز به خون شما می شود.

سگلورومت

Segluromet ، که به صورت قرص خوراکی عرضه می شود ، در اواخر سال ۲۰۱۷ تأیید شد. ترکیبی از ارتوگلیفلوزین و متفورمین است.

استگلاترو

استگلاترو ، که به صورت قرص خوراکی عرضه می شود ، در اواخر سال ۲۰۱۷ تأیید شد. این یک نام تجاری داروی ارتوگلیفلوزین است. از طریق مکانیسم مشابه امپاگلیفلوزین عمل می کند. مانند داروهای ترکیبی در این لیست ، Steglatro برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود.

تزریقات جدید

این تزریقات با نام تجاری جدید به عنوان داروهای عمومی موجود نیست. آنها برای درمان دیابت نوع ۲ یا دیابت نوع ۱ و ۲ استفاده می شوند.

این داروها حاوی نوعی انسولین ، آگونیست GLP-1 یا هر دو هستند. انواع مختلف انسولین تزریقی به عنوان جایگزینی برای انسولینی است که بدن شما تولید نمی کند یا نمی تواند به درستی از آن استفاده کند. آگونیست های گیرنده پپتید ۱ (GLP-1) شبیه گلوکاگون به پانکراس شما کمک می کند انسولین بیشتری را هنگام سطح گلوکز بالا ترشح کند. آنها همچنین جذب گلوکز را در طول هضم کند می کنند.

ترسیبا

ترسیبا ، که در سال ۲۰۱۵ تأیید شد ، نسخه ای نامدار از داروی انسولین degludec است. این دارو برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می شود.

ترسیبا یک انسولین طولانی مدت است که تا ۴۲ ساعت دوام دارد. این مدت طولانی تر از انسولین معمول است. این دارو روزانه یکبار تزریق می شود.

Basaglar و Toujeo

Basaglar و Toujeo دو شکل جدید انسولین گلارژین هستند. آنها برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ استفاده می شوند و هر دو یک بار در روز تزریق می شوند.

Basaglar یک داروی انسولین طولانی مدت است که در سال ۲۰۱۵ تأیید شد. این دارو مشابه داروی انسولین گلارژین دیگر به نام Lantus است. Toujeo یک شکل متمرکزتر از انسولین گلارژین است. برای استفاده در سال ۲۰۱۵ تأیید شد.

Xultophy

Xultophy در سال ۲۰۱۶ تأیید شد. این فقط برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود. Xultophy یک بار در روز تزریق می شود.

Xultophy ترکیبی از انسولین degludec ، انسولین طولانی مدت و لیراگلوتید ، آگونیست GLP-1 است.

سولیکوآ

Soliqua در سال ۲۰۱۶ تأیید شد. این فقط برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود. یکبار در روز تزریق می شود.

Soliqua داروی انسولین گلارژین را با لیکسیزناتید ، آگونیست گیرنده GLP-1 ترکیب می کند.

اوزمپیک

Ozempic در اواخر سال ۲۰۱۷ تأیید شد. این فقط برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود. Ozempic نسخه ای با نام تجاری آگونیست GLP-1 به نام semaglutide است. این دارو هفته ای یکبار تزریق می شود.

آدلیکسین

Adlyxin در سال ۲۰۱۶ تأیید شد. این فقط برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود. Adlyxin یک نسخه با نام تجاری آگونیست GLP-1 به نام lixisenatide است. این دارو روزانه یکبار تزریق می شود.

ریزودگ

Ryzodeg در سال ۲۰۱۶ تأیید شد اما هنوز در دسترس نیست. این دستگاه برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ طراحی شده است. Ryzodeg انسولین degludec را با انسولین آسپارت ترکیب می کند. این دارو باید یک یا دو بار در روز تزریق شود.

داروهای دیابت در حال توسعه است

علاوه بر این داروهای جدید ، چندین داروی دیابت در حال توسعه است. این داروها عبارتند از:

 • اورال-لین. این داروی نام تجاری به عنوان اسپری انسولین خوراکی سریع عمل می کند. این دارو برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ طراحی شده است.
 • رقص ۵۰۱. این دستگاه آئروسل حاوی انسولین مایع است که برای استنشاق در زمان غذا در نظر گرفته شده است. این دارو برای درمان دیابت نوع ۱ و نوع ۲ طراحی شده است.
داروهای رایج دیابت

اکنون که از داروهای جدید و آینده دیابت مطلع شده اید ، لیستی از برخی از داروهای دیابت که در حال حاضر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، آورده شده است. برخی از این داروها اجزای داروهای ترکیبی جدید ذکر شده در بالا و همچنین داروهای ترکیبی قدیمی تر ذکر شده در زیر هستند.

داروهای خوراکی

گروههای زیر از داروها معمولاً برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شوند. همه به صورت قرص خوراکی عرضه می شوند. متفورمین به عنوان محلول خوراکی نیز وجود دارد.

بیگوانیدها مانند متفورمین

متفورمین اغلب اولین دارویی است که برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شود. با کند کردن تولید گلوکز در کبد عمل می کند. همچنین باعث حساسیت بیشتر بافت های بدن شما به انسولین می شود. این به بافت ها کمک می کند تا گلوکز را جذب کنند.

متفورمین همچنین با سایر داروهای خوراکی ترکیب می شود تا تعداد قرص های مورد نیاز را کاهش دهد.

مهار کننده های آلفا گلوکوزیداز

این داروها تجزیه کربوهیدرات ها را در بدن شما کند یا مسدود می کنند. کربوهیدرات ها در غذاهای نشاسته ای یا شیرین وجود دارند. این عمل جذب گلوکز را به جریان خون شما کند می کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • آکربوز
 • میگلیتول

مهار کننده های دیپپتیدیل پپتیداز -۴ (مهار کننده های DPP-IV)

این داروها تجزیه هورمون های خاصی را در بدن شما که به لوزالمعده شما می گویند انسولین تولید و ترشح کند ، مسدود می کنند. این داروها همچنین هضم شما را کند می کنند ، که باعث کاهش انتشار گلوکز در خون شما می شود. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • آلوگلیپتین
 • لیناگلیپتین
 • ساکسیگلیپتین
 • سیتاگلیپتین

مگلیتینیدها

این داروها به لوزالمعده شما می گویند که انسولین ترشح کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • nateglinide
 • رپاگلینید

مهار کننده های انتقال دهنده سدیم-گلوکز ۲ (SGLT2)

این داروها مانع از ورود مجدد گلوکز در سیستم شما از طریق کلیه ها به خون می شوند. آنها همچنین باعث می شوند بدن شما گلوکز بیشتری را از طریق ادرار شما دفع کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • کاناگلیفلوزین
 • داپاگلیفلوزین
 • امپاگلیفلوزین
 • ارتوگلیفلوزین

سولفونیل اوره

این داروها باعث می شوند لوزالمعده انسولین بیشتری ترشح کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • گلیمپیرید
 • گلیپیزید
 • گلیبورید

تیازولیدیندیونز

این داروها باعث حساسیت بیشتر بافت های بدن شما به انسولین می شوند. این به بدن شما کمک می کند از گلوکز بیشتری در خون شما استفاده کند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • پیوگلیتازون
 • روزیگلیتازون

داروهای ترکیبی

علاوه بر داروهای جدید ذکر شده در بالا ، چند داروی ترکیبی برای مدتی در دسترس بوده است. داروهای ترکیبی قدیمی شامل موارد زیر است:

 • Duetact یک قرص است که پیوگلیتازون را با گلیمپرید ترکیب می کند.
 • Janumet یک قرص است که ترکیبی از sitagliptin و متفورمین است.
 • یک داروی عمومی که به صورت قرص عرضه می شود متفورمین را با گلیپیزید ترکیب می کند .
 • داروهای پیوگلیتازون و روزیگلیتازون هر کدام به صورت قرص همراه با متفورمین موجود است .

داروهای تزریقی

دسته های زیر داروها به شکل تزریقی ارائه می شوند.

انسولین

انسولین تزریقی به عنوان جایگزینی برای انسولینی است که بدن شما تولید نمی کند یا نمی تواند به درستی از آن استفاده کند. می توان از آن برای درمان دیابت نوع ۱ یا ۲ استفاده کرد.

انواع مختلف انسولین در دسترس است. برخی از انواع به سرعت عمل می کنند. این انواع به کنترل سطح گلوکز خون در زمان غذا کمک می کند. انواع دیگر در مدت طولانی تری عمل می کنند. این انواع سطح گلوکز خون شما را در طول روز و شب کنترل می کنند.

برخی از انواع انسولین عبارتند از:

 • انسولین آسپارت
 • انسولین degludec
 • انسولین گلارژین

آنالوگ آمیلین

آنالوگ آمیلین به نام پراملینتاید قبل از غذا مصرف می شود. این به کاهش میزان انسولین مورد نیاز شما کمک می کند. این دارو برای درمان دیابت نوع ۲ و دیابت نوع ۲ استفاده می شود.

آگونیست های گیرنده پپتید -۱ شبه گلوکاگون (آگونیست های GLP-1)

این داروها به پانکراس شما کمک می کنند انسولین بیشتری را هنگام افزایش سطح گلوکز ترشح کنند. آنها همچنین جذب گلوکز را در طول هضم کند می کنند. این داروها فقط برای درمان دیابت نوع ۲ استفاده می شوند.

نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • آلبیگلوتید
 • دولاگلوتید
 • exenatide
 • لیراگلوتید
 • سماگلوتید
نکاتی که هنگام انتخاب دارو باید در نظر بگیرید

در حالی که سالهاست بسیاری از داروهای موثر دیابت در بازار وجود دارد ، داروهای جدید ممکن است مزایایی را ارائه دهند که با داروهای رایج استفاده نمی شود.

به خاطر داشته باشید ، ما هنوز از همه عوارض جانبی و تداخلات داروهای جدید اطلاع نداریم. همچنین ، داروهای جدیدتر ممکن است هزینه بیشتری نسبت به داروهای قدیمی داشته باشند یا هنوز تحت پوشش اکثر برنامه های بیمه قرار نگرفته باشند. علاوه بر این ، ممکن است برنامه بیمه شما داروهای خاصی را بر سایر داروها ترجیح دهد ، یا ممکن است شما را ملزم به آزمایش داروهای قدیمی تر و ارزان تر قبل از پوشش داروهای جدیدتر و گران تر کند.

اگر در حال بررسی گزینه های دارویی جدید برای دیابت هستید ، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید. درباره سابقه کامل پزشکی خود با پزشک خود و همچنین همه داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید ، صحبت کنید. با هم ، شما و پزشک خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام داروی جدید ، در صورت وجود ، برای شما مناسب است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری