مجله مرهم سبز

مقالات

در اینجا نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا مشاهده می شود

در اینجا نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا مشاهده می شود

در اینجا نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا مشاهده می شود

از دیگر محصولات ما نیز دیدن فرمایید:

اندی رایس/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ
  • عفونت های ویروسی ناشی از نوع دلتا ، که از ماه ژوئیه افزایش یافته است ، در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد از کل عفونت های جدید کروناویروس در ایالات متحده را تشکیل می دهد.
  • در ماه های اخیر تعداد بستری ها افزایش یافته است. اکثریت افراد واکسینه نشده را شامل می شود.
  • اگرچه اثر واکسن در برابر عفونت با دلتا اندکی کاهش یافته است ، اما داده ها تا کنون نشان می دهد که واکسن Moderna تقریباً ۵۰ تا ۹۵ درصد در برابر دلتا و واکسن Pfizer-BioNTech ۳۹ تا ۹۶ درصد در برابر دلتا موثر است.
  • اگرچه واکسنها محدوده حفاظتی متفاوتی را ارائه می دهند ، ارزیابی های واقعی نشان می دهد که آنها هنوز ۶۰ تا ۹۵ درصد در برابر بستری شدن محافظت قوی می کنند .

همه داده ها و آمار بر اساس داده های عمومی در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشند. از مرکز ویروس کرونا دیدن کنید و صفحه به روز رسانی زنده ما را دنبال کنید تا آخرین اطلاعات مربوط به همه گیری COVID-19 را دریافت کنید.

پس از تأیید اولین مورد COVID-19 با نوع دلتا در ایالات متحده در ماه مه سال جاری ، این نوع در حال حاضر تنها نوع غالب در سراسر کشور است و بیش از ۹۹ درصد از کل عفونت های جدید کروناویروس در کشور را تشکیل می دهد.

نوع بسیار عفونی برای اولین بار در ماه دسامبر در هند شناسایی شد. مانند انواع قبلی ، به سرعت در بسیاری از کشورهای جهان ، از جمله ، مهمترین ، انگلستان ، گسترش یافت.

موارد کووید -۱۹ دوباره به سرعت در ایالات متحده افزایش می یابد. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، تعداد متوسط ​​موارد روزانه COVID-19 بیش از ۱۴۵،۰۰۰ مورد است .

در مورد نوع دلتا چه می دانیم؟

تحقیقات نشان داده است که نوع دلتا تخمینی است ۶۰ درصدمنبع معتبر قابل انتقال نسبت به نوع آلفا ، که می تواند افزایش سریع موارد در ماه های اخیر را توضیح دهد.

یک گزارش داخلی CDC فاش کرد که نوع دلتا بسیار بیشتر از سرماخوردگی ، آنفولانزای اسپانیایی ۱۹۱۸ و سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) مسری بود و ممکن است مانند آبله مرغان قابل انتقال باشد.

یک مطالعه از پیش چاپ شده از آکادمی علوم پزشکی چین همچنین نشان داد که بارهای ویروسی عفونت های دلتا تقریباً ۱۰۰۰ برابر بیشتر از مواردی است که ناشی از انواع قبلی کروناویروس است.

چندین مطالعه نشان می دهند که نوع دلتا علاوه بر عفونی بودن ، می تواند کشنده تر باشد.

آ مطالعهمنبع معتبر در اسکاتلند دریافتند نوع دلتا دو برابر بیشتر منجر به بستری شدن می شود.

علاوه بر این ، الف مطالعه کوهورتمنبع معتبر توسط بهداشت عمومی انگلستان تأیید کرد که در بین افراد واکسینه نشده ، نوع دلتا بیش از نوع آلفا خطر بستری شدن در بیمارستان را دو برابر کرده است.

مردم نیز به شدت با عفونت های ناشی از دلتا بیمار می شوند.

مناطقی با نرخ پایین واکسیناسیون در ایالات متحده شاهد افزایش قابل توجه عفونت ها بوده اند.

شدن وضعیت در نقاط گرم مانند آرکانزاس، فلوریدا و تگزاس گواه این.

بیمارستان های این ایالت ها از کمبود شدید اکسیژن خبر داده اند و گفته اند که به سرعت به محدودیت های ظرفیت بخش مراقبت های ویژه (ICU) نزدیک می شوند.

واکسن ها در مقابل نوع دلتا

از زمان ظهور نوع دلتا ، دانشمندان در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا واکسن های فعلی COVID-19 در برابر آن م effectiveثر است یا خیر.

مطالعات اخیر نشان می دهد که از ماه مارس ، زمانی که نوع دلتا تنها ۷ درصد از موارد COVID-19 را در ایالات متحده تشکیل می داد ، کاهش کمی در اثربخشی مشاهده شده است.

زمانی که ماه ژوئیه شروع شد ، این رقم به ۹۴ درصد رسید .

دانشمندان می گویند ایمنی ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد و انواع جدید عفونی در جمعیت بر اثر واکسن ، در میان بسیاری از عوامل دیگر ، تأثیر بگذارد.

با این حال ، با توجه به آخرین مطالعهمنبع معتبر افرادی که توسط CDC منتشر شده اند ، افراد واکسینه نشده بیش از ۱۰ برابر افرادی که واکسینه شده اند با کووید ۱۹ در بیمارستان بستری می شوند.

بر اساس این مطالعه ، افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده جان خود را از دست می دهند.

پیشرفت واکسن در ایالات متحده

ایالات متحده تاکنون بیش از ۳۸۲ میلیون دوز واکسن COVID-19 را تزریق کرده است.

بیش از ۱۷۹ میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده اند. این بدان معناست که بیش از ۶۳ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آمریکا واکسینه شده اند.

در حال حاضر سه واکسن COVID-19 مجاز از سازمان غذا و دارو (FDA) برای استفاده در ایالات متحده وجود دارد.

واکسن Pfizer-BioNTech اولین واکسنی بود که دریافت شد مجوز استفاده اضطراری (EUA)منبع معتبر و تأیید کامل FDAمنبع معتبربه این واکسن همچنین تحت EUA برای افراد ۱۲ تا ۱۵ سال و به عنوان دوز سوم در افراد دارای نقص ایمنی در دسترس است.

با نام تجاری Comirnaty به بازار عرضه می شود و به آن BNT162b2 نیز گفته می شود.

در حال حاضر ، بیش از ۹۶ میلیون نفر به طور کامل با واکسن Pfizer-BioNTech در ایالات متحده واکسینه شده اند. تولیدکنندگان آن در حال حاضر به دنبال تأیید جهانی در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در این ماه هستند.

یک هفته پس از واکسن Pfizer-BioNTech از طریق EUA ، FDA اعطا کرد Moderna a EUAمنبع معتبربه این با نام تجاری Spikevax به فروش می رسد و همچنین با نام mRNA-1273 شناخته می شود. بیش از ۶۶ میلیون نفر تاکنون دو دوز واکسن دریافت کرده اند.

سومین واکسنی که برای استفاده اضطراری توسط FDA تأیید شده است ، واکسن COVID-19 جانسون و جانسون یا واکسن COVID-19 Janssen است. در EUA صادر شدفوریه ۲۰۲۱منبع معتبربه تاکنون بیش از ۱۴ میلیون دوز تجویز شده است.

ما آنچه را که داده های فعلی می گویند خراب کردیم. تحقیقات جدید می تواند به این معنی باشد که این داده ها در طول زمان تغییر خواهند کرد.

واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech

با توجه به تحقیقات محدود تا کنون ، تلاش برای تعیین اثربخشی هر واکسن در برابر نوع دلتا همچنان یک چالش است. با این حال ، نتایج امیدوار کننده ای از مطالعات متعدد وجود دارد.

آلفا در مقابل دلتا

مطالعات در اسکاتلندمنبع معتبر ، ایالات متحده و قطر دریافتند که واکسن Pfizer-BioNTech بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد در برابر هرگونه عفونت با نوع آلفا محافظت می کند.

مطالعات انجام شده در کانادا ، اسکاتلند و انگلستان نشان می دهد که واکسن محدوده حفاظتی یکسانی را برای عفونت علامتی نیز ارائه می دهد.

در مورد محافظت در برابر بستری شدن ، محققان انگلیسی و قطری دریافتند که واکسن بیش از ۹۰ درصد در برابر بیماری های شدید با نوع آلفا موثر است.

با این حال ، همان مطالعات به کاهش ۸۰ درصدی اثربخشی در برابر هرگونه عفونت با نوع دلتا اشاره کردند.

مطالعه قطر که افت بزرگتر تا حدود ۶۰ درصد. اما اثربخشی واکسن برای بستری شدن در بیمارستان و بیماریهای شدید بالای یا نزدیک به ۹۰ درصد باقی ماند.

داده های اسرائیلی همچنین نشان می دهد که اثر واکسن Pfizer-BioNTech در برابر عفونت بین ژوئن و جولای به میزان ۳۹ درصد کاهش یافته است ، در مقایسه با ۶۴ درصد قبلی .

این یافته ها با داده های بریتانیا که نشان می دهد ۸۸ درصد در برابر عفونت علامتی ناشی از دلتا موثر است ، مغایرت دارد .

برآورد اثربخشی واکسن PFIZER-BIONTECHاثر واکسن ۸۷ تا ۹۶ درصد برای همه نتایج قبل از دلتا بود ، اما در حال حاضر ۳۹ تا ۸۴ درصد در برابر عفونت و ۷۵ تا ۹۵ درصد در بستری شدن موثر است.

واکسن Moderna COVID-19

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی و داده های واقعی نشان می دهد واکسن Moderna COVID-19 بر خلاف نوع دلتا عمل می کند.

آلفا در مقابل دلتا

یک مطالعه از قبل چاپ شده در کلینیک مایو نشان می دهد که اثر واکسن در برابر عفونت علامتی با نوع دلتا از ۸۶ درصد به ۷۶ درصد در ماه جولای کاهش یافته است.

اثربخشی واکسن در برابر بستری شدن در ارتباط با کووید -۱۹ نیز از ۹۰ درصد زمانی که نوع آلفا غالب بود به ۸۱ درصد با دلتا کاهش یافت.

یک مطالعه از پیش چاپ شده در کانادا نشان داد که یک دوز واکسن Moderna 83 درصد در برابر عفونت علامتی ناشی از نوع آلفا موثر است. این مقدار با هر دو دوز به ۹۲ درصد افزایش یافت.

با این حال ، اثربخشی برای نوع دلتا با یک دوز به ۷۲ درصد کاهش یافت. این مطالعه نمی تواند با دوز قابل اطمینان حفاظت را برآورد کند.

برآورد اثربخشی واکسن MODERNA COVID-19اثربخشی واکسن برای همه نتایج قبل از دلتا حدود ۸۰ تا ۹۵ درصد بود ، اما در حال حاضر ۵۰ تا ۷۲ درصد در برابر عفونت و بیش از ۸۰ درصد در بستری شدن موثر است.

واکسن کووید -۱۹ جانسون و جانسون

اطلاعات کمی وجود دارد که نشان می دهد واکسن COVID-19 تک شات جانسون و جانسون (J&J) در محافظت در برابر نوع دلتا چقدر مثر است.

آلفا در مقابل دلتا

یک آزمایش بالینی نشان می دهد که واکسن ۸۵ درصد در برابر بیماری های شدید مثر است. در این مطالعه ، حفاظت “قوی و مداوم” در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ نشان داده شد.

مطالعه دیگری که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته و فقط ۲۷ نفر را مورد بررسی قرار داده است ، نشان می دهد که واکسن J&J 67 درصد در برابر نوع دلتا مثر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که واکسن آنتی بادی های کمتری در برابر دلتا نسبت به نوع آلفا تولید می کند ، اما دانشمندان می گویند ممکن است عملکرد واقعی واکسن را به طور دقیق منعکس نکند.

جدیدترین یافته ها ، و تنها داده های واقعی ، از آفریقای جنوبی است ، که نشان می دهد واکسن در صورت غلبه نوع دلتا در حدود ۷۱ درصد محافظت در برابر بستری شدن را ارائه می دهد .

برآورد اثربخشی واکسن J&J COVID-19همانند سایر واکسن ها ، واکسن J&J کاهش کمی در اثربخشی در برابر نوع دلتا نشان می دهد ، اما برای دستیابی به پاسخ قطعی به مطالعات جامع تری نیاز است.

تجزیه و تحلیل عملکرد واکسن ها با هم

Pfizer-BioNTech یا Moderna

یک مطالعه آزمایشگاهی کوچک و از پیش چاپ شده توسط محققان نیویورک نشان می دهد که هر دو واکسن mRNA ، Pfizer-BioNTech و Moderna ، ۹۴ تا ۹۵ درصد در پیشگیری از COVID-19 با نوع دلتا موثر هستند.

این مطالعه کوهورت قهرمانان-بازیابیمنبع معتبر در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی ایالات متحده مشخص شد که واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna حدود ۹۰ درصد در پیشگیری از عفونت علامتی و بدون علامت با کروناویروس قبل از گسترش نوع دلتا در سراسر کشور م effectiveثر بوده است.

هنگامی که دلتا در تابستان غالب شد ، اثربخشی به ۶۶ درصد کاهش یافت ، اما محققان همچنین فکر می کنند این ممکن است نشانه ای از کاهش محافظت در طول زمان باشد.

Pfizer در مقابل Moderna

محققان آکسفورد با استفاده از داده های دفتر آمار ملی (ONS) در مورد عفونت COVID-19 ، واکسن های Pfizer-BioNTech ، Moderna و AstraZeneca را با نوع دلتا مقایسه کردند.

آنها دریافتند که یک دوز واحد واکسن Moderna دارای اثر مشابه یا بیشتر از یک دوز دیگر است.

با این حال ، محققان می گویند این می تواند به این دلیل باشد که افرادی که واکسن Moderna را دریافت کرده اند به طور متوسط ​​جوانتر بوده اند و این واکسن در افراد جوانتر تأثیر بیشتری دارد.

یک مطالعه پیش چاپ همچنین نشان می دهد که واکسن Moderna خطر ابتلا به عفونت را دو برابر واکسن Pfizer-BioNTech کاهش می دهد.

یکی مطالعهمنبع معتبر که ساکنان خانه سالمندان مشاهده کردند دریافتند که اثر واکسن Pfizer-BioNTech در برابر عفونت قبل از دلتا ۷۴.۲ درصد بوده است و در زمان تسلط دلتا این میزان به ۵۲.۴ درصد کاهش یافته است.

در مقایسه ، نرخ مشابه ۷۴.۷ درصد و ۵۰.۶ درصد برای Moderna بود.

Pfizer-BioNTech ، Moderna ، یا J&J

این مطالعه COVID-NETمنبع معتبر مشخص شد که این سه واکسن بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در بستری شدن با نوع دلتا در افراد ۷۵ و بالاتر در ماه جولای م effectiveثر بوده است. این میزان اندکی از بیش از ۹۰ درصد در ماه های قبل کاهش یافته است.

یک مطالعه جداگانه که همه بزرگسالان در ایالت نیویورک را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، نشان داد که اثر واکسن در برابر عفونت از اطراف کاهش یافته است ۹۱.۷ درصد تا ۷۹.۸ درصدمنبع معتبر از ماه مه تا ژوئیه که نوع دلتا گسترش یافت.

انتشار زودهنگام مطالعه CDCمنبع معتبر تجزیه و تحلیل عملکرد سه واکسن علیه نوع دلتا نشان می دهد که آنها ۸۶ درصد در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و ۸۲ درصد در جلوگیری از پیامدهای شدید و مراقبت های فوری م effectiveثر هستند.

محققان همچنین دریافتند که واکسن Moderna در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان ۹۵ درصد مهمترین محافظت را انجام می دهد.

Pfizer-BioNTech 80 درصد در پیشگیری از بستری شدن م effectiveثر بود و واکسن J&J در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان حدود ۶۰ درصد مثر بود.

اثربخشی کلی برآورد COVID-19 واکسن هاسه واکسن مورد استفاده در ایالات متحده ۳۹ تا ۸۴ درصد در پیشگیری از عفونت م effectiveثر است. با توجه به اینکه نوع دلتا غالب شد ، اثربخشی در برابر بستری شدن تقریباً بین ۶۰ تا ۹۵ درصد است CDCمنبع معتبر به

دوز سوم واکسن COVID-19 برای افزایش حفاظت

اسرائیل اولین کشوری بود که به طور گسترده دوز اضافی واکسن COVID-19 را برای افراد در معرض خطر بیشتر تجویز کرد. در حال حاضر ، افراد ۶۰ سال به بالا می توانند دوز سوم واکسن Pfizer-BioNTech را به عنوان تقویت کننده دریافت کنند.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این تصمیم بر اساس آمارهای ملی سلامت است ، که نشان می دهد افرادی که در آوریل واکسینه شده اند ۷۵ درصد در برابر عفونت محافظت می کنند ، در حالی که حفاظت از افرادی که در ژانویه واکسینه شده اند به ۱۶ درصد کاهش یافته است.

ونکی ساندراراجان ، دکتری ، که سرپرست مطالعه فوق کلینیک مایو بود ، گفت که یک عکس تقویت کننده Moderna نیز در دست تهیه است. ممکن است برای افرادی که در اوایل امسال واکسن Pfizer-BioNTech یا Moderna را دریافت کرده اند توصیه شود.

کشورهای دیگر مانند انگلستان ، اسپانیا و آلمان نیز تأیید کرده اند که دوز سوم برای افرادی که پس از دریافت دوز اولیه خود واکنش ایمنی مناسب نشان نمی دهند ، تجویز شود.

ایالات متحده نیز یکی از آنهاست.

CDC تا کنون فقط یک توصیه کرده است رژیم سه شلیکمنبع معتبر برای افزایش محافظت از افراد دارای نقص ایمنی ، مانند دریافت کنندگان پیوند اعضا و افراد مبتلا به سرطان ، که واکسن Pfizer-BioNTech یا Moderna را دریافت کرده اند.

ایالات متحده همچنین یک برنامه تقویت کننده دارد که ۸ ماه پس از دوز دوم ، به افراد تقویت کننده Pfizer-BioNTech یا Moderna ارائه می دهد. انتظار می رود که عرضه آن از ۲۰ سپتامبر آغاز شود.

با این حال ، پس از اینکه Moderna درخواست کرد که تقویت کننده آن نصف دوزهای اصلی باشد ، FDA گفت که قبل از تصمیم گیری به زمان و شواهد بیشتری نیاز دارد.

Moderna همچنین در ۹ سپتامبر گفت که در حال کار بر روی یک واکسن است که ترکیبی از دوز تقویت کننده COVID-19 و تزریق واکسن آنفولانزا باشد.

مقامات FDA به طور علنی در مورد شواهد Pfizer-BioNTech بحث می کنند تا ببینند به کدام گروه ها تقویت کننده COVID-19 توصیه می شود.

J&J همچنین در نظر دارد که دومین واکسن خود را به عنوان تقویت کننده مورد استفاده قرار دهد و درخواست خود را به FDA ارائه دهد.

غذاهای آماده کلیدی

ثابت شده است که واکسن های Pfizer-BioNTech ، Moderna و J&J در درجات مختلف در برابر نوع اولیه ویروس کرونا که باعث COVID-19 می شود موثر هستند.

برنامه ها و مطالعات واکسیناسیون نشان می دهد که واکسن ها بر خلاف نوع دلتا نیز کار می کنند.

مدیر CDC گفت: “ما [می دانیم] که واکسن های مجاز ما از بیماری های شدید ، بستری شدن و مرگ ناشی از نوع دلتا جلوگیری می کند.” دکتر روشل والنسکیمنبع معتبر گفت.

دکتر تئودور استرنج ، رئیس موقت پزشکی در بیمارستان دانشگاه استاتن آیلند در نیویورک ، گفت که داده های تا کنون این را تایید می کند.

ایمنی و اثربخشی واکسن های فعلی بسیار واضح است: این سه واکسن برای جلوگیری از بیماری و شیوع بیماری کار می کنند و مانند سایر واکسن های مورد استفاده ایمن هستند. اگرچه برخی از عوارض جانبی گزارش شده است ، اما این موارد نادر و قابل درمان هستند. ”

تحقیقات همچنین اهمیت واکسیناسیون کامل را علیرغم کاهش اثربخشی در برابر عفونت علامتی یا بدون علامت با نوع دلتا از ماه ژوئیه ثابت کرده است.

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که افراد واکسینه شده کاملاً واکسینه شده اند دو برابر کمترمنبع معتبر در صورت ابتلا به عفونت ، هیچ علامت COVID-19 نداشته باشند. احتمال بستری شدن نیز پس از دریافت دوز دو سوم کاهش یافت.

اگرچه مدت زمان دقیق حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها هنوز ناشناخته است ، ارزیابی های دنیای واقعی نشان می دهد که حداقل آنها هستند ۸۴ درصدمنبع معتبر ۲۴ هفته پس از دوز دوم در برابر بستری شدن موثر است.

می توان انتظار عفونت های موفقیت آمیز را داشت

اگرچه ما شاهد موارد موفقیت آمیز بیشتری در افراد واکسینه شده هستیم ، اما مطالعات نشان می دهد که اثربخشی واکسن در برابر عفونت است اندکی کاهش می یابدمنبع معتبر با گذشت زمان ، حفاظت در برابر بیماریهای شدید یا مرگ همچنان قوی است.

کارشناسان تأکید می کنند که واکسن ها بسیار محافظ هستند ، حتی اگر ۱۰۰ درصد م effectiveثر نباشند.

یک مطالعه پیش چاپ که ۱۶۱ عفونت پیشرفته واکسن را در میان ۲۴،۷۰۶ کارکنان بهداشت واکسینه شده مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، نشان داد که اگرچه افراد واکسینه شده مبتلا به ویروس کرونا دارای سطوح مشابهی از ویروس در بینی و حلق خود به عنوان افراد واکسینه نشده هستند ، اما همه آنها عفونی نیستند.

موارد موفقیت آمیز با عفونت های خفیف یا بدون علامت ارائه شده است ، که بیش از ۹۰ درصد آنها به نوع دلتا نسبت داده شده است.

علاوه بر این آزمایش های دیگر نیز نشان داد که میزان انتشار ویروس از افراد واکسینه کمتر است. فرضیه محققان این بود که بخشی از ویروس قبلاً توسط آنتی بادی های تولید شده از واکسن خنثی شده بود.

نظر گروه های بهداشتی و کارشناسان

این سازمان بهداشت جهانی (WHO)منبع معتبر گفته است که اطلاعات تا کنون ادعا می کند که Pfizer-BioNTech در برابر جلوگیری از COVID-19 شدید ناشی از نوع دلتا کار می کند.

اما همچنین اذعان کرده است که واکسن ها ممکن است محافظت کمتری در برابر بیماریهای خفیف و علامت دار ناشی از دلتا داشته باشند ، اگرچه هنوز مطالعات نشان می دهد که افرادی که کاملاً واکسینه شده اند محافظت قابل توجهی در برابر دلتا دارند.

دریافت رژیم کامل دو دوز واکسن mRNA COVID-19 ، مانند واکسن Pfizer-BioNTech یا Moderna ، نیز در مقایسه با نوع دلتا بسیار مثرتر است.

“نتیجه نهایی این است که برنامه واکسیناسیون با هر یک از واکسن های موجود ، تنها راه شکستن چرخه گسترش است و اجازه نمی دهد ویروس میزبان های واکسینه نشده را آلوده کند و سپس به انواع مختلفی مانند دلتا جهش یابد. این واکسن ها بی خطر و دارای درجه اثربخشی بالا برای جلوگیری از بیماریها و مرگ و میرهای بیشتر هستند. “استرنج به Healthline گفت.

پروفسور تیم اسپکتور ، اپیدمیولوژیست از کالج کینگ لندن ، به Healthline گفت که زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده از انگلستان در برخورد با نوع دلتا درس بگیرد.

“[آنها] باید انتشار علائم جدید را شروع کنند. هنگامی که واکسن خود را دریافت می کنید ، بیش از حد آرام نگیرید ، به ویژه اگر در منطقه ای با خطر بالا قرار دارید. ”
– پروفسور تیم اسپکتور ، اپیدمیولوژیست

وی افزود: “خطر شما ممکن است یک هشتم (پس از واکسیناسیون) باشد ، اما هنوز تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا خواهند شد.” وی با اشاره به اهمیت فاصله گذاری فیزیکی و پوشیدن ماسک در مکان های شلوغ و دارای تهویه نامناسب.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری