بارداری و شیردهی, مکمل های غذایی

قرص مولتی پریناتال برای دوران بارداری و شیردهی

قرص مولتی پریناتال

قرص مولتی پریناتال برای دوران بارداری و شیردهی

بهتر است بدانید که در زمان بارداری حتی با داشتن رژیم غذایی سالم و مقوی ، نیاز بدن به مواد معدنی و مکمل های غذایی چند برابر می شود و کاملا روشن است در صورتی رژیم غذایی متنوع و سالمی دریافت نکنید نیاز به مواد معدنی و ویتامین ها بسیار بیشتر شده و نادیده انگاشتن این نیاز ها موجب بوجود امدن صدمات بران ناپذیری هم مادر و هم برای جنین خواهد شد.
بنابراین بهتر است از قبل از شروع بارداری نیازها و کمبودهای بدن به مکمل های غذایی را شناسایی نموده و برای داشتن دوران بارداری راحت و نوازدی سالم و شاداب اقدام به مصرف این مکمل ها کنید.

مواد معدنی موجود در قرص مولتی پریناتال و مورد نیاز مادران باردار و شیرده

۴ ماده معدنی اصلی که مادر باید در دوران بارداری و شیردهی مصرف کند شامل : آهن ، کلسیم ، اسید فولیک و ید می شود . مصرف به موقع و کافی این مواد در رشد صحیح جنین و سلامت مادر نقش مهمی دارد.
آهن : فقر شدید آهن موجب کم خونی در مادر می وشد . به طور میانگین نیاز روزانه مادر به آهن ۱۰ میلی گرم در روز است . اگر هنگام زایمان دچار خونریزی شدید شوند نیاز انها به آهن نیز بیشتر خواهد شد. مصرف آهن در بسیار موارد عوارضی مانند تهوع ، سردرد ، یبوست و … خواهد داشت که پس از گذشت مدت کوتاهی از مصرف آن عوارض کم کم از بین خواهند رفت . بهترین زمان برای مصرف مکمل آهن قبل از خواب است . برای تامین آهن موردنیاز می توانید از قرص مولتی پریناتال استفاده کنید .
کلسیم : کلسیم باعث می شود تا نوزاد استخوان ها ، اعصاب و قلب سالم و در اینده از رشد عضلانی مناسب و دندان های محکمی برخوردار باشد . مصرف مقدار کافی از لبنیات به صورت روزانه ممکن است نیاز شما به کلسیم را تامین کند اما برای در صورتیکه رژیم غذایی مناسب ندارید یا از کیفیت مواد غذایی تان مطمئن نیستید از مکمل های کلسیم دار مثل قرص مولتی پریناتال استفاده کنید .

نکته قابل توجه در مصرف کلسیم این است که بدن د رهر زما ن ۵۰۰ میلی گرم کلسیم جذب می کند بنابراین بهتر است کلسیم مورد نیازتان را در دزهای کمتر و با افاصله زمانی مصرف کنید .
اسیدفولیک : این ماده معدنی مانع از ایجاد نقص لوله عصبی هنگام شکل گیری جنین می شود . لوله عصبی و نخاع در ابتدای دوران بارداری و در یک ماه نخست تشکیل می شود بنابراین بهتر است مصرف اسید فولیک را قبل از شروع بارداری آغاز کنید چرا که ممکن است در اوایل بارداری متوجه باردار شدن نباشید .

نیاز زنان باردار به اسید روزانه ۴۰۰ میلی گرم در روز است که مکمل و قرص مولتی پریناتال به خوبی این نیاز را رفع نموده است . هرچندسبزیجات سبز رنگ ، مغزجات و دانه ها حاوی مقدار مناسبی از اسید فولیک هستند اما با این وجود ما به شما قرص مولتی پریناتال را که حاوی اسید فولیک به همراه سایر مواد معدنی موردنیاز مادران باردار و شیرده است را توصیه می کنیم .
ید : یکی از مواد معدنی است که کاملا بستگی به توع تغذیه مادر دارد . سایر مواد معدنی مثل ککلسیم ، آهن ، روی و … در صورت کمبود از ذخیره بدن مادر برداشته می شوند . همچنین کمبود مصرف ید در دوران بارداری باعث بروز مشکلاتی مانند ناشنوایی ، کامل نشدن رشد جسمی و کم توانی ذهنی و هوشی نوزاد شود . مصرف نمک ید دار یکی از راه های تامین ید موردنیاز بدن است . همچنین از طریق مصرف مکمل های غذایی ید دار مانند قرص مولتی پریناتال می توانید ید مورد نیاز بدن را تامین کنید.

ویتامین های موجود در قرص پریناتال

ویتامین ها یکی دیگر از مواد مغذی هستند که در دوران بارداری و شیردهی باید به مقدار مناسب در برنامه غذایی روزانه گنجانده شوند . از انجایی که اکثر زمان دقیق شروع بارداری علائم مشخصی ندارد بهتر از رژیم غذایی مناسب و مصرف ویتامین ها را قبل از اقدام به بارداری شروع کنید .

اما بر اساس امار خانم های ایرانی برنامه غذایی استانداری ندارند و به همین دلیل بهتر است در کنار رژِیم غذایی مصرف مکمل ها را با مشورت پزشک خود شروع کنند . به طور مثال قرص مولتی پریناتال با داشتن تمام ویتامین های مورد نیاز دوران بارداری و شیردهی یکی از بهترین مکمل های غذایی محسوب می شود .

قرص مولتی پریناتال برای دوران شیر دهی

دوران شیردهی نیز مانند دوران بارداری برای رشد و سلامت جسمی و ذهنی نوزاد بسیار مهم و حیاتی ست . چرا که اصلی ترین راه تغذیه کودک از راه شیر مادر است . قرص مولتی پریناتال در دوران شیر دهی برای تامین نیاز مادر و کودک به تمام مواد معدنی و ویتامین ها مصرف می شود . البته این قرص توسط شرکت های داروسازی مختلفی تولید می شود که مقدار مواد معدنی و مکمل ها در هر کدام متفاوت است . هنگام تهیه قرص مولتی پریناتال بهتر است با پزشک متخصص مشورت نمایید و همچنین مقدار دز مواد معدنی و ویتامین های موجود را به دقت بررسی کنید .

 

عوارض قرص مولتی پریناتال برای دوران بارداری شیر دهی

به طور معمول عوارض ناشی از مصرف قرص مولتی پریناتال مانند سایر مکمل های غذایی شامل : سردرد ، تهوع ، یبوست ، اسهال ، تغییر رنگ مدفوع باشد اما در صورت مشاهده علائم خطرناک مانند عوارض پوستی ، تنگی نفس ، تورم ، تب و … فورا به پزشک مراجعه نمایید . بهتر است قبل از شروع مصرف برای پیشگیری از بروز چنین عوارض برای دز مصرفی با پزشک خود مشورت نمایید .
میزان دز ویتامین ها و مواد معدنی موجود در قرص مولتی پریناتال برای مادران باردار و شیرده تنظیم شده چنان قصد بارداری ندارید و به عنوان یک مکمل قصد استفاده از ان را دارید بهتر است بدانید مقدار و ترکیب مواد معدنی و ویتامین های این قرص بیش از مصرف روزانه یک نفر است و ممکن است عوارض خطرناکی را در دراز مدت در برداشته باشد.

فروش قرص مولتی پریناتال در فروشگاه مرهم سبز

فروشگاه انلاین مرهم سبز با بهره گیری از تجربه و مهارتی که طی سال های فعالیت خود در زمینه تهیه و توزیع داروهای گیاهی کسب کرده ایم ، سعی داریم به شما عزیزان در زمینه داروها و مکمل های گیاهی خدماتی ارائه کنیم . خدمات ما شامال معرفی داروها ، مشاوره تخصصی ، فروش انلاین و … است . تمام محصولات فروشگاه ما از شرکت ها و لابراتوار های معتبر و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو تهیه می شود .

مطالب مرتبط

1 نظر در “قرص مولتی پریناتال برای دوران بارداری و شیردهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.