بارداری و شیردهی, مکمل های غذایی

کپسول لاکتوسیم افزایش دهنده شیر مادران

Breastfeeding supplement

کپسول لاکتوسیم چیست؟

کپسول لاکتوسیم ، داروی گیاهی برای افزایش ترشح و قدرت تغذیه ای شیر مادر ، کاهش نفح ، دل درد و دل پیچه نوزاد و مادر تولید شده است . شیر مادر بهترین منبع تغذیه ی نوزاد است که موجب می شود تا نوزاد از بسیاری از بیماری ها و عفونت ها محفوظ بماند . همچنین پروتئین موجود در شیر مادر به راحتی توسط نوزاد هضم می شود .
شیر مادر باید تمام مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز نوزاد را در برداشته باشد تا رشد جسمی و ذهنی نوزاد روند طبیعی خود را طی کند . تمام مادران توانایی تولید شیر را دارند حتی اگر دچار سوئ تغذیه باشند اما شیر انها کیفیت مطلوبی نخواهد داشت و همچنین بدن مادر به دلیل تخلیه ذخایر بدنی ، دچار ضعف ، خستگی ، ریزش مو و … خواهد شد . در صورتیکه تغذیه مادر کامل و استاندارد باشد ممکن است تمام املاح و مواد مغذی جذب نشود . به همین دلیل پزشکان و متخصصین تغذیه توصیه می کنند تا مادران از مکمل های غذایی دوران شیردهی استفاده کنند .

در دوران بارداری و پس از آن ، دوره ی شیردهی نیاز به املاح معدنی و ویتامین ها افزایش می یابد . در دوران شیردهی تامین مواد مورد نیاز کودک از طریق شیرمادر انجام می شود بنابراین کیفیت شیرمادر اهمیت زیادی دارد. بنابراین مصرف مکمل های غذایی و مولتی ویتامین هایی که باعث افزایش ترشح غدد شیری و بالابردن کیفیت شیر مادر می شود بسیار ضروری است .
برای انتخاب یک مکمل عالی برای دوران بارداری و شیردهی بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا از کمبود های ذخایر بدن خود مطلع شده و علاوه بر داشتن یک رژیم تغذیه ای مناسب بهتیرین مکمل ها را مصرف کنید .
یکی از بهترین مکمل های غذایی دوران شیر دهی کپسول لاکتوسیم ساخت شرکت سیمرغ دارو است . این کپسول کاملا گیاهی و ارگانیک بوده و باعث افزایش تشرح غدد شیری و همچنین مغذی نمودن شیر مادر می شود .

کپسول لاکتوسیم از چه گیاهانی ترکیب شده؟

ترکیبات گیاهی کپسول لاکتوسیم شامل گیاهان دارویی از جمله: پودر دانه گزنه ۱۰۰میلی گرم ، پودر برگ گزنه ۷۰ میلی گرم ، پودر خار مقدس ۷۰ میلی گرم ، پودر شاه پسند ۷۰ میلی گرم ، عصاره دانه شنبلیله ۵۰ میلی گرم ، پودر گل رازک ۴۵ میلی گرم ، پودر جو دوسر ۴۵ میلی گرم ، پودر برگ تمشک قرمز ۴۰ میلی گرم ، پودر گالگا ۴۰ میلی گرم ، پودر میوه پنج انگشت ۳۵ میلی گرم ، عصاره روغن دانه گاو زبان ۳۵ میلی گرم ، عصاره دانه خار مریم ۲۰ میلی گرم .

گیاه گزنه از دیرباز به عنوان افزاینده شیر مادر توصیه می شده و با دارا بودن خاصیت استروژنی باعث تحریک غدد شیری می شود . گیاه رازیانه خواص فراوانی دارد ازجمله پیشگیری از سرطان سینه ، تقویت کننده و اشتهااور ، ضدنفخ و ازدیاد کننده شیر مادر . جوی دوسر دانه ای سرشار از مواد معدنی مثل آهن ، کلسیم ، فسفر ، ویتامین های آ و ب ، مواد قندی و همچنین پروتئین است که باعث تقویت قوای جسمی مادر و نوزاد می شود .

گیاه شنبلیله یک محرک اشتها است که با افزایش اشتها مادر باعث افزایش حجم شیر در مادران می شود . گیاه پنج انگشت نیز نه تنها برای مادران شیر ده بلکه برای دوران قبل از بارداری نیز مفید است زیرا از سقط جنین پیگیری می کند . در دوران شیردهی نیز بسیار مقوی و موثر است .

عوارض کپسول لاکتوسیم و موارد منع مصرف آن

به طور معمول توصیه می شود هر روز دو عدد کپسول مصرف شود همچنین اگر با مشورت پزشک انجام شود فاقد عوارض انبی خواهد بود.
مصرف این مکمل غذایی برای بیماران دیابتی به دلیل وجود خار مریم ، گیاه گزنه و گالگا ممکن است عوارضی ایجاد کند بنابراین بهتر است با احتیاط مصرف شود. گیاه رازک برای بیماران دپرسیون ممنوعیت مصرف دارد در نتیجه مصرف این دارو برای این بیماران نیز ممنوع است .

زنان مبتلا به سرطان پستان ، تخمدان و رحم نباید مصرف شود . در کل بیمارانی که به اختلالات هورمونی حساس هستند بهتر است با احتیاط و مشورت پزشک مصرف شود.
در دوران بارداری ازمصرف این کپسول لاکتوسیم اجتناب کنید .

فروش کپسول لاکتوسیم در فروشگاه مرهم سبز

فروشگاه انلاین مرهم سبز با بهره گیری از تجربه و مهارتی که طی سال های فعالیت خود در زمینه تهیه و توزیع داروهای گیاهی کسب کرده ایم ، سعی داریم به شما عزیزان در زمینه داروها و مکمل های گیاهی خدماتی ارائه کنیم . خدمات ما شامال معرفی داروها ، مشاوره تخصصی ، فروش انلاین و … است . تمام محصولات فروشگاه ما از شرکت ها و لابراتوار های معتبر و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو تهیه می شود .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.