مقالات

تاثیر قرص لاغری هزال و سیمو اسلیم و روی کبد چرب چیست؟

تاثیر لاغری بر کبد چرب

 تاثیر لاغری بر کبد چرب چیست؟
ایا کوچک کردن شکم بر کبدچرب اثری دارد؟
تاثیر کبد بر پوست چیست؟
اگر لاغری بر سلامت کبد چرب اثر دارد چه قرص هایی را برای لاغری انتخاب کنیم

کبد چرب چیست ؟

کبد چرب حاصل تجمع و نفوذ چربی در سلول‌های کبد می باشد چربی کبد در حالت طبیعی کمتر از ۵ گرم به ازای ۱۰۰ گرم وزن کبد می باشد هر گاه مقدار چربی کبد از ۵ درصد وزن آن بیشتر شود به این حالت کبد چرب گفته می‌شود.

کبد چربدر حال حاضر با افزایش میل افراد جامعه به استفاده از غذاهای آماده و رژیم غذایی پر انرژی و چرب از یک سو و کاهش فعالیت بدنی با گسترش زندگی ماشینی از سوی دیگر بیماری‌های مختلفی در جوامع انسانی به وجود آمده است که کبد چرب نیز یکی از این بیماری هاست .

ضعف و سستی بی حالی و نفخ شکم از عوارض و علائمی است که افراد مبتلا به کبد چرب ممکن است از آن اظهار ناراحتی کند که البته برای نفخ شکم داروی گیاهی بدون عوارض شربت مقوی معده نیاک و یا دایجستر شرکت سینا فراور و یا دایجستیو شرکت کیمیاگر توصیه میشود اکثر این علائم غیر اختصاصی است.

این عوارض ممکن است پس از گذشت چند سال از کبد چرب به وجود آید این عوامل همگی بر کیفیت زندگی هر شخص تاثیر گذاشته و مشکلاتی را در روند زندگی وی به وجود می‌آورد کبد چرب در میان مردم به تنبلی کبد معروف است به دو گروه الکلی و غیر الکلی تقسیم می‌شود.

بیماری کبد چرب الکلی

این بیماری به دلیل مصرف دراز مدت الکل به وجود می‌آید الکل از دو طریق باعث آسیب کبد می شود اولاً الکل باعث اختلال در سوخت و ساز تمام سلول‌های بدن به ویژه در سطح سلول های کبد می شود .

ثانیاً الکل یک ماده سمی برای کبد محسوب شده و از این طریق نیز آن را ملتهب می‌کند بنابراین در اثر مصرف الکل کبد ارگانی است که بیش از بقیه اندام ها مورد آسیب قرار گرفته و منهدم می شود وجود این التهاب در کبد در دراز مدت باعث به وجود آمدن کبد چرب الکلی می شود

بیماری کبد چرب غیر الکلی

حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد افراد بالغ جامعه گرفتار بیماری کبد چرب هستند این بیماری به غیر از بعضی موارد نادر مثل بعضی بیماری ها عمدتاً به دلیل مقاومت به انسولین یا افزایش مصرف غذاهای پر انرژی و چرب به وجود می‌آید به کبد چربی که در اثر مشکلات فوق به وجود می‌آید کبد چرب اولیه نیز گفته می شود همانطور که قبلاً اشاره شد .

بیماری کبد چرب غیر الکلیپرخوری و یا مصرف غذاهای سرشار از انرژی و از طرف دیگر کاهش فعالیت‌های بدنی و بی‌تحرکی باعث تجمع انرژی در بدن و در نتیجه به وجود آمدن پدیده چاقی می شود چاقی و به خصوص تجمع چربی در اطراف شکم باعث افزایش بیشتر مقاومت سلول های بدن نسبت به عملکرد انسولین خواهد شد.

به عبارت دیگر انسولین که هورمون مهم در امر سوخت و ساز بدن بوده و وظیفه آن فرستادن قند خون به درون سلول های بدن است در افراد چاق با مقاومت در سطح سلول ها مواجه شده و به زحمت می تواند قند موجود در خون را به درون سلول های بدن هدایت کند.

این روند باعث تجمع قند به صورت چربی در کبد می شود تجمع چربی در سلول‌های کبد نیز موجب اختلال در عملکرد کبد می گردد در صورتی که این روند معیوب در بیمار ادامه پیدا کند علاوه بر کبد چرب بیماری و امراض دیگر از جمله دیابت نیز به سراغ فرد می آید از دیابت و ارتباط آن با کبد چرب در مقالات بعدی توضیح بیشتری داده خواهد شد
عوامل مختلفی مثل مقاومت به انسولین رژیم غذایی نامتناسب و بی تحرکی می تواند باعث ایجاد کبد چرب اولیه شود درصد زیادی از کسانی که کبد چرب غیر الکلی دارند دچار اضافه وزن و چاقی نیز هستند.

پس به اهمیت داشتن تناسب اندام و جلوگیری و رفع چاقی در افرادی که داری اضافه وزن هستند پی میبریم برای اینکه به وزن مناسب خود دست یابید و وزن کم کنید ویا لاغر شوید باید به چند مورد توجه داشته باشید.

اول اینکه چگونه میتوان لاغر شد.

دوم اینکه برای لاغر شدن حاضرید تا چه حد انرژی بگذارید.

سوم اینکه لاغری چه عوارضی میتواند داشته باشد.

و اینکه چگونه میتوان با کمترین مشکل و سختی و عوارض لاغر شد باید گفت در لاغر شدن شما یک مسئله ی ساده وجود دارد ان هم میزان دریافت و مصرف کالری است
پس هرچه بیشتر کالری یا همان مواد غدایی دریافت میکنید (میخورید) خود را بیشتر در معرض چاقی قرار میدهید
بدن شما هر کالری که دریافت میکند را یا باید مصرف کند یا باید ان را ذخیره کند باید اشاره کرد در مصرف کالری هم بدنها متفاوت رفتار میکنند.

مثلا بعضی بدنها دارای سوخت وساز بالاتری هستند و مواد غدایی بیشتری مصرف میکنند یا به اصطلاح کالری بیشتری میسوزانند.

پس بدنهایی که سوخت ساز پایینی دارند زودتر چاق میشوند و برای اینکه بدنی که دارای سوخت و ساز کمتریست را لاغر کنیم باید سخت خر تلاش کنیم و تحرک بیشتری داشته باشیم.

و یا از قرص های لاغری مانند قرص لاغری هزال قرص لاغری سیمو اسلیم قرص لاغری مهزل نیاک قرص گرین تیدین قرص سی گل بستان استفاده کرد که علاوه بر خواصی که بعدا به انها اشاره میکنیم خاصیتی به اسم بالا بردن سوخت و ساز بدن را دارند.

در حقیقت این قرص های لاغری از جمله سیمو اسلیم و قرص هزال با بالا بردن سوخت و ساز بدن باعث میشوند در هنگام تحرک یکسان بدن کالری بیشتری بسوزاند در نتیجه روند لاغری سریعتر و کالری مصرفی افزایش می یابد و درنتیجه لاعر شدن شما راحت تر و سریعتر میشود
البته در کپسول سیمو اسلیم از سرکه سیب نیز استفاده شده که باعث میشود هم هضم غذا بهتر اجام شود هم باعث دفع رطوبت و اب اضافی حبس شده در بدن به علت نمک اضافی موجود در بدن میباشد.

قرصهای لاغری تاثیرهای مختلفی بر بدن برای لاغری میگزارند و از راههای مختلفی باعثی لاغری میشوند مثلا قرص لاغری هزال و قرص لاغری کیمیاگر و مهزل نیاک به علت داشتن زیره باعث کم شدن اشتها میشود و در حقیقت با کم کردن اشتها باعث محدود شدن و کاهش کالری رسیده به بدن میشود و از این طریق با چاقی مقابله میکند.

در این قرص ها از صبر زرد ، آلوئه ورا زنیان هلیله و غیره نیز استفاده میشود که بعضی باعث افزایش سوخت ساز بعضی ملین و بعضی ضد اشتها هیتند که هر کدام از این مواد و این داروها به صورت جداگانه باید در مقاله ای توضیح داده شود.
به عبارت دیگر در بررسی‌های انجام شده حدود ۸۰ درصد افراد چاق دچار درجاتی از کبد چرب هستند به این نکته توجه کنید که ۸۰ درصد افراد چاق کبد چرب دارند ولی از طرف دیگر ۴۰ درصد کسانی که کبد چرب دارند چاق می باشند.

چاقی شکمی نقش مهمی در ایجاد کبد چرب دارد منظور از چاقی بزرگی شکم یا چاقی مرکزی است پزشکان معتقدند خود چربی اطراف شکم نیز به عنوان یک عامل مقاومت به انسولین و همچنین به عنوان یک غده ترشح کننده اسیدهای چرب آزاد عمل کرده و باعث افزایش احتمال ابتلا به کبد چرب و دیابت می شود.

بیماری کبد چرب چه علائمی را به وجود می آورد؟

ابتلا به کبد چرب معمولاً علامتی ندارد و به صورت اتفاقی در یک بررسی کلی چکاپ سالیانه به بیماری خود پی می برید به عبارت دیگر شایع‌ترین علامت کبد چرب بی علامتی است یعنی اکثر آنان علامتی ندارند و در برخی از موارد این افراد از ضعف و خستگی و احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی راست شکم شکایت دارند.

کبد چرباین علایم به خصوص در عوارضی که کبد چرب سریع در زمان کوتاهی به وجود آمده باشد نمایان‌تر خواهد بود و معمولاً علائم‌کبدچرب علائمی مبهم و غیر مشخص است به طوری که علائمی مثل دل درد شدید زردی تب و لرز در کبد چرب دیده نمی شود .

از علائم کبد چرب می توان به نفس نفس و احساس سنگینی پس از غذا اشاره کرد در مورد اهمیت بیماری کبدچرب اولیه باید گفت کسانی که به کبد چرب مبتلا می شوند بیشتر از افراد عادی جامعه دچار بیماری‌های مثل دیابت حوادث قلبی عروقی و سیروز کبدی می شوند.

از گیاهانی که برای کبد چرب بسیار در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است گیاه خار مریم میباشد گیاه خار مریم که بیشتر در مناطق کویری و خشک می روید بسیار مورد استقبال دانشمندان و داروسازان برای تهیه داروی طبیعی برای رفع کبد چرب و بالا بردن سوخت و ساز در کبد مورد توجه قرار گرفته است مواد ماده موثره خارمریم سیلیمارین می باشد .

البته این گیاه می‌تواند در دوزهای بالا سمی نیز باشد به همین دلیل باید به مقدار و میزان مصرف این گیاه بسیار توجه نمود یکی از مسائل بسیار مهمی که در مصرف گیاهان دارویی باید به آن توجه شود.

وجود ماده موثری است که باعث تاثیر بر روی بیماری می گردد برای داشتن گیاهی که بر روی بیماری اثر داشته باشد باید به چند مورد توجه کرد گیاه باید دارای مواد موثر به اندازه کافی باشد.

یکی از دلایل و نکاتی که باعث به وجود آمدن ماده موثره به مقدار لازم در گیاه میشود نوع گیاه می باشد ممکن است نوع خاصی از گیاه خار مریم در پرورش وجود داشته باشد که مقدار کمی ماده موثره سیلیمارین درون آن ایجاد شود که در نتیجه مناسب ساخت دارو برای کبد نباشد.

برای همین بیشتر دانشمندان و گیاه شناسان با تحقیق بر روی انواع مختلف این گیاه نوع خاصی از آن را انتخاب کرده اند البته به غیر از نوع موقع کاشت موقع برداشت شرایط نگهداری اقلیم منطقه و نوع نگهداری گیاه بسیار موثر می‌تواند باشد.

مثلاً اگر گیاه خار مریم در در وقت خود چیده نشود یا برداشت ان در زمان مناسب نباشد ممکن است ماده موثره درون آن به حداکثر میزان خود نرسیده باشد در نتیجه موقع برداشت این گیاه نیز بسیار در داشتن خواص دارویی آن موثر است.

یکی دیگر از مسائل مهم اقلیم منطقه می باشد که ممکن است در یک منطقه خار مریم دارای مواد موثره زیاد و در منطقه‌ای دیگر مواد موثره آن نزدیک به صفر باشد و این امر ما را به این امر تشویق می‌کند که از گیاهان و داروهای گیاهی فرآوری‌شده استفاده کنیم که دارای اطمینان کافی باشد.

چراکه در لابراتور ها و آزمایشگاه های شرکت های گیاهان دارویی این گیاهان مورد آزمایش قرار گرفته و ماده موثره آنها در هر گرم مشخص می شود یکی از راههای مطمئن برای رسیدن به این هدف که از این گیاه برای رفع بیماری کبدی استفاده شود .

استفاده از داروهای گیاهی استاندارد شده بر اساس ماده موثره درون آن می باشد شرکت سیمرغ داروی عطار جدیدا محصولی به نام سیم فت لیور را به بازار معرفی کرده است که از دو گیاه آرتیشو یا همان کنگر فرنگی و گیاه خار مریم در آن استفاده کرده است.

این دو گیاه جز پرچمداران درمان مشکلات کبدی میباشند بسیار مشاهده شده که گیاهان خشک ارتیشو یا خارمریم در اثر اقلیم اشتباه و زمان برداشت اشتباه و همینطور گذشتن زمان زیاد از تولید و برداشت دارو ماده ی موثره ی گیاه به صفر رسیده است.

پس برای اطمینان بیشتر میتوان از محصولاتی همچون سیم فت لیور استفاده کرد که میزان ماده ی موثره ی ان توسط لابراتوار و آزمایشگاه مشخص و استاندارد شده است

و مورد قابل توجه دیگر برای استفاده از محصولاتی مثل سیم فت لیور و برتری انها بر گیاهان خشک فله ای میتوان به استفاده از عصاره ی گیاهان خارمریم و ارتیشو یا کنگر فرنگی اشاره کرد که در حقیقت قدرت اثر این گیاهان را بالا میبرد زیرا از چکیده و عصاره ی این گیاهان استفاده شده در نتیجه بیمار نیاز به مصرف بالای گیاهان خار مریم و ارتیشو را ندارد.

زیرا برای به دست اوردن دوز مورد نظر مقدار بسیار زیادی از گیاه را باید به صورت دمکرده یا خشک مصرف کرد در حالی که قرص سیم فت لیور به خاطر استاندارد شدن بر اساس مواد موثره دوز استاندارد برای رفع بیماری را به راحتی و بدون تحمل طمع گیاه به بدن میرساند .

در کنار قرص سیم فت لیور میتوان از قرص همولاکس شرکت سینا فراور که از هلیله سیاه هلیله ی زرد هلیله ی کابلی و بلیله و امله تشکیل شده استفاده کرد که در کنار تنظیم انزیم های کبدی و تنظیم سوخت و ساز چربی های کبد با ایجاد روانی شکم یا همان ملین بودن باعث میشود که جذب سموم از ماده داخل روده کمتر شده و به کبد استراحت داده شود.

همینطور از بدن سم زدایی نموده و حتی باعث روشن و زیبایی پوست نیز میشود در کنار این محصول میتوان به شربت سکنجبین عنصلی شرکت نیاک اشاره کرد که باعث تنظیم آنزیم های کبدی می شود.

شربت سکنجبین عنصلی شرکت نیاک از پیاز عنصل سرکه و عسل تشکیل شده است که از ترکیب عسل و سرکه سکنجبین تشکیل می شود که سکنجبین فارغ از هر تأثیری در طب سنتی تعادل آور و دفع کننده سودا بلغم و تمام عدم تعادل های بدن می باشد .

برای همین شربت سکنجبین عنصلی به عنوان یک داروی کمکی‌ در درمان کبد چرب و تنظیم کننده آنزیمهای کبدی و همینجور پایین آورنده چربی خون و تری گلیسرید و باز کننده انسداد های کبدی شناخته شده است .

در مطالعه هایی که بر روی گونه های مختلف پیاز عنصل گردیده است خاصیت آنتی اکسیدانی این گیاه اثبات گردیده و همین جور اثر آن در کاهش کلسترول گلیسرید و افزایش hdl خون برای مصرف سکنجبین عنصلی بهتر است آنرا به صورت حدود ۴۰ تا ۵۰ میلی لیتر با آب ولرم رقیق کرده و صبح ناشتا میل کنید تا تأثیر آن دو چندان گردد و تأثیر بسزایی بر روی کبد شما بگذارد.

در نتیجه در پکیجی که به شما معرفی می کنیم استفاده از سیم فت لیور در کنار سکنجبین عنصلی و داروهایی که بعدا و درون مقاله گفته می‌شود برای به دست آوردن کبدی سالم به شما توصیه می گردد.
از داروهای دیگری که به شما می شود معرفی نمود شربت بزوری می باشد شربت بزوری شرکت نیاک از گیاهانی همچون رازیانه افتیمون انیسون گل سرخ کاسنی تخم خیار تخم خربزه تخم کرفس ریشه کبر شیرین‌بیان عناب و سرکه انگور استفاده شده است که موراد مصرف شربت بزوری برای ترمیم و تقویت کبد داروی کمکی در درمان کبد چرب و همینطور موثر در پیشگیری از اختلالات کبدی است .

البته این دارو در درمان انواع سیروز های کبدی که سیروز کبدی همان کبد چرب در حالت بسیار پیشرفته می باشد که به بافت های کبدی آسیب رسانده و آن را و سلول‌های کبدی را تقریباً نابود کرده برای حالتهایی که کبد دارای سیروز یا به اصطلاح نارسایی شدید و مزمن شده است و تقریباً بافت کبدی نابود شده است.

استفاده از شربت بزوری بسیار توصیه می گردد طبق گفته و نوشته هایی که در دسترس عموم وجود دارد تمام موادی که درون این شربت استفاده شده از جمله رازیانه که حاوی ماده موثره آنتول میباشد و همینطور انیسون که دارای ترانس آنتول می باشد و هر دوی این دو گیاه در مطالعات اثبات گردیده که دارای روغن فرار می باشند که خاصیت محافظت از کبد و پایین آوردن آنزیم های alp alt ast دارند.

همچنین می توانند باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون شوند گل سرخ استفاده شده در شربت بذوری شرکت نیاک حاوی اسکوربیک اسید یا همان ویتامین ث c می‌باشد و توان آنتی اکسیدانی بالایی دارد ریشه کبر نیز حاوی ترکیباتی است که توانایی خنثی کردن رادیکال های آزاد و محافظت از کبد را دارا می باشد و تخم خربزه نیز حاوی ترکیباتی است که توان آنتی اکسیدانیه نسبتاً بالایی دارد .

تخم کرفس و کاسنی نیز در مطالعات اثرات محافظتی از کبد از خود بروز داده اند و اثرات تخم خیار تخم خربزه تخم کرفس و غیره نیز در محافظت از کبد کبد بر هیچ کس پوشیده نیست عناب شیرین بیان کاسنی نیز از گیاهان بسیار معروف در طب سنتی برای محافظت از کبد می باشند .

خوردن دم کرده عناب برای پاکسازی کبد و دفع سموم کبد بسیار مفید است که در طب سنتی به آن توجه بسیار زیادی شده است یکی از دلایل برتری و عالی بودن داروی شربت بذوری شرکت نیاک استفاده همزمان تمام گیاهان و مواد و تخمهای گیاهان مفید برای کبد می باشد.

یعنی در حقیقت در یک شربت تمام و یا بیشتر گیاهان و مواد و تخمها که می‌تواند برای کبد مفید و معجزه گر باشد استفاده شده است پس در ریشه‌کنی بیماری‌های کبدی بسیار مفید واقع می‌شود .

و توصیه ما این است که در کنار داروی سیم فت لیور و سکنجبین عنصلی که حاوی پیاز عنصل است از شربت بذوری که تقریباً تمامی مواد و گیاهان مفید برای کبد را داراست استفاده شود .

نام گیاهانی که در شربت بزوری نیاک یاد شده هر کدام به صورت جداگانه برای درمان کبد بسیار مفید می باشد .

پس استفاده همزمان سیم فت لیور شربت سکنجبین بزوری شرکت نیاک شربت سکنجبین عنصلی شرکت نیاک در کنار استفاده از عرق کاسنی و شاه تره برای کسانی که از بیماری کبدی رنج می برند و می خواهند به سرعت کبد خود را به حالت سالم در بیاورند توصیه می‌شود.

البته در کنار تمام این داروها شخص باید از تحرک کافی برخوردار باشد.

یعنی در کنار استفاده از قرص سیم فت لیور شربت بزوری و سکنجبین عنصلی توصیه می شود تمرین و ورزش روزانه را در برنامه خود قرار دهید تا از یک طرف داروهای گیاهی مصرفی باعث شکسته شدن چربی های کبدی و تحرک و ورزش شما باعث مصرف این چربی ها و سوختن آنها در بدن گردد.

البته شما هنگامی که قدم در راه اصلاح کبد خود بر می دارید به صورت ناخودآگاه برای زیبایی پوست خود و شفاف و روشن شدن پوست و همینطور داشتن پوستی جوان و شاداب اقدام نموده اید.

زیرا استفاده از این محصولات به شما پوستی زیبا روشن و شفاف هدیه می کند شاید شنیده باشید که پوست شما نشانه سلامت کبدی شما می باشد.

پس با اصلاح کبد خود می‌توانید پوستی سالم زیبا و پرنشاط و شاداب و همینطور جوان داشته باشید .

پس اگر قصد انجام عمل زیبایی و یا زیبا سازی پوست و همینطور روشن سازی و رفع چروک و لک پوست خود را دارید بهتر است از کبد خود شروع کرده و با استفاده از داروهای گیاهی ذکر شده در کنار عرق کاسنی و عرق شاه تره پوستی شفاف و روشن و عاری از هرگونه لک داشته باشید.

البته استفاده از روغن هایی همچون روغن شترمرغ که حاوی امگا ۳ امگا ۶ و امگا ۹ می باشند این اسیدهای چرب اشباع از اکسیژن که در اصطلاح به آن ها ویتامین‌های گروه f هم گفته می‌شود خواصی همچون خواص ضد التهاب روشن کنندگی پوست و خواص ضد لک نیز دارند .

پس اگر به فکر اصلاح لک و رفع چین و چروک و زیبایی پوست خود هستید در کنار استفاده از داروهای کمک کننده به کبد از جمله شربت بزوری و سکنجبین عنصلی در کنار عرق شاهتره و عرق کاسنی از روغن شترمرغ نیز استفاده نمایید.

به این صورت که روزی دو یا سه بار به اندازه‌ای که پوست شما را چرب نمایند از روغن شترمرغ بر روی دست خود بزنید و آن را به روی صورت خود بمالید تا جذب شود مطمئن باشید بعد از حداکثر ۱ ماه پوستی بسیار جوان تر و شاداب تر و بدون چروک خواهید داشت روغن شترمرغ می تواند به شما پوستی جوان و روشن و بدون لک هدیه بدهد .

در کنار استفاده از روغن شترمرغ و داروهای گیاهی کمک کننده به کبد استفاده از قرص المان که حاوی تمام مواد مورد نیاز پوست از جمله ویتامین های گروه b ویتامین c زینک ویتامین دی ویتامین ای و سلنیوم و غیره می باشد استفاده نمایید.

قرص المان که توسط شرکت داروسازی سیمرغ فرموله شده است شباهت بسیار زیادی به قرص اکوفن دارد قرص المان با در نظر گرفتن تمام نیازهای پوست شما به شما پوستی جذاب عاری از چروک و همینطور شفاف و جوان هدیه می‌دهد .

شباهت فرمولاسیون قرص المان به قرص اکوفن باعث شده است که این دارو طرفداران بسیار زیادی در بین افرادی که به پوست خود اهمیت میدهند پیدا کند.

پس در در کنار روغن شترمرغ قرص المان را از یاد نبرید دیدید که قسمت های مختلف بدن و سلامتیشان تاثیرات بسیار مستقیمی بر روی قسمتهای دیگر بدن دارند.

مثلا درمان کبد چرب و داشت کبد سالم باعث داشتن پوستی زیبا و شفاف میگردد همینطور کار کردن منظم دستگاه گوارش به سلامت کبد کمک شایانی میکند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.