مجله مرهم سبز

مقالات

چگونه قد خود را افزایش دهیم: قرص افزایش قد ال آرژینین؟

چگونه قد خود را افزایش دهیم: قرص افزایش قد ال آرژینین؟

قرص افزایش قد ال آرژینین ،آنچه می توانید کنترل کنید و نمی توانید کنترل کنید

عوامل مختلفی در افزایش قد شما نقش دارند. تصور می شود که عوامل ژنتیکی ۶۰ تا ۸۰ درصد از قد نهایی شما را تشکیل می دهند. برخی از عوامل محیطی ، مانند تغذیه و ورزش ، به طور معمول درصد باقی مانده را تشکیل می دهند.

چگونه قد خود را افزایش دهیم: قرص افزایش قد ال آرژینین؟بین سنین ۱ و بلوغ ، بیشتر افراد هر ساله حدود ۲ اینچ قد می گیرند. پس از بلوغ ، ممکن است با سرعت ۴ اینچ در سال رشد کنید. با این حال ، همه با سرعت متفاوتی رشد می کنند.

برای دختران ، این جهش رشد به طور معمول در اوایل سال های نوجوانی آغاز می شود. پسران ممکن است این افزایش ناگهانی قد را تا پایان نوجوانان خود تجربه نکنند.

بعد از بلوغ معمولاً قد بلندتر نمی شوید. این بدان معناست که بعنوان یک بزرگسال بعید است قد خود را افزایش دهید.

با این وجود ، کارهای خاصی وجود دارد که می توانید در تمام دوره بلوغ انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر می رسانید. شما باید اینها را در بزرگسالی ادامه دهید تا رفاه عمومی را حفظ کنید و قد خود را حفظ کنید.

۱. رژیم غذایی متعادل داشته باشید

چگونه قد خود را افزایش دهیم: قرص افزایش قد ال آرژینین؟در طول سالهای رشد ، بسیار مهم است که شما تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت کنید.

رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • میوه های تازه
 • سبزیجات تازه
 • غلات کامل
 • پروتئین ها
 • لبنیات

شما باید غذاهای حاوی:

 • قند
 • چربی های ترانس
 • چربی های اشباع شده

اگر یک بیماری پزشکی زمینه ای یا سن بالاتر باعث می شود قد شما تحت تأثیر تراکم استخوان قرار گیرد ، میزان کلسیم دریافتی را افزایش دهید. معمولاً توصیه می شود زنان بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۷۰ سال ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم در روز مصرف کنند.

ویتامین D همچنین باعث سلامت استخوان می شود. منابع معمول ویتامین D شامل ماهی تن ، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ است. اگر به اندازه کافی ویتامین D در رژیم خود دریافت نمی کنید ، با پزشک خود در مورد مصرف مکمل صحبت کنید تا مقدار توصیه شده روزانه شما را تأمین کند.

۲. از  قرص افزایش قد ال آرژینین و مکمل ها با احتیاط استفاده کنید

فقط چند مورد وجود دارد که مکمل ها برای افزایش قد در کودکان و مبارزه با کوچک شدن در بزرگسالان مناسب ترند.

از قرص افزایش قد ال آرژینین استفاده کنید

به عنوان مثال ، اگر بیماری دارید که بر تولید هورمون رشد انسانی (HGH) شما تأثیر می گذارد ، پزشک ممکن است مکمل حاوی HGH مصنوعی را توصیه کند.

علاوه بر این ، افراد مسن ممکن است بخواهند از مکمل های ویتامین D یا کلسیم استفاده کنند تا خطر پوکی استخوان را کاهش دهند .

در همه موارد دیگر ، باید از مکمل های وعده داده شده درباره قد خودداری کنید. هنگامی که صفحات رشد شما به هم متصل می شوند ، بدون توجه به آنچه برچسب مکمل تبلیغ می کند ، هیچ فرصتی برای افزایش قد وجود ندارد.

۳. به میزان مناسب بخوابید

گاهی اوقات کمبود خواب در طولانی مدت تاثیری در قد شما نخواهد داشت. اما اگر در دوران نوجوانی به طور منظم ساعت کمتر از مقدار توصیه شده ساعت داشته باشید ، ممکن است منجر به عوارضی شود.

این به این دلیل است که بدن شما هنگام خواب HGH را آزاد می کند. اگر به اندازه کافی چشم بسته نباشید ، تولید این هورمون و سایر افراد ممکن است کاهش یابد.

پیشنهاد می شود که:

 • نوزادان تا ۳ ماهه هر روز ۱۴-۱۷ ساعت می خوابند
 • نوزادان ۳ تا ۱۱ ماهه ۱۲ تا ۱۷ ساعت وقت می گیرند
 • کودکان نوپای ۱-۲ سال سن ۱۱ تا ۱۴ ساعت دارند
 • کودکان خردسال ۳-۵ ساله ۱۰-۱۳ ساعت وقت می گیرند
 • کودکان ۶ تا ۱۳ ساله ۹ تا ۱۱ ساعت وقت دارند
 • نوجوانان ۱۴-۱۷ ساله هشت تا ۱۰ ساعت وقت دارند
 • بزرگسالان ۱۸-۶۴ ساله هفت تا نه ساعت وقت دارند
 • افراد مسن ۶۵ سال به بالا هفت تا هشت ساعت وقت می گیرند

خواب اضافی حتی ممکن است تولید HGH را افزایش دهد ، بنابراین پیش بروید و این قدرت را بخوابید.

۴. فعال بمانید

ورزش منظم فواید زیادی دارد. این ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند ، به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند و تولید HGH را تقویت می کند.

کودکان در مدرسه باید حداقل یک ساعت ورزش در روز داشته باشند. در این مدت ، آنها باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند:

 • تمرینات قدرتی ، مانند فشار دادن یا نشستن
 • تمرینات انعطاف پذیری ، مانند یوگا
 • فعالیت های هوازی ، مانند برچسب بازی ، طناب زدن یا دوچرخه سواری

ورزش در بزرگسالی نیز فوایدی دارد. علاوه بر اینکه به شما در حفظ سلامت کلی کمک می کند ، می تواند به کاهش خطر پوکی استخوان نیز کمک کند. این وضعیت هنگامی رخ می دهد که استخوان های شما ضعیف یا شکننده می شوند و در نتیجه تراکم استخوان کاهش می یابد. این می تواند باعث “کوچک شدن” شما شود.

برای کاهش خطر ، هفته ای چندین بار پیاده روی ، تنیس یا تمرین یوگا را امتحان کنید.

۵. حالت بدنی خوب را تمرین کنید

وضعیت بد بدن ممکن است باعث شود کوتاهتر از حالت واقعی به نظر برسید. و با گذشت زمان ، افتادن یا خم شدن نیز می تواند بر قد واقعی شما تأثیر بگذارد.

کمر شما باید به طور طبیعی در سه مکان منحنی باشد. اگر مرتباً افت می کنید یا شل می شوید ، ممکن است این منحنی ها متناسب با وضعیت جدید شما تغییر یابد. این می تواند باعث درد در گردن و کمر شود.

هوشیاری بر نحوه ایستادن ، نشستن و خوابیدن نکته کلیدی است. با پزشک خود صحبت کنید که چگونه می توانید ارگونومی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. بسته به نیاز شما ، میز ایستاده یا بالش مموری فوم ممکن است تمام مواردی باشد که برای اصلاح وضعیت بدن شما لازم است.

همچنین می توانید تمریناتی را که برای بهبود وضعیت بدن شما در طول زمان طراحی شده اند ، تمرین کنید. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید ، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند در ایجاد یک روال ورزشی مناسب برای شما کمک کنند.

۶. برای به حداکثر رساندن قد خود از یوگا استفاده کنید

اگر تمرینات موضع گیری هدفمند مورد علاقه شما نیستند ، یوگا را امتحان کنید. این تمرین کل بدن می تواند عضلات شما را تقویت کند ، بدن شما را یکدست کرده و به وضعیت بدن کمک کند. این به شما کمک می کند تا بلندتر بایستید.

شما می توانید در راحتی منزل خود یا در یک مکان گروهی در ورزشگاه یا استودیوی محلی خود یوگا تمرین کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، یک برنامه یوگای مبتدی را در YouTube جستجو کنید.

برخی از ژست های محبوب برای بهبود وضعیت بدن عبارتند از:

 • ژست کوه
 • ژست کبرا
 • ژست کودک
 • ژست جنگجو دوم

تشک های یوگا را بخرید.

خط آخر

در بیشتر موارد ، تا زمان بلوغ به اوج خود می رسید. اگرچه مواردی وجود دارد که می توانید برای حفظ این قد در بزرگسالی انجام دهید ، روزهای رشد شما مدت زیادی پشت سر شما است.

این مقاله به شما کمک کرد؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
سایدبار