مقالات

پوست جوان ، آیا قرص المان , قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است؟

پوست جوان ، آیا قرص المان , قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است؟

آیا  قرص المان , قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است؟

 پیر شدن پوست

سن واقعی هر فرد همان سن بیولوژیکی یا سن بافتی بدن او می باشد نشانه های بیولوژیکی زمانی بروز می کند که سرعت باز سازی بدن آهسته آهسته تر ازسرعت تخریب آن باشد با افزایش سن اپیدرم پوست صورت نازک و شل شده و حالت
شکننده و چروکیده دارد.

کاهش اتصالات بین سلولی باعث می‌شود نگهداری رطوبت کاهش یابد و باعث خشکی پوست شود با افزایش سن لایه درم هم نازک می شود و کلاژن کمتری تولید می گردد و فیبرهای الاستین هم فرسوده می شوند و باعثایجاد چین و چروک می گردد .

چنین با افزایش سن تولید سبوم و عرق کمتر میشود و باعث خشکی پوست می گردد پوست زیر چشم نازک و حساس است و روند پیریاز آن ناحیه شروع می‌شود که برای رفع آن از ترکیبات ضد چروک استفاده میشود

عوامل موثر در پیری پوست یک رژیم غذایی حاوی مواد شیرین و کربوهیدرات ۲رژیم غذایی حاوی پروتئین و اسیدهای چرب ضروری و ویتامین و مواد معدنی سهقرار گرفتن در معرض آفتاب شدید ۴ سیگار کشیدن ۵ نوشیدن الکل ۶ عدم ورزش
یا فعالیت بدنی هفت استرس یا افکار منفی پروتئین ماده اصلی سازنده فیبرهای کلاژن و الاستین در لایه درم و سلولهایکراتینوسیت لایه اپیدرم است .

پس کمبود پروتئین باعث نازکی پوست و چروکیدگیو کاهش خاصیت ارتجاعی پوست میشود همینطور کاهش اسیدهای چرب ضروری برایتولید چربی اپیدرم را کاهش می دهد و پوست دیگر قادر به حفظ رطوبت نیست .

عوامل محیطی باد و آلاینده ها و حرارت محیط و ژنتیک از دیگر عوامل تاثیرگذار در پیری زودرس پوست محسوب می‌شود و قرار گرفتن زیاد در مقابل اشعهماورا بنفش باعث تجزیه کلاژن در لایه درم می شود و پوست چروکیده و خشن میگردد و لکه های رنگی روی پوست مشاهده می شود.

نیکوتین موجود در سیگار باعث آسیب به فیبرهای کلاژن الاستین شده و سیگار کشیدن باعث تنگی عروق زیرپوست می‌شود و این بافت و این باعث می شود که مونوکسید کربن به جایاکسیژن سلولهای قرمز خون را اشغال کند و پوست چروکیده و نازک و مات و کدرمیشود استرس باعث کشیدگی بیش از حد و انقباض دائمی عضلات صورت شده و باعثچروکیدگی پوست می شود.

همچنین استرس و تنش های روحی روانی و عدم خوابمناسب باعث به وجود آمدن حلقه های سیاه رنگ اطراف چشم می گردد نوشیدنزیاد الکل باعث از بین رفتن مواد مغذی و موثر از جمله ویتامین ها میشوددر مردان ترشح هورمون تستسترون بالا است و همین امر موجب شده که پوستشانضخیم تر و پر مو تر و دارای عروق خونی بسیار بیشتر باشد.

در زنان با توجه به طرح ترشح استروژن پوست نازک تر و صاف تر و لطیف تر می باشد به طورخلاصه می توان گفت دو فرآیند مجزا وجود دارد که به تغییرات پوستی مرتبطبا روند پیری منجر می شود اول این فرایند پیری طبیعی درونی است که درواقع ارثی هست و به علت از دست رفته از دست رفتن و تحت تاثیر تغییراتهورمونی و عروقی خطوط حالتهای چهره و اثرات گرانش می باشد.

دومین فرایندپیری خارجی یا زودرس است که به دلیل نور آفتاب و چراغ های خورشیدی ورادیکال آزاد و غیره ایجاد می شود در واقع با افزایش سن سلولها آب آن هارا از دست رفته و ایجاد لایه  لایه نازک میشود شرایط برای چروک پوست مهیامی گردد البته استفاده از مواد آرایشی و پاک کننده های قوی و بعضی ازشرایط آب و هوایی در کاهش پیری پوست نقش دارند براای جلوگیری از این امرمی‌تواند آلفا هیدروکسی که به اسید میوه معروف استفاده کرد.

تاثیر افزایش سن بر سیستم پوششی

فرایند پیری بر کل سیستم پوششی تاثیر دارد لایه اپیدرم به طرز قابلملاحظه ای نازک تر می شود و این فرد مستعد عفونت و آسیب می شود ترمیم دراین افراد به تاخیر می‌افتد .

تعداد سلولهای لانگرهانس نیز کاهش می یابد واین فرد را در معرض عفونت قرار می دهد با افزایش سن و تولید ویتامین د ۳کاهش می یابد که منجر به کاهش جذب کلسیم شده و آن هم متعاقباً باعث شکنندگی استخوان ها می گردد تغییراتی در رنگدانه های پوست داریم سلول‌های ملانوسیت نیز کاهش می یابد و باعث سفید شدن مو می‌شود همچنین پوست افرادمسن با قرار گرفتن در معرض آفتاب از آسیب بیشتری برخوردار هستند.

نوع ریزش مو به طور طبیعی در مردان حدود ۳۰ سالگی و در زنان بعد از یائسگی اتفاق می‌افتد با افزایش سن لایه درم هم نازک میشود و تعداد فیبروبلاست ست که عامل استحکام و ارتجاع پوست می باشد  کاهش می یابد و اتصال نیرومندی کهبین لایه اپیدرم و درم هست.

با افزایش سن ضعیف می‌شود و ماده زمینه‌ایحاوی گلیکوز آمینو گلیکان مانند اسید هیالورونیک فضای بین کلاژن والاستین را پر می‌کند کاهش می‌یابد و اسید هیالورونیک در پوست انتقالمواد مغذی و آبرسانی پوست را بر عهده دارد و باعث تورم بافت پوست می شودو افراد با قرار گرفتن در معرض آفتابو دستگاه‌های سولاریوم باعث تخریباین ماده می شوند .

با افزایش سن ترشحات غددی کاهش یابد که این امر منجربه خشکی پوست شده و پوست را در معرض عفونت قرار می دهد .به علت از دست رفتن بافت چربی زیر پوست  این افراد به وفور تحت تاثیر تغییرات دمایمحیطی قرار می گیرند .وجود چربی در صورت و در جوانی تا حدودی مثلثی شکل است و از سن ۳۰سالگی به بعد باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت مشود .

باافزایش سن سلول های چربی موجود در لایه زیر پوستی کوچکتر می شود. و باعث ایجاد فرورفتگی در گونه ها و گودی زیر کاسه چشم می گردد. کاهش حجم در زیرچشم باعث ایجاد حالتی در صورت می شود که به آن ناودان اشکی می گویند.تمام این تغییرات باعث چین چروک در صورت می شود .این تغییرات در زنان
زودتر از مردان ایجاد می شود زیرا کاهش بافت استخوانی در زنان به دلیل تغییرات مربوط به یا ئسگی سریع اتفاق  می افتد .

پوست جوان ، آیا قرص المان , قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است؟

پوست جوان ، آیا قرص المان , قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است؟ویژگی های پوست شل و افتاده

 

افتادگی ابرو.پف چشم .صاف شدن قسمت بالای گونه ها .چین و چروک بین لب.نامطلوب شدن خط فک.غبغب افتادگی نوک بینی.هنگامی که عظلات صورت شل میشوند  حجم صورت کاهش میابد و افتادکی ان افزایش پیدا میکند .

این تغییرات ممکن است ناشی از عدم فعالیت باشند .تااینکه نتیجه مستقیم افزایش سن ات به طور آگاهانه کنترل نمی‌شود و حرکاتموثر برای پایداری آنها انجام نمی‌شود و منجر به شلی تمام عناصر بافت‌هاینرم می شود به عنوان مثال انقباض عضله پیشانی باعث بالا رفتن ابرو وایجاد خطوط افقی پیشانی می شود و وقتی ابرو پایین می‌آید و عضله پیشانیریلکس می‌شود چین های پیشانی صاف می‌شود.

برخی از حالات مداوم صورت باعثسفت و کوتاه شدن عضلات حالت دهنده می‌شوند و این باعث می‌شود عضلات دائمی شود این چین ها حتی در افراد کمتر از ۳۰ سال ایجاد می‌شود.

قرص المان چیست؟

در اطراف ما عوامل مخرب زیادی وجود دارد که هر لحظه در حال آسیب رساندن به پوست و موهای ما هستند و برای متوقف کردن آن ها کاری از دست ما ساخته نیست.

عواملی مانند اشعه های مضر خورشید، آلودگی هوا، شامپوها و محصولات آرایشی نامرغوب، غذاهای فرآوری شده و استرس های روزانه ای که در زندگی همه ما وجود دارند.

قرص المان ۳۰ عددی سیمرغهمه این ها سبب کدر شدن  و حساس شدن پوست، نازک شدن و ریزش موها و شکننده شدن ناخن ها می شود. هنگامی که این سه بخش از بدن سلامتی و شادابی خود را از دست بدهند، ظاهر افراد نیز شادابی و
زیبایی خود را از دست می دهد.

در چنین مواقعی مصرف قرص های مکمل مانند قرص المان سیمرغ به شما کمک میکند، تا دوباره سلامت و شادابی پوست، مو و ناخن های خود را به دست آورید.

قرص المان سیمرغ هرچه شما برای رشد بهتر موها، زیبایی پوست صورت و تقویتناخن هایتان نیاز دارید، به شما می دهد.

همچنین، مصرف قرص المان می تواندکمبودهای تغذیه ای شما به خصوص کمبود آهن و کم خونی را جبران کند.

 

فواید قرص المان سیمرغ

 

رفع موخوره، خشکی و شکنندگی مو
پیشگیری و رفع ریزش مو
حفظ رطوبت پوست
ضد آکنه برای پوست های چرب و خشک
افزایش استحکام ناخن ها
رفع پوسته پوسته شدن ناخن ها
رفع کمبودهای تغذیه ای
کمک به رفع کم خونی و فقر آهن

قرص زینک گلوکونات سیمرغ

زینک، مهم ترین عنصر برای رشد انسان از دوره جنینی تا نوجوانی است و نبود آن در روند رشد طبیعی بدن اختلال ایجاد می کند. همچنین، این عنصر در ترمیم زخم ها و تقسیم سلولی در لایه اپیدرم پوست، تقویت سیستم ایمنی،بهبود عملکرد آنزیم ها در بدن،  محافظت از نورون ها، سلامت جنسی و باروری مردان، بهبود ریتم خواب، کاهش التهاب و… نقش مهمی دارد.

باوجود وظایف وسیع این عنصر، کمبود زینک در بدن در هر سنی برای بدن زیان آور و خطرناک خواهد بود. برای پیشگیری از بروز مشکلات نام برده، مصرف قرص های مکمل زینک مانند قرص زینک گلوکونات سیمرغ لازم و ضروری است. زیرا جذب
مقدار مورد نیاز روزانه زینک از مواد غذایی کار ساده ای نیست.

به خصوص برای گیاهخواران، زیرا اکثر منابع غنی زینک جانوری هستند. شرکت سیمرغ دارو عطار با تهیه این مکمل زینک شما را از کمبود زینک و عوارض ناشی از آن دور می کند.

در تهیه قرص زینک سیمرغ از زینک گلوکونات استفاده شده است که نسبت به سایر املاح زینک برتری دارد، زیرا جذب، فراهمی زیستی و تحمل پذیری (از نظر علائم گوارشی) خوبی دارد. زینک گلوکونات همچنین در مقایسه با دیگر املاح زینک حاوی مقادری ناچیزی از کادمیم می باشد. مصرف زیاد کادمیم می تواند باعث بروز مشکلات کلیوی شود.

 

خواص قرص زینک گلوکونات سیمرغ

تقویت سیستم ایمنی
تقویت و بهبود پوست های حساس
افزایش زیبایی و سلامتی موها
درمان اگزما یا آکنه های شدید پوستی
افزایش رشد جسمی و ذهنی در سنین رشد
تسریع روند بهبود زخم به ویژه در بیماران دیابتی

ضد ریزش قوی

خواص خرگوشک

درمان شوره سر
نرم کننده طبیعی مو
افزایش رشد مژه و ابرو
درمان آلوپسی مو
تقویت مو
درمان موخوره
رفع ریزش مو
رفع کدری مو
درمان خشکی مو
درمان ترک های پوست
بهبود حالت کلی پوسته

آیا قرص المان برای پوست خوب است آیا قرص المان برای تقویت مو موثر است
آیا قرص المان برای شکنندگی ناخن ها موثر است آیا قرص المان برای نرمی و
لطافت پوست موثر است آیا قرص زینک گلوکونات برای لطافت پوست موثر است آیا
قرص زینک برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است شامپو خرگوشک طلایی برای
ریزش موی سر موثر است شامپو خرگوشک طلایی برای تقویت موها موثر است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.