مقالات

۲ قرص گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟ داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟

قرص گلوریا

داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟

آیا داروهای لاغری خارجی برتری خاصی نسبت به داروهای لاغری داخلی دارند مواد تشکیل دهنده قرص های لاغری خارجی چیست مواد تشکیل دهنده قرص هایی مانند گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟

مواد تشکیل دهنده قرص های داخلی از جمله هزال و سیمو اسلیم چیست؟

آیا قیمت بالای داروهای خارجی به خاطر برتری آنها می باشد یا قیمت آنها بیهوده و برای مصارف تبلیغاتی است؟

آیا داروهای خارجی همچون گلوریا و جی سی طلایی دارای قدرت بیشتری برای لاغری نسبت به داروهای لاغری داخلی همچون هزال فلوردو و سیمو اسلیم شرکت سیمرغ دارند؟

 

یک کارشناس دارویی:

2 قرص گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟ داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟
داروهای لاغری، ترکیبات شیشه دارند و مخدر محسوب می‌شوند

یک کارشناس دارویی گفت: عوارض یکسری داروها را نمی‌دانیم زیرا مواد موثره کمی دارند یا اصلا ماده موثره ندارند و در مورد داروهای لاغری، همه آنها داروهایی هستند که ترکیبات شیشه دارند و مخدر محسوب می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیامک افاضلی با بیان اینکه بزرگترین معضلی که داروهای تقلبی در کشور دارند، این است که واجد شرایط کیفی نیستند، گفت: در واقع داروهای تقلبی یا تاثیر درمانی که باید داشته باشند را ندارند، یا علاوه بر نداشتن تاثیر درمانی می توانند اثرات سوء جانبی را برای مصرف کننده ایجاد کنند که گاهی قابل بازگشت نیست.

وی افزود: وقتی داروی اصل را مصرف می کنیم، یکسری عوارض جانبی همراه دارو وجود دارد که مصرف دارو را به همین دلیل محدود می کنیم و طبق تجویز پزشک باید دارو با دوز مشخصی مصرف شود تا کمترین اثرات جانبی را داشته باشد اما زمانی که داروی تقلبی به بیمار داده می شود، اثرات درمانی را نداریم و در کنار آن، عوارضی را می بینیم که گاهی تا پای مرگ بیمار را پیش می برد. در حقیقت با مصرف داروی تقلبی در دو حوزه پیشرفت بیماری و عوارض جانبی شاهد درگیر شدن بیمار خواهیم بود.

افاضلی با اشاره به اینکه بیماران برای اطمینان از اصالت دارو حتما به داروخانه‌ها مراجعه کنند، گفت: مصرف کننده باید حتما دارو را از داروخانه تهیه کند، اگر داروی داخلی باشد و از داروخانه تهیه شده باشد احتمال اینکه این دارو تقلبی باشد، صفر است و اگر دارو خارجی است و از داروخانه تهیه می کنند برای اینکه اطمینان قلبی داشته باشند حتما به کد برچسب اصالت آن توجه کنند. این کدهای دو بعدی بر روی جلد دارو وجود دارد.

وی که در برنامه گفتگوی اجتماعی صحبت می‌کرد، در رابطه با عدم درج قیمت دارو بر روی آن عنوان کرد: اینکه چرا قیمت دارو در آن کد اشاره نمی شود بخاطر این است که میزان کاراکتری که می توان در کدهای دو بعدی گذاشت محدود است. در جعبه هم امکان قرار گرفتن قیمت دارو وجود ندارد؛ چون در سنوات گذشته یکسری از شرکت‌ها قیمت را بر روی بسته بندی چاپ می کردند و وقتی که وزارت بهداشت قیمت دارو را افزایش می داد، همین امر مایه اختلاف بین بیمار و داروخانه و جنگ‌ها و جدل‌هایی می‌شد، بنابراین یکسری از شرکت ها قیمت ها را برداشتند و نهایتا قیمت ها را بر بسته بندی پرینت می‌کنند.

در ادامه دکتر علی حاجی آقایی به تفاوت بین داروهای قاچاق و تقلبی اشاره کرد و ابراز داشت: داروهای قاچاق می‌توانند تقلبی باشند که البته بر اساس آمار ۹۰ درصد داروهای قاچاق تقلبی هستند زیرا سودآوری زیادی دارند.

 

مواد اولیه داروی ایرانی و خارجی یکی است، اما چرا داروی ایرانی کیفیت ندارد؟

 

 

2 قرص گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟ داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟

 

کیفیت داروهای ایرانی موضوعی است که همیشه مورد بحث بوده است.

زهرا تالانی: سال گذشته وضعیت دارو تا حدودی بهتر از سال ۹۲ بود اما باز هم برخی بیماران خاص مشکل گرانی و کمبود دارو را داشتند. در این شرایط،وزارت بهداشت هم اعلام کرد که نباید داروی خارجی که در کشور تولید می شود را در داخل تولید کرد. در همین زمینه سال قبل میزگردی را با حضور عابد فتاحی عضو کمیسیون بهداشت مجلس و سیامک افاضلی تولید کننده دارو برگزار کردیم. خلاصه این میزگرد را می خوانید؛

سازمان غذا و دارو اعلام کرد نباید مشابه خارجی داروهایی که در کشور تولید می شود را وارد کرد، به نظر شما واقعا کیفیت داروهای تولید داخل به انداره خارجی هستند که اجازه واردات ندهیم و انحصار را برای شرکتهای داروسازی داخلی حفظ کنیم؟

فتاحی: باید همیشه یک رقابت سازنده داشته باشیم، اینکه بازار تنها در اختیار داروی ایرانی باشد و انحصاری، به نظر من سبب می شود که به مرور زمان کیفیت داروها پایین بیاید. ما نمی توانیم به درستی ارزیابی دقیقی کنیم که الان داروهای ایرانی چقدر کیفیت دارند؛ ارزیابی ما بر اساس داده های بیمارانی است که مصرف می کنند. متاسفانه مصرف داروهای بی ‌کیفیت تولید داخل، موجب بی‌اعتمادی بیماران به محصولات ایرانی شده است و مصرف این محصولات علاوه بر بروز عوارض غیر قابل جبران برای بیمار، هیچ تأثیری در روند درمان ندارد. مثلا عده ای از بیماران قلبی و عروقی به علت شرایط جسمی نامناسب نباید از داروهای بی کیفیت استفاده کنند، و در صورتی که به این موضوع اهمیت داده نشود خطرات زیادی جان بیماران را تهدید خواهد کرد.مسوولان باید بهترین محصولات پزشکی را در اختیار مردم قرار دهند و عدم تهیه محصولات با کیفیت هیچ توجیهی ندارد.

افاضلی: ارزش بازار دارویی کشور امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان می شود که اگر همین امروز تولید داخلی قطع شود بازار داخلی حداقل ۲۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود، یعنی از هر راهی که محاسبه شده، حجم بازار ما بیش از ۴ برابر می شود. همچنین آمار نشان می دهد که کمتر از ۱۰ درصد داروی مورد نیاز را وارد می کنیم، اما بیش از ۴۰ درصد پولی که در بازار دارویی است برای همان ۱۰ درصد هزینه می شود، چون داروی خارجی گران است. اما درباره کیفیت؛ یک واقعیت وجود دارد؛ وقتی فردی یک داروی خارجی را گران تهیه می کند اثر دارونما را دارد که حتما اگر گران است پس کیفیت دارد. اگر الماس کوه نور را در یک بسته بندی معمولی به شما بدهند شما آن را کریستال می بینید و برعکس اگر کریستال را در جعبه شیک بدهند شما آن را کوه نور می بینید.

 

 آیا قیمت های بسیار بیشتر و گزاف داروهای لاغری خارجی نسبت به داروهای داخلی مثل هزال و سیمو اسلیم اصلا منصفانه است یا صرفاً یک بازی تبلیغاتی است برای اینکه داروهای خارجی را مورد بررسی قرار دهیم باید اول از مواد تشکیل دهنده آن بدانیم قرص هایی مانند کپسول ادیوس کپسول اکابری کرن بری کپسول گلوریا بیایید یکی از همین کپسول های لاغری را مورد بررسی قرار دهیم قرص گلوریا از بهارنارنج کاسنی گیاه بابا ادم گل لاله تشکبل شده است .
این گیاهان را اگر مورد بررسی قرار دهیم میبینیم جز گیاهان ارزان قیمت می باشد کاسنی گیاهی است که به صورت خود رو هم در بیایان ها وجود دارد یا بهارنارنج البته جدا از اینها باید دید ایا اثر این ترکیبات همراه با گل لاله ایا ترکیب قوی ای نسبت به قرص هایی همچون هزال که یکی از مواد تشکیل دهنده ی ان زیره می باشد هیچ کس نمیتواند تاثیر شگفت اور زیره بر کم کردن اشتها را انکار کند.
در داروی هزال استفاده از گیاهانی که اثرهای انها سالهاست اثبات شده و توسط دانشمندان حکیم طب سنتی همچون ابوعلی سینا و حکیمان دیگر اثبات شده و به صورت بالینی قرنهاست که اثبات شده ولی در داروهای لاغری همچون گلوریا و خیلی داروهای لاغری خارجی دیگر از گیاهانی استفاده میشود که برای مصرف کننده تازگی دارد مثلا کاسنی که بیشتر برای اصلاح عوارض کبد استفاده میشود.
به عنوان گیاهی برای لاغری استفاده شده که شاید اثر دوم یا سوم این گیاه باشد یا استفاده از گیاهی تازه همچون گل لاله که بیشتر برای استفاده ی تبلیغاتی برای نشان دادن متفاوت بودن این داروی لاغریست حال با ۳۰ عدد کپسول از مواد گیاهی که شاید اثر درجه ی دوم و سوم انها لاغری باشد چه انتظاری میتوان داشت.

نمونه ای از شکایات و نظرات مردم در مورد گلوریا یا جی سی طلایی

قرص گلوریا یا جی سی طلاییقرص گلوریا یا جی سی طلاییقرص گلوریاقرص گلوریاقرص گلوریاقرص گلوریا
قرص گلوریاقرص گلوریا
 قرص گلوریا
WhatsApp Image 2021 02 08 at 10.24.54 PM1 قرص گلوریایکی از عیوبی که قرصهای لاغری خارجی دارند در نظر نگرفتن مزاج شخصیه فرد برای درمان چاقی است به واقع از نظر طب سنتی هرشخص باید داروی مخصوص به خود را دریافت کند که بر اساس طبع و مزاج و سن و نوع عارضه تجویز میشود مثلا در طب سنتی برای شخص سفید پوسته تقریبا چاق که تمایل زیادی بخوردن شیرینی جات دارد و تحرک کمی دارد.
در کنار مثلا قرص لاغری هزال قرص بلغم نیز تجویز میشود که باعث میشود در افراد بلغمی اب اضاف ی بدن دفع گردد و از یبوست مزاج جلوگیری گردد حال انکه مثلا در کپسول گلوریا برای افراد با مزاج مختلف هیچ تفاوتی در مصرف بیان نشده است.
در طب سنتی ایران برای هر ماده دارو یا گیاهی مصلحی در نظر گرفته میشود که باعث میشود دارو اثر خوب مواد دارویی به بدن برسد .
در کنار اینکه از عوارض جانبی ان مواد کاسته و یا رفع شود که در داروهای لاغری خارجی مثل گلوریا این امر اصلا در نظر گرفته نشده است چون بر اساس طب سنتی ایران ساخته نشده بلکه براساس تبلیغات بر روی متفاوت بودن بنا گذاشته میشود بالاخره این تفاوت قیمت بسیار زیاد باید به جوری به مصرف کننده حسه تفاوت و تاثیر گذادی رو القا کند تا حاضر به پرداخت چنین مبالغی برای یک محصول بسیار معمولی و حتی از معمولی کمتر بپردازد .
اگر به مواد تشکیل دهنده آنها توجه کنیم و همینطور تعداد کپسول های داخل آن می توانیم به نتایج خوبی برسیم حالا یک به یک مواد تشکیل دهنده آنها را مورد بررسی قرار می دهیم قرص لاغری آکای بری با قیمت ۴۱۰ هزار تومان از ترکیبات ساده‌ای همچون عصاره میوه بری و چای سفید تشکیل شده است که با توجه به تعداد قرص درون بسته بندی که ۳۰ عدد می باشد با قیمت ۴۱۰ هزار تومان برای مصرف کننده تعیین شده است .
یا مثلاً قرص گلوریا با تعداد ۳۰ عدد دارای قیمت بسیار بالای ۴۲۰۰۰۰ تومان می باشد که از ترکیب گل لاله ریشه بهار نارنج (حال ریشه ی بهانارنج چیست بماند )عصاره کاسیا یا همان کاسنی گیاه هل و گیاه بابا آدم می باشد و همچنین گرده موم زنبور عسل وقتی به دقت بهمین مواد نگاه می کنیم می بینیم موادی هستند که بسیار راحت و آسان در دسترس قرار دارند و مواد خاص و گرانقیمتی نیستند و از بسیاری از آنها در قرص های داخلی استفاده گردیده است.
و همینطور این مواد به صورت فله یا به صورت وزنی و کشیدنی در دسترس عموم آزاد است قرار دارد در نتیجه فقط با تهیه جعبه شیک و زیبا و کپسولی با رنگ خاص مثل آبی یا قرمز رنگ و یا صورتی و آرم های حک شده بر روی این کپسول میبینیم که از ترکیب چند ماده بسیار ساده و پر کردن آن داخل کپسول و قرار دادن ۳۰ عدد کپسول داخل یک بسته مبلغ های بسیار گزاف از حدود ۴۰۰ هزارتومان تا ۶۰۰ هزار تومان قیمت مصرف کننده برای این کپسول ها تعیین شده است.
البته قرص های بسیار گرانتر نیز در بازار ارائه می گردد همچون قرص gc طلایی که به قیمت ۶۵۰ هزار تومان عرضه می گردد البته این قرص یعنی قرص جی سی طلایی شاید باورتان نشود این محصول حتی اسم و مواد تشکیل دهنده داخل کپسول به این گرانقیمتی را هم عنوان نکرده و در بعضی از سایت ها حتی به صورت باز و در تعداد های ده تایی یا ۲۰ تایی ارائه می گردد.
آیا باورتان می شود چیزی که قرار است مصرف کنیم حتی کوچکترین توضیحاتی در مورد ترکیباتش وجود ندارد واقعاً آیا شما حاضرید محصولی را که هیچ ترکیبی در بروشور آن عنوان نشده است را مصرف کنید مگر چه موادی داخل ان است یا شاید فقط به خاطر بسیار معموللی بودن مواد و قیمت بالا از ذکر ان خود دادری کرده اند.
چون مطمئنن کسانی که توسط این تبلیغات پر زرق و برق مثل کپسول طلائی رنگ براق انتظار چیزی خاص را دارند و مطمئنن با شنیدن اسمهای معمولی از حالت توهم خود در می ایند و شرکتها و سایتهایی که بر اساس همین توهمات به سودهای گزاف دست پیدا میکنند این را نمیخواهند البته باید قویا ذکر کنیم که اینکه گیاهان معمولی که اسم انها را زیاد شنیده ایم دلیل بر بی هرزشی انها نیست و چه بسا اثراتی دارند که هیچ یک از ان اسمای پر زرق و برق و عجیب نداشته باشند.
گیاه زیره مرزنجوش سداب زنیان اسمهای شناخته شده ولی معجزه اسایی هستند پس برای لاعری دنبال اسمهای عجیب نگردیم شاید همین داروهای در دسترس ما بهترین داروها برای ما هستند کسانی که ادعای گیاهی بودن این دارو را دارند حداقل باید تعدادی از عناصر و گیاهان مورد استفاده در این کپسول را عنوان می کردند از کجا معلوم از مواد شیمیایی و که بسیار مضر و باعث دفع چربی و دفع ویتامین های ضروری بدن می گردد در آن استفاده نشده باشد.
وقتی در مورد قرص گلوریا صحبت کردیم از ترکیباتی همچون ریشه بهارنارنج کاسنی هل و گیاه بابا آدم صحبت کردیم باورتون میشه در این کپسول با قیمت ۴۲۰ هزار تومان برای ۳۰ عدد هیچ چیز خاصی وجود نداره و تنها چیز خاصی که در آن وجود دارد قیمت بسیار گران آن است که خود آن باعث می‌شود بعضی از مصرف کنندگان بدون توجه به مواد تشکیل دهنده به خاطر قیمت گران جذب این کپسول شود چون احساس می کنند قیمت گران آن به خاطر استفاده از مواد بسیار خاص در آن می‌باشد.
البته مواد استفاده شده در این قرص یا موادی که ذکر گردید هیچکدام گیاهانی نیستند که فاقد ارزش باشند و درعین ارزانی قیمت بسیار مفید و با ارزش هستند اما تعیین قیمت گزاف ۴۲۰ هزار تومان برای ۳۰ عدد کپسول آیا واقعاً منصفانه است از همه اینها هم که بگذریم در قرص همچون جی سی طلایی چیزی که بسیار آزار دهنده است این است که شرکت تولید کننده هیچ گونه توضیح در مورد مواد به تشکیل دهنده آن و طریقه اثر آن بیان نموده است.
ولی ادعای کاهش وزن را دارد البته در بسیاری از سایت ها پا را فراتر گذاشته و به خاطر گران بودن این کپسول این کم پلوم محصول را باز کرده و در تعداد های ۱۰ و۳۰ عددی به صورت قرار دادن در پاکت عرضه می کنند که بسیار غیر قابل پذیرش است حال سوال این است که هنوز انتخاب شما محصولات گران قیمت با تعداد کپسول و قرص های بسیار کم ( برای ترغیب شما به خریدن بعدی ) و بعضا بی اثر ( البته امیدوارم حداقل بی اثر باشد که اگر این جور باشد.
جای شکرش هم باقی است که اثر سو و عوارض جانبی حداقل بر جای نگذاشته است ) و یا با امکان و احتمال بالای تقلبی بودن خدای ناکرده باعث عوارض شدید در اندام های مهم و ضروری بدن از جمله کبد و قلب و غیره بگردد واقعاً در موقع سفارش و مصرف محصولات این چنینی لازم است کمی بیشتر فکر کنیم چرا قیمت به این گرانی حال حتی اگر این محصول اصل باشد.
ارائه چنین قیمتی بسیار غیرمنصفانه است است و دلیل پیشنهادهایی که به سایتها از جمله همین سایت شده که پیشنهاد هایی از ۵۰ تا ۷۰ درصد سود حکایت دارد می تواند دلیل علاقه سایت های مختلف به فروش این محصولات باشد شاید با این روشنگری برای شما مشخص شده باشد.
چرا چند وقتیست که در سایت های فروش محصولات لاغری و همینطور کانال های ماهواره ای فروش چنین قرص هایی بسیار باب شده و نمایندگی ها و سایت های مختلفی مبادرت به فروش این قرصها می نمایند.
و یکی از دلایل تعداد کم قرص و کپسول های ارائه شده در جعبه ها مراجعه بعدی و خرید بعدی شما برای رسیدن به نتیجه می باشد و بعضاً مشاهده شده کسانی که بعد از خرید یک یا دو بسته به فروشنده اعلام کردند هنوز برای آنها لاغری و کاهش وزن اتفاق نیفتاده به مدت و زمان مصرف دارو اشاره شده که باید چندین دوره از آن استفاده گردد تا به نتیجه مطلوب برسند.
حال فکر کنیم که برای یکی از این محصول ها مثلاً محصول گلوریا یا جی سی طلایی یک دوره با پنج جعبه توصیه شود.
خوب بعد از پرداخت و تهیه این دارو و مصرف آن ممکن است مصرف کننده به این نتیجه برسد که مصرف این دارو برای او هیچ مزایایی نداشته یا حداقل به میزان مورد نظر او حتی نزدیک هم نبوده ولی موضوع مهم برای فروشندگان و شرکت های تولیدکننده این محصول این است که از حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شخص مصرف کننده پرداخت کرده است .
در نهایت جوابی که مصرف‌کننده می شنود می تواند این باشد که این محصول برای شما کارایی نداشته و محصول گرانتر دیگری به این مصرف کننده معرفی گردد حال مزایا و مواد داخل و تشکیل دهنده قرص های داخلی مانند قرص های هزال فلوردو سیمو اسلیم و غیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم .
قرص هزال قرص لاغری هزال با قیمت حدود ۶۷ هزار تومن و تعداد ۶۰ عدد در یک بسته از از موادی همچون زیره سیاه مرزنجوش سداب زنیان و رازیانه همینطور قرص لاغری سیمو اسلیم که از چای سبز که با بالا بردن سوخت و ساز بدن توسط کافئینی که در آن موجود است باعث مصرف بیشتر کالری در بدن می گردد.
و همینطور عصاره سرکه سیب اب انباشت شده در بافت های بدن مخصوصاً آبهایی که در اثر مصرف زیاد نمک در بدن به صورت غیر ضروری نگهداری می گردند و باعث پف و باد در اندام می‌شوند را دفع میکند از قرص های داخلی که شباهت های زیادی با قرص لاغری هزال یا فلور دارد �میتوان به قرص لاغری مهزل نیاک قرص لاغری کیمیاگر اشاره کرد .
شایان ذکر است تمام محصولاتی که ذکر شد تقریباً در یک رنج قیمتی با تفاوتی حدود ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه می گردد و اگر این محصولات توسط سایت های اینترنتی فروخته می شود.
در تمامی داروخانه های کشور نیز قابل دستیابی است که این خود یک اطمینان خاطر به شخص مصرف کننده می دهد و این سوال را مطرح میکند چرا هیچکدام از محصولاتی همچون گلوریا یا جی سی طلایی در داروخانه ای وجود ندارد من دلیلش را به شما میگیم چون در داروخانه دکتر تحصیلکرده و متخصصی وحود دارد که میتواند تفاوت تبلیغات دروغین و ادعاهای واهی را تشخیص دهد.
پس مطمئنن قادر به قرار دادن این محصولات بی پایه اساس همچون گلوریا و جی سی و رز بری و غیره در کنار محصول معتبری هچون سیمواسلیم نیستند چون سیه رو شود انکس که درو غش باشد تمامی محصولات لاغری فوق مثل سیمو اسلیم یا قرص لاغری هزال دارای منابع تهیه مواد معتبر از شرکتهای معتبر میباشند که مورد تایید معاونت غذا و داروی ایران که مرجع قانونی نظارت بر تولید این محصولات می باشد را داراست.
یعنی تمامی این محصولات مواد شان را از کارخانه های معتبر خارجی و داخلی معتبر و داخلی معتبر تهیه می کنند و خیلی از محصولات و موادی که در داخل کشور موجود نیست از شرکتها وکشور های معتبر از جمله کشورهای معتبری همچون آلمان ژاپن و غیره تهیه می شود در حقیقت در بسیاری از موارد در مورد محصولات معتبر خارجی حتی منابع تهیه مواد اولیه برای شرکتهای داخلی ایران و خارجی یک شرکت است.
حال شاید به تخفیفات عالی و زیاد محصولات خارجی ارائه شده و چهره و وجه زیبای آنها در سایت های رنگارنگ که با تخفیفات بسیار هیجان انگیز و شگفت آور برای تهییج مصرف کننده به کار برده می شود پی برده باشید بعضاً محصولاتی همچون جی سی طلایی که با قیمت ۶۵۰ هزار تومان عرضه می گردد در صورت خرید تعداد بالا تا حدود ۱۰ یا ۵۰ درصد تخفیف داده می شود .
همینطور مثلا محصول قرص لاغری گلوریا با تعداد ۳۰ عدد و قیمت حدود ۴۲۰ هزار تومن با حدود ۱۰ درصد به بالا تخفیف ارائه می گردد که در مقابل سود هنگفتی که شرکت‌ها و سایتهایی که مبادرت به تبلیغ و فروش این محصولات می کنند هیچ است.
واقعا انتظار دارید با ۳۰ عدد داروی گلوریا یا ۶۰ عدد جی سی طلایی لاغر شوید بدون تحرک بدون کنترل تغذیه بدون ورزش بدون داشتن رژیم باور کنید همین ها در توضیحات و بروشورهای این محصولات ذکر شده و باعث تفکرات غلط در مصرف کننده می گردد یعنی مصرف کننده انتظار دارد با خوردن چند عدد قرص که حتی مواد تشکیل دهنده آن را نمیداند به لاغری بدون تحرک و خوردن هر آنچه که دلش می خواهد برسد.
حال اگر از مواد تشکیل دهنده یک کپسول ها و قرص های لاغری خارجی و قیمت آنها بگذریم وحمل را بر موثر بودن محصولات اورجینال و اصل آنها بگزاریم به نکته دقیق و خاصی می‌رسیم آیا به قرص ها و کپسول های خارجی اطمینان کافی دارید آیا امکان تقلب و کپی کردن و کپی برداری توسط تولید در کشورهای دیگر و متقلبان در کشورهای مختلف توجه کرده اید شاید وقتی اسم محصولات خارجی به گوش خیلی ها برسد.
تفکر اینکه این محصولات از مواد و متریال بسیار عالی و مرغوب تهیه شده به ذهنشان خطور کند اما باید بگوییم نمونه‌های اصل این محصولات نیز اگر از منبع های معتبر برای تهیه مواد اولیه خود استفاده کنند تازه در موقعیتی برابر با بیشتر محصولات داخلی قرار می گیرند چون بیشتر محصولات داخلی هم که از شرکت های معتبر و برند های معروف و باکیفیت هستند .
بسیاری از مواد اولیه خود را از شرکتهای معتبر خارجی و کشورهای معتبر خارجی که پیشینه موفقی در تولید عصاره های گیاهی دارند همچون آلمان ژاپن و غیره تهیه می کنند در نتیجه در اولین قدم متوجه می شویم پولی که برای محصولات خارجی که البته درصورت اصل بودن می‌پردازیم.
بیشتر هزینه قیمت پرداخت هزینه کارخانه های مستقر در کشور های خارجی که با دلار پول حقوق و هزینه نیروهای خود از جمله کارگر تا دکتر و تهیه لوازم و وسایل آزمایش و تحقیقات و همینطور هزینه مالیات به کشورهای پیشرفته با مالیات زیاد هزینه تبلیغات تهیه پوستر رپورتاژ آگهی و بنر های مجلل و تبلیغات مجلل ماهواره‌ای هزینه تبلیغات آگهی به گوگل و شبکه‌های اجتماعی
و همینطور هزینه طراحی و ساخت جعبه های شیک و فریبنده و کپسول های رنگارنگ با چاپ مختلف و فریبنده و همینطور هزینه تبلیغات گران قیمت در نشریه های پزشکی و تبلیغات در نشریه های سودجوی تبلیغاتی شرکتهای بزرگ دارویی را پرداخت می کنند .
به این نتیجه میرسیم که پولی که پرداخت میکنیم بیشتر صرف جلد و رنگ وزیبایی و تبلیغات و سودجویی و منافع و رپورتاژ و آگهی های ماهواره های مجلل و طراحی تبلیغات تاثیرگذار برای فریب اذهان مصرف کننده را می پردازیم تا محصول با کیفیت حال این ها فقط به فرض اصل بودن دارو بود .
اما امکان تقلبی و فیک بودن داروهای خارجی ازجمله کپسول گلوریا کپسول کرن بری کپسول جی سی طلایی و رز بری با قیمت های سرسام آور از حدود ۴۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان برای ۳۰ تا ۶۰ عدد کپسول چقدر است .
مطمئناً داروهایی با چنین قیمت‌های بالا و فرمولاسیون ساده مانند کپسول گلوریا و اکابری که از گیاه بری و چای سفید و همینطور کپسولی همچون کپسول گلوریا با ترکیباتی همچون گل لاله ریشه بهارنارنج کاسنی گیاه هل گیاه بابا آدم که درمعرض دست تمام کسانی که مایل به تهیه آن باشند به راحتی قرار می گیرد آیا افراد زیادی را برای تقلب آن و تولید زیرزمینی این محصول تحریک نمی‌کند .
ایا اب دهان گلاه برداران و افراد منافع طلب برای تولید این محصول راه نمیافتد وجود شکلهای مختلف و رنگهای کپسول و جعبه و در مختلف که در سایتهای فروش به عناوین مختلف توجیه میشوند که مثلا این در با مثلا فلان رنگ کپسول اصل است.
یا ان یکی تقلبی و توضیحاتی که حتی خودشان هم از ان سر در نماورند و مطمئنن خودشان هم قادر به شناسائیه اصل از فرع و تقلبی نتند و فقط انچه به دستشان رسیده را اصل میدانند و در نهایت فرستادن یک کد به یک سایت و گرفتن کد به اصطلاح اصالت که خوده همان سایت هیچ پایه اساس و نظارتی بر ان وجود ندارد و میتواند توسط خود همین متقلبین درست شده باشد توجیح میشود.
به راستی اگر این محصول دارای نمونه های بسیار زیاد تقلبی نیست این همه رنگ و عوض کردن در و غیره برای چیست بله نداشتن یه ناظر یا متولی دارو و یا حضور رسمی و مجوز دار این سازنده در کشور داروهای خارجی از جمله گلوریا ادیوس طلایی رزبری فیل اسلیم یونیک اسلیم اکابری بلک اسلیم گلدن کافی کرنبری و غیره که با قیمت گزاف با تبلیغات ماهواره‌ای و بدون نظارت سازمان غذا و دارو توانسته اند.
بازار بسیار خوبی برای خود در کشور دست و پا کنند هدف بسیار خوبی برای سودجویان و متقلبان است که در کشورهای که با قانون ضعیف و نظارت کم بر روی تهیه دارو از جمله کشورهای همجوار از جمله کشور پاکستان یا کشورهای هم مرز که بخاطر شرایط فعلی نظارت کافی بر روی تایید دارو در آنها وجود ندارد.
به خاطر نداشتن متولی خاص و انگیزه بالا به خاطر قیمت بالای این قرص های لاغری افراد بسیار زیادی برای تولید زیرزمینی بدون در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و مهم‌تر اخلاقی ترغیب و تحریک و برای رسیدن به سود های گزاف ترغیب می شود و به خاطر حضور نداشتن تولیدکننده در داخل کشور هدف و همینطور پخش ها و نمایندگی های فروش معتبر که مستقیماً کالا را از کارخانه مربوطه تهیه می کنند .
شرایط را برای افرادی که به صورت تقلبی محصول را تولید می‌کنند باز گذاشته و شرایط راحت و پرسودی را برای این محصولات فراهم آورده است.
پیشنهاد سودهای بسیار بالا برای قبول کردن فروش محصولات در سایت ها از جمله کپسول های بلک اسلیم آکای بری گلدن کافی کرن بری ادیوس و کپسول لاغری یونیک اسلیم و کپسول لاغری گلوریا و همینطور کپسول لاغری فیل اسلیم تا حد تا ۶۰ و ۷۰ درصد تخفیف گواه همین حقیقت است که در قیمت گذاری اولیه رعایت انصاف برای مصرف‌شده نشده است و هم امکان تقلبی و فیک بودن آن نیز بسیار بالا و تقریباً حتمی می باشد.
اگر این کپسول ها و قرص‌های تجاری لاغری واقعاً دارای مجوز رسمی و استانداردهای لازم بودند چرا واقعاً هیچ کدام از این داروهای لاغری را از جمله کپسول لاغری گلوریا در داروخانه ها نمی‌توان یافت یعنی شما در هیچ یک از داروخانه‌های کشور نمی توانید یک عدد قرص یا یک عدد کپسول گلوریا یا جی سی طلایی را پیدا کنید که این خود نشانه بسیار واضحی بر تقلبی و نداشتن یک مجوز رسمی و استاندارد از یک سازمان مورد قبول می باشد.
حال از همه اینها که بگذریم شاید عده ای بگویند که این محصول را دریافت و مقداری حتی زیاد وزن کم کرده و لاغر شده اند آیا این احتمال وجود ندارد که مواد آمفیتامین و متاآمفیتامین در این داروها وجود دارد چطور یک کپسول با تعداد ۳۰ عدد بدون تحرک و بدون رعایت هیچ گونه رژیم خاص و ورزش خاص می توانند طبق اظهار سایت های فروشنده محصول ۸ تا ۱۰ کیلو را کم کند .
آیا مواد طبیعی برای این امر وجود دارد و آیا همین ادعا دلیلی بر وجود مواد آمفیتامین و متا آمفیتامین و شیشه و یا افدرین و مواد شیمیایی و سمی و خطرناک بسیار اعتیاد زا و مضر در این کپسول ها نمی باشد چطور کپسولی همچون گلوریا و جی سی اسلیم با قیمت ۴۰۰ تا ۶۵۰ هزار تومان و تعداد ۳۰ تا ۶۰ عدد می توانند ۱۰ تا ۸ کیلو از وزن شخص را بدون هیچگونه تحرک کاهش دهد .
آیا ادعای این قضیه خود دلیلی بر کلاهبرداری و سوء استفاده از سادگی مصرف‌کنندگان نمیباشد و اگر موادی همچون امفیتامین و متامفتامین ها و شیشه در این کپسول‌ها وجود نداشته باشد چطور امکان دارد بدون تحرک و با مصرف تعداد بسیار کمی از این کپسول ها به این مقدار از کاهش وزن دست یافت لازم می‌دانم که توصیه کنم از مصرف داروهایی که چنین ادعاهایی با تعداد بسیار کم دارو و چنین توصیه هایی دارند.
شما را بر حذر دارم زیرا مواد گیاهان دارویی به خاطر طبیعی بودن و کم بودن مواد موثره در آنها عمل کاهش وزن را کم کم و به صورت آهسته و پیوسته انجام می دهد از دیگر عیب ها و مشکلاتی که می توان بر این قرص‌ها گرفت این است که در ادعاهایی که قرص هایی همچون یونیک اسلیم قرص رزبری قرص فیل اسلیم قرص جی سی طلایی و ادیوس و گلوریا دارند .
بیشتر این محصولات در تبلیغات از اسم هایی همچون تاییدیه هایی ها از سازمان fda سازمان غذا و داروی آمریکا و همچنین تاییدیه است سی ای ce( تاییدیه فروش در اتحادیه اروپا )استفاده می کنند سازمان هایی که در ایران هیچ گونه فعالیتی نداشته و مرجع قانونی برای این امر نیستند مطمئناً برای افراد متقلب و سایت‌های سودجو که قصد فروش محصولات گران بدون ارزش را دارند اسم های بزرگی میباشند که هیچگونه قدرت و اختیاری در کشورهای دیگر از جمله ایران ندارند.
فقط گزینه‌ای برای پر کردن توضیحات در بروشور ها تبلیغات و دهان ها به شمار می آیند حال آیا ارزشش را دارد به خاطر لاغری غیر اصولی و طبق تبلیغ این شرکت ها و سایت ها سودجو برای دست یافتن به لاغری به خود ضرر های غیر قابل برگشت و آسیبها ی بسیار بزرگ و عوارض شدید به اندام های مختلف بدن از جمله کبد قلب و غیره بزنیم.
آیا حاضرید برای لاغری خطر اینکه مواد مخدر یا محرک مثل شیشه یا متا امفیتامین و آمفیتامین میتواند برای بدن شما از جمله نابودی کبد پوست و حتی اعتیاد را به خاطر فقط چند جعبه زیبا یا تبلیغات ماهواره‌ای که هیچگونه مسئولیت از جمله قانونی تا اجتماعی و اخلاقی را بر گردن نمی‌گیرند قبول کنید در هنگام استفاده از همچنین داروهایی به یاد ضرب المثل قدیمی خودمان بیفتید که می‌گوید آمد ابرو را درست کند زد چشمش را هم کور کرد.
آیا واقعاً لاغر شدن به صورت غیر اصولی ارزش از بین بردن کبد و اعضای بدن و اعضای داخلی بدن شما را دارد لطفاً بیشتر فکر کنیم بیایید درس بگیریم و گول تبلیغات شکل ظاهر و چند کپسول رنگی به ظاهر زیبا را نخوریم به قول سهراب سپهری چشم هارا باید شست جور دیگر باید دید شقایق چه کم از لاله عاشق دارد مطمئن باشید .
بسیاری از محصولات داخلی که توسط برند های معتبر اخلاق مدار کشور تولید می‌شوند بسیار کاربردی تر و اثرگذارتر از حتی محصولات خارجی اصل میباشند البته در صورت هرگونه بروز مشکل به خاطر وجود تولید کننده و نمایندگان در کشور این شرکتها باید جوابگوی تمام ادعاها و یا مشکلات احتمالی باشند .
در نتیجه در انتخاب خود دقت نمایید و سعی کنید از محصولات خارجی که در سایتها در حال معرفی و در شبکه‌های ماهواره‌ای در حال تبلیغ است و هیچ گونه پشتوانه علمی و همین طور قانونی ندارند پرهیز نمایید قرص هایی همچون قرص هایی را که الان برای شما نام می بریم و از شما خواهانیم برای مصرف آنها و درصورت اینکه باز خواستید نسبت به مصرف آنها اقدام کنید توجه بیشتری داشته باشید.
و با احتیاط بیشتری مصرف کنید و حداقل تا می توانید اگر از محصول خارجی استفاده می کنید از داروخانه ها تهیه نمایید محصولاتی همچ ون رزبری طلایی قرص ادیوس قرص گلوتاپیور و کپسول گلوریا هیچ عرضه ای در داروخانه‌ها و هیچگونه نماینده رسمی در کشور نداشته و سلامت شما را به خطر می‌اندازد چیزی که جالب است خود شرکت های فروشنده هم از تشخیص شناخت و اصالت کپسول گلوریا عاجزند.
و قرص هایی که شاید چند روز پیش اقدام به فروش ان کردهاند را تقلبی اعلام میکنند و اگر در اخر توضیحات انها توجه کنید حتی از قبول مسئولیت اصل یا تقلبی بودن قرصهایی که اصالت انها مورد تایید سایتهایی که خود انها معرفی کرده اند سر باز میزنند و عینن ذکر میکنند .
در صورت دریافت کد اصالت هم هیچ گونه مسئولیتی در مورد اصل بودن این کپسول لاغری به نام گلوریا قبول نکرده و به صورت واضح در نوشته ها و توضیحات بیان میکنند برای نمونه عکسها و نوشته های تعدادی از این سایت ها را برای اگاه شدن شما ارائه میدهیم

قرص های لاغری که مرا در بیمارستان بستری می کند

توسط تام اسپینر
گزارشگر تجارت ، اخبار بی بی سی

قرص گلوریا
حق چاپناتالی جید
زیرنویس تصویرناتالی جید قرص های لاغری خود را بصورت آنلاین خریداری کرده است

داروهای تقلبی اکنون یک صنعت بین المللی چند میلیارد دلاری است ، اما برای کسانی که در نهایت به مصرف ناخواسته آنها منجر شده اند ، عواقب شخصی می تواند زندگی را تغییر دهد.

ناتالی جید از منچستر ۱۸ ساله بود که تصمیم گرفت می خواهد لاغر شود. این نوجوان بریتانیایی یک جستجوی سریع در گوگل انجام داد و قرص هایی که پیدا کرد نتایج فوری را نوید می دهد.

او می گوید: “تصاویر [مردم] عالی به نظر می رسیدند.” “فتوشاپ برای اینترنت معجزه می کند.”

او بیش از حد به هیچ عارضه ای فکر نکرد. “من فقط فکر کردم کمی شکست ناپذیر هستم.”

اما وقتی او برای اولین بار آنها را گرفت ، بیشتر عرق کرد و قلبش تند شد. او به سختی غذا می خورد و مجبور شد آب زیادی بنوشد.

پس از هشت هفته وی مصرف آنها را متوقف کرد ، اما علائم ادامه یافت و دو سال بعد او سقوط کرد و در بیمارستان بستری شد.

پزشکانی که وی را معاینه کردند گفتند ضربان قلب وی بسیار سریع است به طوری که گویی ۳۰ فنجان قهوه نوشیده است. آنها تعجب کردند که او حمله قلبی نکرده است.

ناتالی جید که اکنون ۲۶ ساله است ، هنوز هم گاه و بیگاه سوفل های قلبی دارد.

قرص گلوریا
حق چاپگتی ایماژ
زیرنویس تصویرسال گذشته آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی انگلیس (MHRA) بیش از ۴۰۰۰ وب سایت فروش داروهای جعلی را تعطیل کرد

ناتالی جید قرص های خود را به صورت آنلاین خریداری کرده است.

وب سایت هایی که داروهای جعلی مانند آنهایی را که وی خریداری کرده است به سرعت در حال افزایش هستند.

لیندا اسکمل می گوید: “یک مشکل بزرگ این است که بسیاری از وب سایت ها در حوزه های قضایی میزبانی می شوند که ممکن است پذیرای درخواست حذف یک آژانس دولتی انگلستان نباشند.”

خانم اسکمل مشاور ارشد سیاست آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی انگلستان (MHRA) است که داروها را در انگلستان تنظیم می کند.

سال گذشته MHRA بیش از ۴۰۰۰ وب سایت فروش داروهای تقلبی را از بین برد ، در حالی که این آمار در سال ۲۰۱۵ کمتر از ۱۴۰۰ وب سایت بود.

در سال ۲۰۱۶ ، بیش از ۱۳.۶ میلیون پوند داروی و تجهیزات پزشکی جعلی در عملیات سالانه سازمان یافته توسط اینترپل کشف و ضبط شد که شامل سه میلیون دوز قرص اختلال نعوظ و بیش از ۳۰۰۰۰۰ دوز قرص لاغری بود.

داروهای تقلبی برای شرایط تهدید کننده زندگی ، از جمله سرطان پستان ، سرطان استخوان و جذام نیز مصرف شد.

خانم اسکامل می گوید: “یک عامل شرم آور” در ایجاد این مشکل نقش دارد ، افرادی که مایل به خرید داروهای لاغری یا اختلال در نعوظ هستند به جای مراجعه حضوری.

اما یک عامل راحتی نیز وجود دارد.

او می گوید: “مردم به” من آن را می خواهم ، الان آن را می خواهم “عادت می کنند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، نتیجه نهایی این است که داروهای تقلبی اکنون یک صنعت چند میلیارد دلاری هستند.

قرص گلوریاحق چاپگتی ایماژ
زیرنویس تصویرتشنج بزرگ داروهای جعلی فقط باعث خراش سطح تجارت غیرقانونی می شود

اما این فقط یک مشکل خارج از کانال های رسمی نیست. داروهای جعلی همچنین می توانند به زنجیره های تأمین قانونی راه پیدا کنند.

ماهیت جهانی و پیچیدگی زنجیره تأمین خطرات نفوذ آن زنجیره را افزایش می دهد.

به عنوان مثال ، یک دوز واکسن پنوموکوک که توسط یک شرکت بزرگ دارویی ساخته شده است ، ۱۷۰۰ نفر و بیش از ۴۰۰ ماده اولیه را درگیر می کند. از ابتدا تا انتها ، این فرایند بیش از دو سال و نیم طول می کشد.

این شرکت می گوید: “این یکی از پیچیده ترین واکسن ها برای تولید است و ما آن را در بسیاری از نقاط جهان تولید می کنیم.”

در سال ۲۰۰۷ داروهای جعلی وارد NHS شدند ، MHRA مجبور شد در طی چند روز چهار اعلان فراخوان اضطراری صادر کند. اخیراً در سال ۲۰۱۱ ، نسخه های جعلی داروی سرطانی چند میلیارد دلاری روشه Avastin به سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده راه یافتند.

شرکت های بزرگ دارویی می گویند که از آن زمان اقدامات خود را پاکسازی کرده اند و زنجیره های تأمین آنها بی خطر است.

آنها مایل نیستند در مورد اقدامات امنیتی که آنها انجام داده اند ، بخاطر ترس از فاش کردن روشهای خود برای جعل کنندگان که سعی در جلوگیری از آنها دارند ، بحث کنند. اما این فرایندها می توانند شامل آزمایشگاه های آزمایش اختصاصی با استفاده از بسته بندی و چاپ باشند که به راحتی جعل تقلبی را تشخیص می دهند.

اما مشکل این است که در بعضی از کشورها ، تولیدکنندگان “از منابعی که نمی توانند اعتماد کنند” خرید خواهند کرد ، می گوید مایکل دیتس ، گروه سازمان بهداشت جهانی ، محصولات پزشکی نامرغوب و جعلی را رهبری می کند.

او می گوید: “این خطرناک است.”

قرص گلوریاحق چاپگتی ایماژ
زیرنویس تصویرشیوع مننژیت در نیجر منجر به تکثیر داروهای جعلی شد

به ویژه کشورهای آفریقای غربی و مرکزی و آسیای جنوب شرقی با مجرمان قادر به فروش داروهای جعلی به توزیع کنندگان مجاز هستند که آنها را به مکان های مورد اعتماد مردم مانند بیمارستان ها و داروخانه ها می فروشند.

مجرمان پشت مواد مخدر جعلی در صورت تقاضای زیاد ، میزان عرضه را افزایش می دهند. آقای دیتس می گوید ، به عنوان مثال شیوع مننژیت در نیجر ، منجر به کمبود واکسن شد که به سرعت توسط جعل کنندگان پاسخ داده شد.

وی می گوید: “بلایای طبیعی ، جنگ ، ناآرامی های داخلی – این یک فرصت تجاری است.”

جنایتکاران عامل بسیاری از اقدامات پزشکی جعلی می توانند بسیار سازمان یافته باشند ، اما احتمالاً آن چیزی نیست که همه فکر می کنند بخشی از “جرایم سازمان یافته” است – گانگسترهایی که به مواد مخدر و اسلحه علاقه دارند ، می گوید.

قرص گلوریاحق چاپگتی ایماژ
زیرنویس تصویرافراد پشت داروهای جعلی اغلب شبکه های پیچیده ای ساخته اند

وی می گوید به احتمال زیاد آنها تاجران سرکشی هستند که ممکن است در لوازم دارویی قانونی کار کرده باشند و از این سیستم ها اطلاع داشته باشند.

آنها اغلب از طریق شرکتهای دریایی که در بهشتهای مالیاتی حبس شده اند معامله می کنند و توانایی تولید میلیونها دوز یک داروی جعلی خاص را دارند.

وی می گوید: “اینها شبکه های بسیار پیچیده ای هستند.” “شما در برخی موارد مقدار کمی سرمایه گذاری می بینید … تولید در مقیاس صنعتی.”

کشف آنها به نفع آنها نیست ، بنابراین بهتر است داروهایی با مواد غیرموثر تهیه کنید تا مسمومیت آشکار با افراد باعث جلب توجه شود.

وی می گوید: “شناسایی این داروها دشوار است. این داروها از نظر بصری چیزی واقعی به نظر می رسند.”

“اما آنها فقط کار نمی کنند.”

بنابراین ، اگر کسی در اثر بیماری مانند مالاریا بمیرد ، فرض می شود که آنها به جای اینکه جعلی باشد ، به درمان پاسخ نداده اند.

او می گوید: “این یک فعالیت کم خطر و سودآور است. البته این باعث جلب افراد اشتباه خواهد شد.”

“خطرات دستگیری کم است و سود آن زیاد است.”

اما برای کسانی که داروهای جعلی مانند ناتالی جید مصرف کرده اند ، عواقب آن می تواند زندگی را تغییر دهد.

توصیه ناتالی-جید به افرادی مانند او که سعی در لاغری دارند این است که از طریق کانال های مناسب عبور کنند تا اینکه بخواهند یک راه حل سریع در اینترنت پیدا کنند.

او می گوید: “باور نکن که شکست ناپذیر هستی.”

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “۲ قرص گلوریا یا جی سی طلایی و غیره چیست؟ داروهای لاغری خارجی و لاغری داخلی چه تفاوتی دارند؟

 1. زهره گفت:

  سلام من این کپسول را از عطاری آشنا خریدم کد را وارد کردم تایید کرد و گفت اصله ولی درش سفیده و شما روی قوطی در سفید علامت ضربدر زدین الان من چیکار کنم به کد تایید شده اهمیت بدم یا درسفید رنگش

  1. ehsan گفت:

   سلام خانم اصل مشکل اینه که وقتی اینقدر محصول تقلبی توی بازار هست و کسی متولیش نیست و هیچ کارخانه ای و شرکتی اونو ارائه نمیکنه تو داروخونه ها یه علامت قرمز یا سفید چه کمکی میتونه بکنه اصلا مگه برای کسی که درب قرمز زده کاری داره درب س۴ید بزنه و یا اصلا کدی که شما ارسال میکنید روی خود بسته نوشته شده و همینطور شماره و یا سایت خوب خود همون سایت هم میتونه جعلی باشه و به غلط به شما بگه این کد دریته یعنی سایت اصلا توسط خود کسانی که دارو رو جعل کردن یاخته شده باشه و در مورد بعد اینکه چطور یک داروی گیاهی که داری دوزهای پایین مواد موثره هست چطور اینقدر که هدعا میشه تاثیر میزاره و به فرض اصلا اصل بودن مقداری که ادعا میشه کم میکنه خودش نشانه ی مشکله چون داروهای گیاهی دارای اثرات کم و در دراز مدت هستند و در بیشتر کسانی که مصرف کردند حتی اصلشو به گفته خودشون و تاییدییه ی سایت اصلی از عوارضی همچون تپش قلب بالا و تعریقو عده ای از حال خوب در هنگام مصرف و نداشتن انرژی و لرزش و حال بدشون وقتی مصرف نمیکنن گ۴تن خوب اینا نشونه ی چیه اگر این محصولی که در اینترنت ارائه میشه در داروخونه هم ارائه میشد مطمئنن یک دلگرمی برای مصرف کننده بود یک سرچ در مورد عوارض این محصولات بزنید و خبر گزاریهای رسمی مثل خبر انلاین یا بی بی سی یا غیره در مورد این محصولات بخونید

 2. I’m not that much of a online reader to be honest but
  your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site
  to come back later. Cheers

  delta 8 carts Area 52 – delta 8 carts Area 52

  delta 8 carts Area 52 – delta 8 THC for sale area 52

  Area 52 Delta 8 THC – delta 8 carts Area 52

  Area 52 delta 8 carts – Area 52 Delta 8 THC

  delta 8 THC for sale area 52 – Area 52 Delta 8 THC

 3. After I originally commented I seem to have clicked on
  the -Notify me when new comments are added- checkbox
  and from now on every time a comment is added I receive 4 emails with the
  same comment.
  There has to be an easy method you can remove me from
  that service? Appreciate it!

 4. Pablo گفت:

  Link exchange is nothing else however it is simply placing the other
  person’s blog link on
  your page at proper place and other person will also do similar for you.

 5. Zelma گفت:

  It’s enormous that you are getting thoughts from this piece of
  writing as well
  as from our discussion made at this time.

 6. site گفت:

  First of all I want to say wonderful blog!
  I had a quick question that I’d like
  to ask if you do not mind. I was curious to know how you center yourself and clear
  your mind
  prior to writing. I’ve had difficulty clearing my mind in getting my
  ideas out there.
  I truly do take pleasure in writing however it just seems like the
  first 10 to 15 minutes are generally wasted simply just trying to
  figure out how to begin. Any suggestions or hints?

  Appreciate it!

 7. Dave گفت:

  I don’t know whether It’s just me or if everyone else experiencing problems with your blog.

  It appears like some of the
  text on your posts are running off
  the screen. Can somebody else please provide feedback and let me
  know if this is happening to them as well?
  This may be a problem with my
  web browser because I’ve had this happen previously.

  Thanks

 8. Bernd گفت:

  It is not my first time to pay a quick visit this
  website, i am
  visiting this site dailly and obtain good information from here
  daily.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.