مجله مرهم سبز

مقالات

۱۰ راه برای افزایش میل جنسی

10 راه برای افزایش میل جنسی

۱۰ راه برای افزایش میل جنسی

ما شامل محصولاتی هستیم که فکر می کنیم برای خوانندگان ما مفید هستند. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. روند ما اینجاست.

میل جنسی ، یا میل جنسی ، به طور طبیعی در افراد متفاوت است. داشتن میل جنسی پایین لزوماً مشکلی نیست ، اما اگر شخصی بخواهد میل جنسی خود را تقویت کند ، می تواند طیف وسیعی از روشهای طبیعی موثر را امتحان کند.

اضطراب ، مشکلات ارتباطی ، نگرانی های مربوط به سلامتی و سن می توانند روی میل جنسی تأثیر بگذارند. در حالی که میل جنسی کم معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند ، اما می تواند بر روابط و عزت نفس فرد تأثیر بگذارد.

در این مقاله ، ما به دنبال بهترین روش هایی هستیم که مردان و زنان با استفاده از روش های طبیعی می توانند میل جنسی خود را افزایش دهند.

راه های طبیعی برای افزایش میل جنسی

مردان و زنان می توانند میل جنسی خود را با استفاده از روش های زیر تقویت کنند:

۱. اضطراب را مدیریت کنید

ورزش منظم و برقراری ارتباط آزاد می تواند به جلوگیری از تأثیر اضطراب بر میل جنسی کمک کند.

داشتن اضطراب زیاد مانع مشترک عملکرد جنسی و میل جنسی برای مردان و زنان است. این ممکن است اضطراب ناشی از استرس زندگی یا اضطراب خاص مربوط به رابطه جنسی باشد.

افرادی که دارای برنامه کاری شدید ، مسئولیت های مراقبتی یا سایر استرس های زندگی هستند ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه تمایل جنسی کمی داشته باشند.

اضطراب و استرس همچنین می تواند نعوظ را در فرد حفظ کند یا آن را حفظ کند ، که این امر باعث می شود فرد رابطه جنسی ایجاد کند. آ بررسی سال ۲۰۱۷منبع مورد اعتماد از اختلال نعوظ در مردان جوان پیشنهاد کرده است که افسردگی و اضطراب می تواند در یک نتیجه کاهش میل جنسی شود و افزایش اختلالات جنسی.

موارد زیادی وجود دارد که افراد می توانند برای کنترل اضطراب و تقویت سلامت روان خود انجام دهند ، از جمله:

 • رعایت بهداشت خوب خواب
 • وقت گذاشتن برای یک سرگرمی مورد علاقه
 • ورزش منظم
 • داشتن یک رژیم غذایی مغذی
 • تلاش برای بهبود روابط
 • صحبت با یک درمانگر

۲. کیفیت رابطه را بهبود ببخشید

بسیاری از افراد در برخی از نقاط رابطه ، احساس میل جنسی و تکرار آن را لمس می کنند. این ممکن است پس از مدت طولانی بودن با کسی رخ دهد ، یا اگر شخصی درک کند که در روابط صمیمی اوضاع به خوبی پیش نمی رود.

تمرکز بر بهبود رابطه می تواند میل جنسی هر یک از شرکا را افزایش دهد. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • برنامه ریزی شب های تاریخ
 • خارج از اتاق خواب با هم فعالیت می کنیم
 • تمرین ارتباطات آزاد
 • اختصاص وقت برای زمان با کیفیت با یکدیگر

۳. تمرکز خود را بر روی پیش نمایش بگذارید

داشتن تجارب جنسی بهتر ممکن است تمایل فرد به رابطه جنسی را افزایش داده و در نتیجه میل جنسی وی را تقویت کند. در بسیاری از موارد ، افراد می توانند تجربیات جنسی خود را با صرف وقت بیشتر در لمس کردن ، بوسیدن ، استفاده از اسباب بازی های جنسی و انجام رابطه جنسی دهانی افزایش دهند. برخی افراد این اقدامات را بیرونی می نامند.

برای زنان ، پیش داستانی ممکن است از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. طبق برخی تحقیقات سال ۲۰۱۷ ، فقط حدود ۱۸ درصد از زنان فقط از راه مقاربت ارگاسم می کنند ، در حالی که ۳۳.۶ درصد از زنان اظهار می کنند که تحریک کلیتوریس برای اوج لذت جنسی لازم است.

۴. خوب و با کیفیت بخوابید

خوب خوابیدن می تواند باعث بهبود خلق و خو و سطح انرژی کلی فرد شود و برخی تحقیقات کیفیت خواب را نیز به میل جنسی مرتبط می دانند.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال ۲۰۱۵ بر روی زنان نشان داد که خواب بیشتر شب قبل ، میل جنسی آنها را روز بعد افزایش می دهد. زنانی که مدت زمان خواب طولانی تری را گزارش کرده اند ، تحریک دستگاه تناسلی بهتری نسبت به آنهایی که زمان خواب کمتری دارند گزارش کرده اند.

۵. رژیم غذایی مغذی داشته باشید

پیروی از یک رژیم غذایی مغذی می تواند با ارتقا circulation گردش خون و سلامت قلب و حذف مواد غذایی خاصی که می توانند میل جنسی را کاهش دهند ، میل جنسی افراد را سودمند کند.

سندرم متابولیک و بیماری های قلبی عروقی می توانند بر عملکرد جنسی جسمی تأثیر بگذارند. همچنین ، سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد ، که ممکن است میل جنسی را نیز مختل کند.

مصرف رژیم غذایی غنی از سبزیجات ، قند کم و پروتئین های بدون چربی می تواند به جلوگیری از اختلالات م thatثر بر میل جنسی کمک کند.

۶. داروهای گیاهی را امتحان کنید

تحقیقات در مورد فواید پودر ماکا برای میل جنسی ادامه دارد.

تحقیقات کمی در مورد چگونگی م effectiveثر بودن داروهای گیاهی در بهبود عملکرد جنسی در مردان و زنان وجود دارد ، اگرچه برخی از افراد ممکن است آنها را مفید بدانند.

آ مطالعه بررسی ۲۰۱۵منبع مورد اعتماد اظهار می دارد که داده های محدود اما در حال ظهوری وجود دارد که داروهای گیاهی زیر ممکن است عملکرد جنسی را بهبود بخشد:

افراد باید بدون تأیید پزشک خود از استفاده از داروهای گیاهی محتاط باشند. برخی از داروهای گیاهی می توانند با داروهای موجود تداخل داشته باشند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آنها را تنظیم نمی کند. به همین دلیل ، کیفیت ، خلوص و ایمنی آنها نامشخص است.

۷. ورزش منظم داشته باشید

ورزش منظم از بسیاری جهات به میل جنسی کمک می کند. مطالعه ۲۰۱۵ نفر از مردان تحت درمان منع آندروژن، که باعث کاهش تستوسترون سطوح، پیدا شده است که ورزش منظم کمک مردان مقابله با مسائلی مانند نگرانی بدن تصویر، میل جنسی کم، و تغییرات رابطه.

بررسی ۲۰۱۰ از زنان مبتلا به دیابت به نقل از تحقیقات نشان داد که ورزش ممکن است مرتبط با دیابت-علائم پایین تر در زنان کمک کند. این مطالعه تأکید می کند که انجام تمرینات کف لگن ممکن است در زنان بدون دیابت مفید باشد.

۸- وزن سالم داشته باشید

مقداری دانشمندان پیوند می دهندمنبع مورد اعتماد اضافه وزن و چاقی در کاهش میل جنسی ، همراه با سایر عوامل مرتبط با کاهش باروری. این امر با عوامل هورمونی مانند غلظت کم تستوسترون همراه است.

برخی از افراد دارای اضافه وزن ممکن است اثرات روانشناختی مانند اعتماد به نفس پایین بدن را نیز تجربه کنند.

حفظ وزن بدن سالم می تواند میل جنسی فرد را از نظر جسمی و روانی بهبود بخشد. داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به دستیابی به این مهم کمک کند و همچنین سطح انرژی کلی فرد را تقویت کند.

۹. رابطه جنسی درمانی را امتحان کنید

میل جنسی پیچیده است ، هر دو م psychologicalلفه روانشناختی و جسمی دارد. حتی در شرایطی که فرد دارای شرایط جسمی تحت تأثیر میل جنسی است ، مانند دیابت ، بهبود پاسخ عاطفی و روانی به رابطه جنسی می تواند میل جنسی و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.

درمان یک استراتژی موثر برای افزایش میل جنسی کم است. مشاوره فردی می تواند به رفع دیدگاه های منفی در مورد رابطه جنسی ، عزت نفس و علل ثانویه میل جنسی پایین مانند افسردگی و اضطراب کمک کند. مشاوره روابط می تواند به برخی از افراد کمک کند تا از طریق عوامل موثر بر میل جنسی آنها کار کنند.

در کنار درمان های گفتاری ، ذهن آگاهی درمانی نیز ممکن است کمک کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که فقط چهار جلسه درمان شناختی مبتنی بر ذهن آگاهی در یک گروه ، میل جنسی ، تحریک جنسی و رضایت جنسی را برای زنان بهبود می بخشد.

برای یافتن یک درمانگر مناسب در منطقه خود ، فهرست AASECT را جستجو کنید .

۱۰. سیگار را ترک کنید

کشیدن سیگار می تواند تأثیر منفی بر روی سیستم قلبی عروقی فرد بگذارد. سلامت قلب برای عملکرد خوب جنسی مهم است.

افرادی که سیگار می کشند ممکن است بعد از ترک سیگار متوجه شوند که میزان انرژی و میل جنسی آنها افزایش می یابد.

تقویت میل جنسی در مردان
درمان جایگزین تستوسترون می تواند میل جنسی را بهبود بخشد.

لیبیدو در مردان اغلب به سطح تستوسترون مربوط است ، که با افزایش سن مردان به طور طبیعی کاهش می یابد. درمان جایگزینی تستوسترون می تواند به برخی از مردان کمک کند.

در مردان مبتلا به کمبود تستوسترون یا هیپوگنادیسم ، درمان جایگزینی تستوسترون می تواند منجر به بهبود میل جنسی ، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد نعوظ شود ، بررسی سال ۲۰۱۷منبع مورد اعتماد .

شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد برخی غذاها یا مکمل ها سطح تستوسترون و عملکرد جنسی فرد را افزایش می دهند. برخی تحقیقات نشان می دهد روی ، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند از اجزای مهم غذایی برای تستوسترون باشند.

در اینجا درباره غذاهایی که به تقویت تستوسترون کمک می کنند بیشتر بدانید .

تقویت میل جنسی در زنان

هورمون های مرتبط با رابطه جنسی ، مانند استروژن و ترکیبات مشابه استروژن ، همچنین می توانند بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارند.

بسیاری از زنان در یائسگی ، هنگامی که سطح استروژن کاهش می یابد ، دچار افت میل جنسی و عملکرد جنسی می شوند. درمان جایگزینی استروژن ممکن است به برخی از زنان کمک کند.

خشکی واژن یکی دیگر از علائم یائسگی است. استفاده از مواد روان کننده در طول فعالیت جنسی می تواند لذت افراد را افزایش دهد.

زنان همچنین تستوسترون تولید می کنند. پزشکان زمانی اعتقاد داشتند که تستوسترون ممکن است بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد ، اما تاکنون تحقیقات انجام شده است پیدا نشدمنبع مورد اعتماد یک پیوند محکم

برخی از کنترل تولد قرص ممکن است میل جنسی را کاهش دهد. اگر شخصی مشکوک باشد که پیشگیری از بارداری هورمونی بر میل جنسی وی تأثیر دارد ، می تواند با پزشک در مورد تغییر نوع قرص صحبت کند.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم

اگر شخصی نگران کاهش میل جنسی است ، پزشک می تواند در مورد علل و درمان های بالقوه مشاوره و اطلاعاتی را ارائه دهد. پزشکانی که در مورد درمان های جایگزین و مکمل آگاهی دارند نیز ممکن است به فرد در انتخاب درمان های طبیعی کمک کنند.

ممکن است فردی بخواهد برای داشتن میل جنسی پایین به پزشک مراجعه کند:

 • به طور ناگهانی یا بدون توضیح ظاهر می شود
 • علائم اضافی مانند فشار خون بالا یا درد ظاهر می شود
 • بعد از شروع یک داروی جدید یا جراحی اتفاق می افتد
 • این باعث ایجاد مشکلات جدی در رابطه یا پریشانی روانشناختی می شود
 • رابطه جنسی دردناک است
خلاصه

تنوع طبیعی گسترده ای در خواسته ها و میل جنسی افراد وجود دارد. توجه به این نکته مهم است که داشتن میل جنسی پایین تر از افراد دیگر لزوما چیز بدی نیست.

با این حال ، اگر شخصی بخواهد میل جنسی خود را افزایش دهد ، روش های زیادی برای امتحان وجود دارد. این موارد شامل خوردن یک رژیم غذایی مغذی ، ورزش منظم ، کاهش اضطراب و تمرکز بر بهبود روابط صمیمی است.

میل جنسی کم ، یک مسئله پیچیده است ، با روابط ، اجزای روانشناختی و جسمی. دانستن علت می تواند به فرد کمک کند بهترین روش درمانی را پیدا کند.

از آنجا که کم میل جنسی ، یا تغییر ناگهانی میل جنسی ، می تواند نشانه ای از یک وضعیت سلامتی باشد ، قبل از امتحان تقویت کننده های میل جنسی با پزشک صحبت کنید ایمن است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری