مجله مرهم سبز

مقالات

دمای هوا مهم نیست؟ COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ می تواند در دمای گرم یا سرد گسترش یابد؟

دمای هوا مهم نیست؟ COVID-19 کرونا یا کووید 19 می تواند در دمای گرم یا سرد گسترش یابد؟

دمای هوا مهم نیست؟ COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ می تواند در دمای گرم یا سرد گسترش یابد؟

  • محققان می گویند به نظر می رسد آب و هوا و دما تأثیر کمی در انتقال ویروس کرونا دارند که باعث ایجاد COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ می شود.
  • آنها می گویند رفتار انسان مانند استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی از عوامل بسیار بهتری است.
  • آنها خاطرنشان می کنند که رعایت این روشهای ایمن می تواند انتقال COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ و همچنین خطر آنفولانزا را کاهش دهد.

آب و هوای گرم. هوای سرد. COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ اهمیتی نمی دهد.

دمای هوا مهم نیست؟ COVID-19 کرونا یا کووید 19 می تواند در دمای گرم یا سرد گسترش یابد؟محققان دانشگاه تگزاس در آستین می گویند ویروس کرونا ویروس بدون در نظر گرفتن درجه حرارت و رطوبت هوا با بازدهی تقریباً یکسان پخش می شود.

Dev Niyogi ، PhD ، استاد دانشکده علوم علوم جکسون UT آستین و دانشکده فنی Cockrell که تحقیق را رهبری می کند ، گفت: “اثر هوا کم است و سایر ویژگی ها مانند تحرک تأثیر بیشتری نسبت به آب و هوا دارند.” “از نظر اهمیت نسبی ، هوا یکی از آخرین پارامترها است.”

در آوریل ۲۰۲۰ ، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد افزایش دما ، رطوبت و نور خورشید در تابستان می تواند مانعی در انتقال COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ باشد.

“شاید این با گرما و نور از بین برود. به نظر می رسد که این چنین است. »، رئیس جمهور دونالد ترامپ در آن زمان گفت .

تحقیقات جدید خلاف این حدس و گمان است.

نیوگی به Healthline گفت: “دما و رطوبت عامل مهمی نیست.”

محققان گفتند ، رفتار انسان همچنان بزرگترین عامل در گسترش COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ است .

به زبان ساده ، وقتی هوا گرم می شود ، مردم وقت بیشتری را در خارج می گذرانند ، جایی که انتقال بیماری محدود است.

وقتی هوا سرد می شود ، مردم وقت بیشتری را در خانه با هم می گذرانند ، جایی که خطر انتقال COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ بیشتر است.

دکتر آرون گلات ، رئیس بخش پزشکی در بیمارستان Mount Sinai South Nassau در نیویورک و سرمربی اپیدمیولوژیست و رئیس بیماری های عفونی بیمارستان ، به Healthline گفت: “این کاری نیست که دما انجام می دهد ، بلکه دما باعث می شود مردم انجام دهند.”

وی افزود: “عامل مهم این است که وقتی افراد در یک فضای داخلی قرار دارند که تهویه آن کم است ، احتمال عفونت بیشتر است. این مسئله در مورد هر بیماری تنفسی نه فقط COVID کرونا یا کووید ۱۹ وجود دارد. ”

گلات خاطرنشان کرد که گاهی اوقات هوا در شیوع بیماری نقش دارد. به عنوان مثال ، بیماری های منتقله از آب در تابستان که مردم بیشتر شنا می کنند بیشتر دیده می شود. به همین ترتیب ، انتقال بیماری ها توسط پشه هایی مانند ویروس نیل غربی نیز در ماه های گرم به اوج خود می رسد.

اما در مورد COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ ، به نظر نمی رسد دما مهم باشد.

“آب و هوا به خودی خود به ارتباط با انتقال ندارد، به عنوان توسط این واقعیت است که ما را دیده اند این ویروس فقط به عنوان شوم هر دو در زمستان و تابستان ماه، نه فقط در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان نشان داده شد،” دکتر نیخیل آگاروال ، متخصص طب داخلی در WellMed در Cedar Park ، تگزاس ، به Healthline گفت.

آنچه محققان کشف کردند

مطالعه اخیر در مجله بین المللی تحقیقات زیست محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده استفاده ترکیبی از اطلاعات آب و هوا و اطلاعات مربوط به حرکت انسان و رفتارهای (از جمله ماسک پوشیدن) به منظور برآورد درجه ای که دما و رطوبت تحت تاثیر COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ پخش شده است.

آنها نتیجه گرفتند که اهمیت نسبی آب و هوا در انتقال بیماری در سطح شهرستان فقط ۳ درصد است ، در حالی که برای مسافرت ۳۴ درصد ، برای وقت خارج از خانه ۲۶ درصد ، برای جمعیت ۲۳ درصد و برای تراکم شهری ۱۳ درصد.

نویسندگان نتیجه گیری کردند: “در حالی که برخی از اثرات ناشی از آب و هوا ممکن است وجود داشته باشد ، اما در تجزیه و تحلیل اشتباهات و سوگیری های احتمالی را یافتیم که فقط تأثیر متغیرهای هواشناسی را بدون توجه به متابولیسم شهری و محیط زیست در نظر می گیرند.”

مریم بانیاساد ، نامزد دکترا در دانشگاه ایالتی اوهایو و یکی از نویسندگان مطالعه ، گفت: “ما نباید این مسئله را مسئله ای بدانیم که ناشی از آب و هوا و اوضاع باشد.” “ما باید اقدامات احتیاطی شخصی را انجام دهیم ، از عوامل قرار گرفتن در معرض شهری آگاه باشیم.”

گلات با بیان اینکه فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک نه تنها می تواند مانع از ابتلا به COVID-19 کرونا یا کووید ۱۹ شود بلکه از انتقال بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کند ، خاطرنشان کرد: استرالیا امسال به دلیل پروتکل های سخت ویروس کرونا ، شاهد کاهش موارد آنفولانزا بوده است.

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات ، گلات توصیه کرد که مردم بسته بندی شوند و شام بوقلمون های خود را بیرون بخورند ، یا در گروه های کوچک غذا بخورند و سپس خانواده را برای یک دوره معاشرتانه با معاشرت با نقاب دعوت کنند – یا فقط اجتماعات خانوادگی خود را از طریق زوم انجام دهند.

گلات گفت: “در شکرگذاری هر مکان در ایالات متحده سرد نیست.” “حضور در فضای باز با کت در ۵۰ درجه بیرون بودن بهتر از آوردن افراد به داخل خانه و افزایش خطر آنها است. جو بهترین تهویه است که داریم. ”

نیوگی گفت: “رفتارها و عملکردهایی که برای تابستان خوب کار می کردند همچنین باید برای ماه های زمستان نیز به طور م workثر عمل کنند.” “خطرات در مناطق متراکم شهری ، با تعامل اجتماعی بالا و فقدان پروتکل های فاصله اجتماعی بیشتر است.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری