دسته‌بندی نشده

‘ناخن های ۱۹ COVID’ چیست – و آیا نشانه ای از ابتلای شما به ویروس است؟

'ناخن های COVID' چیست - و آیا نشانه ای از ابتلای شما به ویروس است؟
پس از بهبودی از COVID-19 ، از سرفه مداوم تا ریزش مو ، اتفاقات عجیب بسیاری وجود دارد . اکنون یک عارضه جانبی جدید برای رادار کردن وجود دارد: ناخن های COVID ، یا همان خطوط Beau.
'ناخن های COVID' چیست - و آیا نشانه ای از ابتلای شما به ویروس است؟

تیم اسپکتور ، اپیدمیولوژیست انگلیسی و محقق اصلی برنامه Zoe COVID Study Symptom Study ، اخیراً در مورد این پدیده توئیت کرده و با ارائه عکس ناخن COVID ، نوشت: “آیا ناخن های شما عجیب به نظر می رسند؟ ناخن های COVID پس از بهبود ناخن ها به طور فزاینده ای شناخته می شوند. عفونت و رشد دوباره بهبود می یابد و خط مشخصی ایجاد می کند. می تواند بدون بثورات پوستی رخ دهد و بی ضرر به نظر می رسد.

برخی از افراد در نظرات اظهار داشتند که پس از ویروس کرونا به طور قطع این مورد را تجربه کرده اند. یکی نوشت: “من متوجه این مسئله شدم و همچنین ریزش مو ۳ ماه پس از کوید ،” دیگری گفت: “اینها ناخن های پوستی من بودند! این تقریباً ۲ ماه پس از عفونت بود.”

افراد زیادی در بخش نظرات درباره ناخن های کوویید ، شکل ظاهری آنها و موارد نگران کننده سوال داشتند. در اینجا آنچه شما باید در مورد ناخن های COVID بدانید آورده شده است.

مرتبط: آیا واکسن Pfizer می تواند منجر به التهاب قلب شود؟ گزارشی پیوندی با میوکاردیت پیدا کرد – آنچه ما می دانیم در اینجا است

ناخن های COVID دقیقاً چیست؟

در واقع یک اصطلاح پزشکی برای این وجود دارد – خطوط Beau. دوریس دی ، متخصص پوست ، شهر نیویورک به سلامتی می گوید: “هنگامی که دچار استرس فیزیولوژیکی شدید ، مانند یک بیماری ، اساساً در چرخه ناخن تغییر می کنید .” این را معمولاً در همه ناخن ها (نه فقط در یک ناخن) و حتی شاید در ناخن های پا نیز مشاهده خواهید کرد.

اگر COVID-19 داشته باشید ، فوراً این مورد را نمی بینید. در عوض ، دکتر دی می گوید که احتمالاً دو تا سه ماه طول می کشد تا ظاهر شود.

ناخن های COVID چه شکلی هستند؟

طبق گفته Harvard Health ، آنها شیارهایی هستند که به طور افقی از طریق صفحه ناخن شما عبور می کنند . ناخن COVID / خطوط Beau می توانند مانند برجستگی ، شیار یا تورفتگی به نظر برسند ، دکتر دی می گوید.

COVID-19 داشتید اما ناخن های COVID را نمی بینید؟ این لزوماً برای همه اتفاق نخواهد افتاد و در برخی افراد بیش از بقیه آشکار است. دکتر دی می گوید: “برخی افراد آن را در ناخن نمی بینند زیرا خیلی واضح نیست.”

مرتبط: آیا واکسن COVID می تواند بر دوره شما تأثیر بگذارد؟ برخی از خانمها می گویند این مورد تغییر کرده است – آنچه در حال حاضر می دانیم اینجاست

آیا داشتن ناخن COVID به معنای ابتلا به COVID-19 است؟

لزوماً – بسیاری از بیماری ها می توانند باعث این امر شوند ، متخصص بیماری های عفونی Amesh A. Adalja ، MD ، دانشمند ارشد مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز در مریلند ، به Health می گوید .

وی می گوید: “به خوبی شناخته شده است که هر نوع بیماری سیستمیک می تواند رشد ناخن را مختل کند که می تواند در ناهنجاری های ظاهری ناخن ها منعکس شود.” “این را می توان با هر بیماری بحرانی مشاهده کرد.” آنفولانزا ، عفونت و تقریباً هر چیزی که باعث تب شدید شود نیز می تواند باعث ایجاد این شیارها شود. حتی شیمی می تواند باعث خطوط Beau شود. دکتر دی می گوید: “داشتن آن بعد از شیمی درمانی یک مورد کلاسیک است.”

به عنوان یک کل ، ناخن های Beau معمولاً “جای نگرانی نیست” ، افزود: “این فقط نشان می دهد که بدن شما چیزی را پشت سر گذاشته است و شما با آن کار تمام شده اید.”

جوشوا زایچنر ، دکتر ، تحقیقات زیبایی و بالینی در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در شهر نیویورک ، به Health می گوید : “خبر خوب این است که حتی بدون درمان باید خود را اصلاح کند. هنگامی که تغییر ناخن اتفاق افتاد ، دائمی نیست بنابراین فقط یک بازی انتظار برای رشد ناخن است. ”

اطلاعات این داستان از نظر زمان پرس دقیق است. با این حال ، با ادامه تکامل وضعیت COVID-19 ، ممکن است برخی از داده ها از زمان انتشار تغییر کرده باشد. در حالی که بهداشت در تلاش است تا داستان های ما را هر چه بیشتر به روز نگه دارد ، ما همچنین خوانندگان را به استفاده از CDC ،  WHO و بخش بهداشت عمومی محلی خود به عنوان منابع ، در مورد اخبار و توصیه ها برای انجمن های  خود مطلع نگه می داریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.