مقالات

روغن کندش

روغن کندش

روغن کندش

کندش از جمله گیاهان بسیار قوی در رشد مو و محرک گردش خون بسیار قوی میباشد و در درجه بندی بالا در بین روغنهای محرک رشد مو و ضد ریزش مو قرار دارد.

در صورت وجود پیاز مو استفاده از این روغن بسیار موثر خواهد بود و بعد از مصرف بین ۳ تا ۶ ماه برای بانوان و ۶ ماه تا یکسال برای آقایان در صورت داشتن پیاز مو شاهد رشد مجدد مو خواهید شد.

روغن کندشالبته شرط درمان مصرف منظم و روزانه خواهد بود و در صورت مصرف گه گاه این روغن، مو تقویت خواهد شد و ضد ریزش خواهد بود ولی برای رشد مو باید منظم و روزانه مصرف شود.

کندش گیاهی غیر خوراکیست و بو کردن آن عطسه آور شدید و خوردن آن تقریبا سمی است و فقط متخصصان طب سنتی قادر به استفاده از دوز مشخص این گیاه هستند، بنابراین از خوردن روغن کندش جدا خوددرای کنید، چون این روغن خوراکی نیست.

فواید مصرف روغن کندش :

مناسب در درمان ریزش مو، ابرو و مژه تقویت، رویش و رشد مو، ابرو و مژهپرپشت کننده و ضخیم کننده مو و ابروموهای خشک را از حالت وز وز بودن در می آورد.

(مصرف آن قبل از هر حمام دوساعت به کل مو به صورت ماسک مو)جلوگیری و درمان ریزش موبرای ابرو شبها موقع خواب ابروی خود را خوب بشویید و این روغن را روی ابرو ماساژ دهید.برای رشد مو باید هر شب به کف سر زده شود.

برای تقویت و ضد ریزش بودن آن قبل از هر حمام به کف سر زده شود و یا یک شب در میان شبها وقت خواب زده شود.وقتی به مژه میزنید مژه را ببندید و دست آغشته به روغن را به مژه بزنید، تا داخل چشم نرود.

برای رشد مو میتوانید روغن را با حرارت شمع یا شعله غیر مستقیم و ملایم، مقداری گرم کنید و سپس به مو بزنید، البته این کار اجبار نیست ولی اثر آن را بیشتر خواهد کرد و بهتر است که انجام شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.