مقالات

واکسن های COVID-19 ممکن است برای افراد دارای نقص ایمنی به خوبی کار نکند – این چیزی است که ما تاکنون می دانیم

واکسن های COVID-19 ممکن است برای افراد دارای نقص ایمنی به خوبی کار نکند - این چیزی است که ما تاکنون می دانیم

از زمان شروع همه گیری ، مقامات بهداشت عمومی هشدار داده اند که افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ، باید احتیاط کنند تا از جلوگیری از ابتلا به COVID-19 جلوگیری کنند. اکنون که واکسن COVID-19 برای همه آمریکایی های بالای ۱۲ سال در دسترس است ، هنوز هشدارهایی برای مراقبت از افراد دارای نقص ایمنی وجود دارد – حتی اگر کاملا واکسینه شوند.

در حقیقت ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) به طور خاص این را بصورت آنلاین بیان می کنند: “اگر بیماری دارید یا از داروهایی استفاده می کنید که سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف می کند ، حتی اگر کاملا واکسینه شده باشید ممکن است کاملاً محافظت نشوید. با خود صحبت کنید ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی. حتی پس از واکسیناسیون ، ممکن است لازم باشد تمام اقدامات احتیاطی را ادامه دهید. ”

واکسن های COVID-19 ممکن است برای افراد دارای نقص ایمنی به خوبی کار نکند - این چیزی است که ما تاکنون می دانیماعتبار: ADOBESTOCK / تصویر سازی عکس توسط JO IMPERIO برای سلامتی

اگر نقص ایمنی ندارید یا دوست صمیمی یا عضوی از خانواده با سیستم ایمنی ضعیف ندارید ، احتمالاً اینقدر فکر نکرده اید. اما اگر طبق گفته دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ ، شما یا کسی که می شناسید در جمعیت نقص ایمنی قرار دارد – که تخمین زده می شود فقط ۱۰ میلیون نفر در ایالات متحده باشند – سالات قابل درک است. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

باز هم بی خطر بودن یعنی چه؟

طبق موسسه ملی سرطان (NCI) ، افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ، سیستم ایمنی ضعیفی دارند . این بدان معناست که آنها توانایی مقابله با عفونت ها و سایر بیماری ها را ندارند و همچنین دیگران که از نظر ایمنی نقص ندارند.

چندین بیماری و بیماری وجود دارد که می تواند باعث نقص ایمنی در فرد شود ، از جمله ایدز ، سرطان ، دیابت ، سوrition تغذیه و برخی اختلالات ژنتیکی ، NCI می گوید ، و برخی از داروها و درمان ها مانند داروهای ضد سرطان ، پرتودرمانی ، سلول بنیادی یا اندام پیوند همچنین می تواند فرد را دچار نقص سیستم ایمنی کند.

مرتبط: VAERS چیست؟ چرا پایگاه داده CDC برای ایمنی واکسن بسیار مهم است – و نحوه استفاده مسئولانه از آن

چرا ممکن است افراد دارای نقص ایمنی توسط واکسن COVID-19 کاملاً محافظت نشوند؟

به طور کلی ، افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ممکن است به واکسن ها و همچنین افرادی که نقص ایمنی ندارند پاسخ دهند ، John Sellick ، ​​Jr. ، DO ، یک متخصص بیماری های عفونی و استاد پزشکی در دانشگاه بوفالو / SUNY ، به بهداشت می گوید وی می گوید: “ما می دانستیم که این مسئله در واکسن COVID-19 در کل مشکل ایجاد خواهد کرد.”

تحقیقات همچنین نشان داده است که SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، می تواند در افرادی که دچار نقص ایمنی هستند و حتی بیشتر در بدن زنده می مانند ، بیماری شدیدتری ایجاد کند ، زیرا سیستم ایمنی بدن آنها پاسخ ضعیف تری ایجاد می کند.

اما هیچ یک از تحقیقات در مورد میزان محافظت واکسن COVID-19 از افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ، وجود ندارد. پراتیت کالکارنی ، استادیار پزشکی در بیماری های عفونی در کالج پزشکی بیلور ، به Health می گوید: “ما هنوز شروع به یادگیری در مورد پاسخ ایمنی ایجاد شده توسط بیمارانی می کنیم که پس از واکسیناسیون COV دچار نقص ایمنی هستند .” “در برخی موارد ، ممکن است بیمارانی که دچار نقص ایمنی هستند ، پاسخ ایمنی قوی ایجاد نکنند.” در نتیجه ، او می گوید ، “آنها ممکن است مستعد ابتلا به COVID-19 باشند ، حتی اگر کاملاً واکسینه شده باشند.

یک مطالعه اخیر که در JAMA منتشر شده است ، به همین میزان رسیده است. در این مطالعه داده های افرادی که پیوند اعضا و واکسن mRNA COVID-19 – که این دو مورد در حال حاضر در ایالات متحده در دسترس است توسط Pfizer و Moderna ساخته شده – مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مشخص شد که تنها ۱۵٪ پس از اولین واکسن آنتی بادی علیه ویروس دارند . بعد از دوز دوم ، ۵۴٪ آنتی بادی داشتند.

مرتبط: اینجاست که شما هنوز هم باید ماسک بزنید ، طبق هر دستورالعمل CDC – و چرا چنین کاری بسیار مهم است

اما دکتر Sellick می گوید استفاده از این یافته ها برای همه افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ، کمی دشوار است ، زیرا آنها فقط یک بخش از جمعیت دارای نقص ایمنی را مطالعه کردند – یعنی افرادی که پیوند اعضا را انجام داده اند. وی می گوید: “مسئله در تعریف این است که” نقص ایمنی دارد “. “این فقط بیماران پیوندی نیست.”

دکتر کولکارنی توضیح می دهد: “وضعیت نقص ایمنی کاملاً متغیر است.” “برخی از اشکال نقص ایمنی ، مانند شیمی درمانی برای سرطان خون یا داروهایی که باید بعد از پیوند عضو مصرف شوند ، کاملاً قابل توجه است. دامنه ای از موارد ایجاد کننده نقص ایمنی وجود دارد و شرایط مختلف ممکن است خطر دیگری داشته باشد.”

دکتر سلیک اشاره کرد ، داده ها فقط به بررسی آنتی بادی ها پرداخته اند که تنها یکی از جنبه های ایمنی بدن هستند. و ، او می گوید ، پزشکان “در واقع درک نمی کنند” در حال حاضر چگونه سایر عوامل ایمنی مانند سلول های T ممکن است بر ایمنی فرد در برابر ویروس تأثیر بگذارد. دکتر کولکارنی موافق است. وی می گوید: “تأثیرات واکسیناسیون بر پاسخ سلول های T ، بخشی دیگر از سیستم ایمنی بدن ، نیز در این مرحله کاملاً مشخص نیست.”

این مورد را نیز باید در نظر گرفت: افراد مبتلا به نقص ایمنی در آزمایشات بالینی اصلی واکسن COVID-19 گنجانده نشده اند. دکتر کالکارنی می گوید: “به دلایل عملی در اواسط بیماری همه گیر ، لازم بود که برای تعیین ایمنی و کارایی واکسن های COVID به سرعت اقدام شود.” “این یک شکاف در درک ما از پاسخ ایمنی به واکسن در این گروه خاص از بیماران ایجاد کرد.” اما وی اضافه می کند ، “تحقیقات در این زمینه به طور فعال در جریان است تا به ما کمک کند تا وضعیت بیشتری را برای این بیماران درک کنیم.”

بنابراین اگر دچار نقص ایمنی هستید ، در مورد واکسن COVID-19 چه باید بکنید؟

متخصصان می گویند واکسیناسیون هنوز مهم است و CDC نیز این موارد را توصیه می کند. دکتر کالکارنی می گوید: “در حال حاضر به بیماران مبتلا به نقص ایمنی توصیه می شود که هر یک از واکسن های COVID استاندارد را دریافت کنند.”

دکتر کولکارنی می گوید این واکسن به ویژه برای افرادی که دچار نقص ایمنی هستند بسیار مهم است زیرا “ممکن است در معرض خطر بیشتری برای نتیجه بدتر از COVID-19 باشند. به گفته وی ، به همین دلیل است که اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید – حتی اگر کاملا واکسینه شده باشید – استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی همچنان مهم است.

مرتبط: ۷ مورد موفقیت در COVID به یانکی های نیویورک برخورد کرده است – این اصطلاح به چه معناست؟

در حال حاضر مشخص نیست که برای موثرتر ساختن واکسن COVID-19 در افرادی که دارای نقص ایمنی هستند ، چه کاری انجام می شود. دکتر سلیک می گوید: “شاید ما آنچه را که در مورد بیماران دیالیزی انجام می دهیم انجام دهیم و دوزهای تقویت کننده نیز بدهیم.” “ما همچنین واکسن هایی با دوز بالا برای آنفلوانزا داریم که آنتی بادی بیشتری به شما می دهد – دوز بالاتر می تواند برای COVID-19 باشد.”

در نهایت ، دکتر سلیک می گوید ، هنوز سوالاتی در مورد اثر بخشی واکسن در افرادی که نقص ایمنی دارند وجود دارد. او می گوید: “ما فقط هنوز نیستیم.”

اطلاعات این داستان از نظر زمان پرس دقیق است. با این حال ، با ادامه روند تکامل وضعیت COVID-19 ، ممکن است برخی از داده ها از زمان انتشار تغییر کرده باشد. در حالی که بهداشت در تلاش است تا داستان های ما را هر چه بیشتر به روز نگه دارد ، ما همچنین خوانندگان را به استفاده از CDC ،  WHO و اداره بهداشت عمومی محلی خود به عنوان منابع ، در مورد اخبار و توصیه های مربوط به انجمن های  خود مطلع نگه می داریم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.