مقالات

کپسول آراپیس و ماساژ ۲ راهکار درمان کمر درد

کپسول آراپیس و ماساژ 2 راهکار درمان کمر درد

کپسول آراپیس و ماساژ ۲ راهکار درمان کمر درد ماساژ می تواند به درمان کمردرد کمک کند

 کپسول آراپیس و ماساژ 2 راهکار درمان کمردرد

کپسول آراپیس و ماساژ ۲ راهکار درمان کمردرد

اعتبار: گتی ایماژ

این مقاله در ابتدا در Time.com منتشر شد.

پایین کمر درد است از علل اصلی ناتوانی شغل در سراسر جهان . تقریباً از هر ده نفر یک نفر به آن مبتلا است و برای بسیاری از افراد که کمر درد دارند ، این بیماری مزمن می شود.

بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله Pain Medicine ، اکنون یک مطالعه جدید نشان داده است که ماساژ می تواند تسکین مداوم دردهای مزمن کمر را ایجاد کند .

 کپسول آراپیس و ماساژ 2 راهکار درمان کمردرد

محققان برای دیدن چگونگی واکنش مردم در دنیای واقعی به ماساژ ، ۱۰۴ فرد مبتلا به کمردرد مداوم را که توسط پزشکان خود به ماساژ درمانی مجاز مراجعه کرده اند ، بررسی کردند. آنها طی ۱۲ هفته به ۱۰ جلسه رفتند و پزشکان در طراحی برنامه های ماساژ که برای بیماران منفرد باشد ، آزاد بودند ، و نه اینکه همه از یک روش استفاده کنند.

در پایان مطالعه ، اکثر افراد یک پرسشنامه را تکمیل کردند و بیش از ۵۰٪ گزارش کردند که از نظر بالینی بهبود معنی داری در کمر درد خود دارد. نویسنده اصلی ، نیکی مونک ، استادیار علوم بهداشت در دانشگاه ایندیانا – دانشگاه پردو ایندیاناپولیس ، می گوید: چندین نفر به قدری پیشرفت کردند که نمره آنها در یک تست غربالگری استاندارد به زیر آستانه معلولیت رسید. (مونک ، که همچنین یک ماساژ درمانی مجاز است ، در حالی که در دانشگاه کنتاکی بود ، تحقیق را انجام داد.)

مرتبط: ۴ درمان شگفت آور برای کمردرد

بسیاری از این پیشرفت ها به طول انجامید. سه ماه بعد ، بدون جلسات ماساژ بیشتر ، ۷۵٪ از افرادی که بهبود اولیه را گزارش کردند ، گفتند که هنوز احساس بهتری دارند. مونک می گوید: “آنها کمی برمی گشتند ، اما هنوز به طور قابل توجهی پیشرفت بیشتری نسبت به ابتدای مطالعه داشتند.”

برای فهم دقیق کار ماساژ برای کاهش درد ، تحقیقات بیشتری لازم است ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد که ماساژ به طور مستقیم التهاب عضلات را کاهش می دهد .

مونک اشاره می کند که این مطالعه گروه متنوعی از بیماران را شامل می شود. بعضی از آنها چاق بودند ، برخی دیگر دارای شرایط سلامتی دیگری بودند که باعث کمر درد آنها می شد و برخی دیگر از داروهای ضد درد استفاده می کردند. مونک می گوید: “آنها زندگی واقعی را منعکس می کنند.” وی می گوید ، هنگامی که بیمار با کمردرد مزمن در می آید ، به ندرت ممکن است درد بیشتری نداشته باشد.

محققان شاهد پیشرفت در سطح گسترده بودند ، اما آنها چند روند مبتنی بر جمعیت را مشاهده کردند. بزرگسالان ۴۹ سال و بالاتر به طور معنی داری نسبت به بیماران جوان بهبود می یابند. در حالی که افراد مبتلا به چاقی تمایل به پیشرفت داشتند ، این دستاوردها به مرور زمان دوام نیاوردند. و افرادی که مواد افیونی مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که آنها را مصرف نمی کنند ، دو برابر کمتر دچار تغییرات معنی دار می شوند.

مرتبط: راهنمای کامل شما برای بازگشت سالم

ویلیام الدر ، دیگر نویسنده اصلی و مدیر بهداشت رفتاری در دانشکده پزشکی دانشگاه کنتاکی ، می گوید: مطالعاتی از این دست می توانند بر نحوه تمرین پزشکان تأثیر بگذارند.

الدر در یک ایمیل به TIME گفت: “در این دستورالعمل ها از ماساژ درمانی برای درد مزمن استفاده شده است ، اما از آن زیاد استفاده نمی شود.” آزمایش های بالینی نشان داده است که درمان ها در شرایط ایده آل و کنترل شده عمل می کنند ، اما پزشکان اغلب مدارک واقعی نیز می خواهند. “آنها می خواهند بدانند که آیا” ترجمه “است ، به این معنی که مداخله به بیماران آنها کمک می کند که ممکن است از قبل دارو دریافت کرده یا غالباً کمردرد سایر موارد را داشته باشند.”

این مطالعه شواهد بیشتری را نشان می دهد که پزشکان ممکن است به عنوان یک درمان بالقوه ماساژ را به بیماران خود پیشنهاد دهند. الدر می گوید: “ممکن است تأمین کنندگان حتی نیازی به تعیین نوع خاصی از ماساژ نداشته باشند.” “این می تواند به یک درمانگر مجرب سپرده شود.” تکنیک های انجام شده در این مطالعه بسیار متنوع بوده و شامل ماساژ سوئدی ، کشش فعال ایزوله شده ، تکنیک های عضلانی عضلانی ، تخلیه لنفاوی ، درمان نقطه تحریک ، درمان عصبی عضلانی ، درمان جراحی جمجمه ، رفلکسولوژی ، ریکی ، طب فشاری و آزاد سازی موضعی است.

 کپسول آراپیس و ماساژ 2 راهکار درمان کمردرد

کپسول آراپیس و ماساژ ۲ راهکار درمان کمردرد

با این حال ، محققان متذکر می شوند ، ماساژ به ندرت تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرد. در حالی که شرکت کنندگان در مطالعه جلسات خود را به صورت رایگان دریافت می کردند ، افرادی که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند باید هزینه ها را با مزایای بالقوه بسنجند.

به همین دلیل مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، مونک می گوید: برای کمک به مردم در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ماساژ واقعا ارزش هزینه جیب شما را دارد یا خیر. وی گفت ، تحقیقات آینده باید بررسی کند که آیا ماساژ می تواند به افراد در جلوگیری از جراحی کمر کمک کند یا خیر ، و اینکه واقعاً چند جلسه برای بهبود پایدار لازم است.

کپسول آراپیس درمان موثر آرتروز گردن

آرتروز گردن چیست؟

    • تولید کنندهآراز طب | ArazTeb
  • فرم داروییکپسول
  • تعداد در هر بسته۶۰ عدد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.