مقالات

COVID عوارض واکسن COVID این زن منجر به تشخیص مرحله ۲ سرطان پستان می شود

COVID عوارض واکسن COVID این زن منجر به تشخیص مرحله 2 سرطان پستان می شود

جنیفر موزلی در مورد تشخیص سرطان خود گفت: “هرچه COVID مکید ، این باعث نجات من شد.”

توسط کورین میلر

۲۳ ژوئن ۲۰۲۱

عوارض واکسن COVID این زن منجر به تشخیص مرحله 2 سرطان پستان می شودزنی در ایالت آیووا در مورد فواید غیر منتظره واکسن COVID-19 صحبت می کند : گرفتن عکس منجر به تشخیص مرحله ۲ سرطان پستان می شود.

جنیفر موزلی به Des Moines Register گفت که دو روز پس از دریافت دوز دوم واکسن Pfizer در ماه آوریل ، متوجه یک گره لنفاوی متورم در بازوی چپ خود شده است . اما از آنجا که غده لنفاوی متورم در همان بازویی بود که وی واکسن زده بود ، زیاد به این فکر نکرد.

عوارض واکسن COVID این زن منجر به تشخیص مرحله 2 سرطان پستان می شوداعتبار: گتی ایماژ

دو روز بعد ، گره لنفاوی هنوز حساس است. موزلی ، که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارد ، فهمید که مدتی است خودآزمایی پستان را انجام نداده است. هنگامی که او خودآزمایی کرد ، یک تکه به اندازه یک انگور صاف در پستان راست خود پیدا کرد.

موزلی برای معاینه توده با دکتر خود قرار ملاقات گذاشت که منجر به انجام ماموگرافی و نمونه برداری شد. سرانجام ، در اواسط ماه مه ، وی یک تشخیص دریافت کرد: وی دارای سرطان پستان کارسینوم لوبولار تهاجمی در مرحله ۲A بود ، همان سرطانی که پسر عمویش را در ۳۸ سالگی کشت.

مرتبط: غدد لنفاوی متورم زیر بغل پس از واکسن COVID-19 ممکن است علائم سرطان پستان را تقلید کند – در اینجا آنچه باید بدانید

گره های لنفاوی متورم می تواند عارضه جانبی واکسن COVID-19 و انواع دیگر واکسن ها باشد ، متخصص بیماری های عفونی Amesh A. Adalja ، MD ، دانشمند ارشد مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز در مریلند ، به Health می گوید . وی توضیح می دهد که گره های لنفاوی بخشی از سیستم ایمنی بدن شما هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض چیزی مانند واکسن می توانند فعال و متورم شوند.

دکتر آدالجا می گوید: “هر چیزی که سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کند ، می تواند بر غدد لنفاوی نزدیک محل تزریق یا عفونت تأثیر بگذارد.” این عارضه جانبی واکسن به قدری رایج است که انجمن تصویربرداری پستان (SBI) در ماه فوریه با انتشار اخطار ، توصیه می کند که زنان حداقل چهار هفته پس از واکسن COVID-19 خود منتظر بمانند تا ماموگرافی انجام دهند ، بنابراین زنان تصور نمی کنند که تورم غدد لنفاوی واکسن نشانه سرطان پستان بود.

واکسن موزلی باعث ایجاد توده در پستان وی نشده است ، این یک سیر فکری است که انگیزه وی را برای بررسی وجود علائم سرطان ایجاد می کند. دکتر آدالجا اشاره کرد ، این “یک اتفاق خوب” بود.

موزلی خاطر نشان کرد که وی در ماه جولای برنامه ماموگرافی معمولی دارد. اما اگر وی در ماه آوریل واکسینه نشده بود و غده لنفاوی متورم را کشف نمی کرد ، سرطان وی قبل از تشخیص می توانست رشد کند. “این COVID-19 شات، من میخوام گویند به اندازه COVID مکیده آن من را نجات داد،” او گفت دس Moines ثبت نام .

مرتبط: من تقریباً انتصاب Ob-Gyn را به دلیل شیوع بیماری لغو کردم – پس از آن تشخیص داده شدم که سرطان پستان دارد

موزلی در اواسط ماه ژوئن جراحی ماستکتومی مضاعف و بازسازی پستان انجام داد و اکنون در حال بهبود است. پزشکان وی فکر می کنند همه سرطان را برطرف کرده اند و خانواده وی امیدوارند که وی نیازی به انجام شیمی درمانی نباشد.

موزلی اکنون مردم را تشویق می کند که به طور منظم سینه های خود را بررسی کنند. وی گفت: “همه باید آگاه باشند که باید سینه های خود را بیشتر بررسی کنند.”

 


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.