مقالات

۵ روش چگونه می توان خارش گزش پشه را متوقف کرد؟

5 روش چگونه می توان خارش گزش پشه را متوقف کرد؟

۵ روش چگونه می توان خارش گزش پشه را متوقف کرد؟

بسیاری از درمان های واقعی و گزش پشه می توانند به سرعت خارش را تسکین دهند ، اما برخی از داروهای خانگی بیش از کمک به آن آسیب می رسانند.

5 روش چگونه می توان خارش گزش پشه را متوقف کرد؟

در این زمان از سال ، همه می خواهند بدانند که چگونه نیش پشه ها خارش خود را متوقف کنند. با وجود بسیاری از کباب پزهای حیاط خلوت ، تفرجگاه های خانوادگی و پاتوق های کنار دریاچه ، تنها زمان لازم است تا لکه های قرمز خارش ناپذیر ظاهر شوند (اگر قبلاً این کار را نکرده اند).

اگر اشتیاق شدید به خراشیدن خوشه نیش پشه ها برنامه تابستانی شما را مختل می کند ، درمان های خانگی و درمان های خانگی مختلفی وجود دارد که می توانید برای تسکین خارش خود تلاش کنید. برخی از آنها توسط علم پشتیبانی می شوند ، دیگران نه خیلی زیاد.

در اینجا ، با بینش متخصصان پزشک ، بیاموزید که خارش ناشی از پشه اینقدر خارش می زند ، که در حقیقت درمان ها م workثر است و چگونه می توان خون گیرها را در تمام تابستان دور نگه دارید.

5 روش چگونه می توان خارش گزش پشه را متوقف کرد؟ چرا نیش پشه ها خارش دارند؟

وقتی پشه برای مکش خون شما قفل می شود ، کمی بزاق از خود به جای می گذارد که حاوی پروتئین هایی است که بدن شما آنها را به عنوان مزاحم ناخواسته ثبت می کند. کلی مپلز ، رئیس کمیته پوست برای کالج آلرژی ، آسم و ایمونولوژی آمریکا ، به سلامتی می گوید واکنش به گزش پشه در نتیجه پاسخ سیستم ایمنی بدن شما به این پروتئین ها ایجاد می شود .

برای محافظت از شما ، بدن ترکیباتی را که به عنوان هیستامین شناخته می شوند ، آزاد می کند. همانطور که دفاع خود را انجام می دهند ، باعث خارش ، التهاب و تورم نیز می شوند.

دکتر مپلز می گوید: “طبیعی است که نسبت به گزش پشه ها با قرمزی حدود بیست دقیقه پس از گزش واکنش خفیف داشته باشید و به دنبال آن یک برجستگی خارش دار و محکم ایجاد شود که طی یکی دو روز آینده ایجاد شود.” بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، گزش پشه می تواند به خصوص برای کودکان ، افرادی که قبلاً توسط گونه خاصی از پشه ها گزش نشده است یا کسانی که با اختلالات سیستم ایمنی بدن زندگی می کنند ، خارش آور باشد .

دکتر مپلز می گوید ، با این حال ، واکنش های آلرژیک شدید (آنافیلاکسی یا همان سندرم اسکریت ) در برابر گزش پشه بسیار نادر است. طبق MedlinePlus ، منبعی از کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده ، علائمی که نشان می دهد شما باید بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید عبارتند از:

 • کندوها
 • تورم و قرمزی فراتر از محل گزش
 • مشکل تنفس

در غیر این صورت ، یکی از دلایلی که خارش گزش پشه به خصوص باعث خارش می شود ، نحوه واکنش ما به آنها است. عنوان مزاحم به عنوان آنها می تواند، بهتر است برای جلوگیری از مالش یا خراش در آنها، که فقط باعث خارش بدتر، Payel گوپتا، MD ، یک متخصص آلرژی هیئت مدیره گواهی و ایمونولوژیست و از بنیانگذاران پاک ، یک پلت فرم teleallergy، می گوید بهداشت .

اگرچه ممکن است در ابتدا احساس خوبی داشته باشد ، اما خاراندن در محل گزش به پوست شما آسیب می رساند که باعث ترشح بیشتر هیستامین ها و خارش ناشی از آنها می شود. دکتر گوپتا می گوید ، شما همچنین می توانید با باز شدن در برابر باکتری های محیط و زیر ناخن های خود ، خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهید.

بنابراین ، چگونه می توانید در نهایت چرخه خارش و خراش را بشکنید و اجازه دهید آن گزش ها بهبود یابد؟ با درمان های گزش پشه که می توانید روی آنها حساب کنید شروع کنید.

مرتبط: چگونه می توان از گزش پشه خلاص شد ، به گفته یک متخصص

برخی از درمان های گزش پشه توسط پزشک تایید شده است؟

دکتر مپلز می گوید: “کمپرس های خنک ، آنتی هیستامین های خوراکی بدون نسخه و کورتیکواستروئیدهای موضعی مانند کرم هیدروکورتیزون می توانند با مسدود کردن هیستامین و سایر واسطه های واکنش های آلرژیک ، به واکنش در برابر گزش پشه ها کمک کنند.” علاوه بر این ، چند درمان خانگی نیز ممکن است مفید باشد.

در عرض چند روز ، باید احساس بهتری داشته باشید. اما اگر این موارد را امتحان کنید و نیش پشه شما بدتر به نظر برسد یا فقط خارش شما را متوقف نکند ، از طریق آکادمی پوست آمریکا ، برای درمان اضافی به یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه کنید .

۱. خارش را از بین ببرید

دکتر گوپتا می گوید: “قرار گرفتن در معرض سرما می تواند به بی حس شدن محل کمک کرده و هرگونه التهاب را آرام کند تا تحریک ناشی از گزش را احساس نکنید.” در کتابخانه بهداشت دانشگاه میشیگان از کیسه یخ ، دستشویی آغشته به آب یخ یا حتی یک وان خنک برای رفع خارش خود استفاده کنید .

۲. روی کرم های ضد خارش بگذارید

گزینه دیگر استفاده از لوسیون کالامین یا کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه طبق دستورالعمل های برچسب است. آنا گوانچه ، MD ، متخصص پوست و م founderسسه پوست و م founderسس Bella Skin Institute در کالاباساس ، کالیفرنیا ، می گوید به دنبال پمادهای حاوی لیدوکائین یا بنزوکائین باشید .

اما قبل از استفاده از محصولات هیدروکورتیزون روی کودکان خردسال با کلینیک مایو با پزشک خود مشورت کنید .

۳. آنتی هیستامین مصرف کنید

برای تسکین سریع نیش های لازم برای ایجاد خراش ، یک داروی آنتی هیستامین غیر خواب آور و بدون نسخه مانند Zyrtec (ستیریزین) ، Allegra (فکسوفنادین) یا Claritin (لوراتادین) را امتحان کنید. دکتر گوانچه توضیح می دهد: “آنتی هیستامین ها گیرنده های هیستامین را مسدود می کنند تا از شدت خارش و جوش و تورم همراه با گزش بکاهند.”

۴. الکل مالش دهنده را اعمال کنید

دکتر گوانچه پیشنهاد می کند اگر به دنبال تسکین سریع و موقت هستید ، مقداری الکل روی مالش بخورید. مالیدن الکل از آنجا که به سرعت تبخیر می شود ، می تواند یک اثر خنک کننده کوتاه مدت داشته باشد که می تواند به تسکین خارش کمک کند. گرچه الکل زیاد می تواند تحریک کننده باشد یا بسوزد ، بنابراین فقط کمی استفاده کنید.

۵. کرم بادرنجبویه را امتحان کنید

برای یک داروی گیاهی که به افتخار شما افتخار کرده است ، سعی کنید کرم حاوی روغنهای اساسی بادرنجبویه را برای گزش استفاده کنید. دکتر گوانچه می گوید: “ترکیبات موجود در روغنهای اساسی بادرنجبویه می تواند به کاهش التهاب ، تسریع در ترمیم و کاهش خطر عفونت کمک کند.”

برای اطمینان از بی خطر بودن آن و تعیین دوز مناسب در صورت بارداری ، شیردهی یا معالجه کودک با کتابخانه بهداشت کوه سینا ، با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنید .

مرتبط: آیا پشه ها می توانند ویروس کرونا را حمل کنند؟ آنچه کارشناسان می گویند در اینجا است

از کدام روش های گزش پشه باید صرف نظر کنید؟

اگرچه برخی از داروهای خانگی برای گزش پشه ها مانند عسل ، بلغور جو دوسر و آلوئه ورا می توانند باعث کم شدن پوست ملتهب شوند ، اما در بخش ضد خارش تقریباً به اندازه سایر درمان های گزش پشه موثر نیستند ، سوزان برد ، MD ، هیئت مدیره متخصص پوست معتبر مستقر در شهر نیویورک ، به سلامت می گوید . به همین ترتیب ، او آنها را توصیه نمی کند.

دکتر برد خاطرنشان می کند ، موارد دیگر مانند سیر و جوش شیرین نیز می توانند عواملی ایجاد کنند که شما قطعاً نمی خواهید مانند تحریک پوست ، خشکی و سوختگی.

با وجود قصه های همسران قدیمی یا سایر خواص مفید ، پزشکانی که با آنها صحبت کردیم می گویند این روش ها ارزش شما را ندارند که می خواهید نیش پشه های خارش دار را تسکین دهید:

 • عسل
 • حمام جو دوسر
 • آلوئه ورا
 • ریحان
 • سیر
 • جوش شیرین
 • آب لیمو یا آهک
 • خمیر دندان
 • سرکه

چگونه می توانید از گزش پشه جلوگیری کنید؟

معمولاً فقط یک خوشه بد از نیش پشه ها لازم است تا به شما یادآوری کند که پیشگیری بهترین دارو است.

با توجه به این روحیه ، در اینجا چند روش برای کاهش خطر گاز گرفتن توسط پشه ها ، طبق CDC آورده شده است :

 • اسپری کن از یک ماده دفع کننده حشرات مورد تأیید آژانس حفاظت محیط زیست مانند DEET ، پیکاریدین ، ​​IR3535 ، روغن اکالیپتوس لیمو (OLE) ، پارامنتان دیول (PMD) یا ۲-Undecanone استفاده کنید. برای کودکان ، از مصرف محصولات OLE یا PMD خودداری کنید ، DEET 30٪ یا کمتر را انتخاب کنید و از استفاده دافع در نوزادان زیر ۲ ماه خودداری کنید.
 • سرپوش گذاشتن. آستین بلند و شلوار بپوشید و یا نخهای خود را با اسپری پرمترین مخصوص لباس تهیه کنید ، که باعث تحریک مخاطب در تماس می شود.
 • آب ایستاده بریزید. جمع آوری آب (نقاط داغ تخمهای پشه) در حیاط خود را به طور منظم از جمله حمام پرندگان ، سطل ها ، سطل های زباله و گلدان ها برگردانید.
 • پشه بندها را آویزان کنید. محاصره در محوطه پاتوق در فضای باز ، کالسکه و حامل کودک با شبکه پشه برای جلوگیری از اشکالات ، و ایجاد سوراخ در صفحه های درها و پنجره ها.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.