مجله مرهم سبز

مقالات

بررسی رژیم لاغری جهانی: آیا برای کاهش وزن موثر است؟ و نمونه منوی ۳ روزه برای رژیم لاغری

بررسی رژیم لاغری جهانی: آیا برای کاهش وزن موثر است؟

بررسی رژیم لاغری جهانی: آیا برای کاهش وزن موثر است؟

امتیاز رژیم غذایی Healthline: 4.21 از ۵

رژیم جهانی لاغری یک برنامه غذایی انعطاف پذیر است که از انگلیس آغاز شده است.

این غذا خوردن متعادل با افراط در برخی مواقع را تقویت می کند و شامل کالری شماری یا محدودیت غذایی نیست ، با این هدف که رفتارهای سالم مادام العمر را تشویق کند.

در سال های اخیر ، رژیم لاغری جهان در ایالات متحده محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرده است.

چندین مطالعه نشان می دهد که ممکن است برای کاهش وزن و ایجاد تغییراتی در رفتار سالم موثر باشد ، اما موارد منفی نیز وجود دارد ( ۱منبع مورد اعتماد ، ۲منبع مورد اعتماد ، ۳منبع مورد اعتماد )

این مقاله رژیم لاغری جهان و اینکه آیا برای کاهش وزن مفید است را بررسی می کند.

اسکورکارد نقد و بررسی رژیم غذایی

 • امتیاز کلی: ۴.۲۱
 • کاهش وزن: ۴.۵
 • تغذیه سالم: ۵
 • پایداری: ۲۵/۴
 • سلامت بدن کامل: ۳.۵
 • کیفیت تغذیه: ۴
 • مستندات: ۴

خط پایین: رژیم لاغری جهانی شمار کالری را از بین می برد و بر روی غذاهای سالم ، مصرف گاه به گاه غذا ، حمایت از گروه و افزایش فعالیت بدنی تمرکز می کند. این ممکن است به کاهش وزن کمک کند و عادات سالم را تشویق کند.

رژیم لاغری جهان چیست؟

Slimming World 50 سال پیش در انگلیس توسط مارگارت مایلز-برامول تاسیس شد.

امروزه نیز به اجرای مدل اصلی تغذیه سالم بدون محدودیت و محیط گروهی حمایتی ادامه می دهد ( ۴ ).

هدف از این برنامه کمک به شما در کاهش وزن و ایجاد رفتارهای سالم بدون احساس شرم و اضطراب در مورد انتخاب مواد غذایی و وسواس در مورد محدودیت کالری است ( ۱منبع مورد اعتماد )

به طور خاص ، Slimming World سبکی از غذا را به نام بهینه سازی غذا (Food Optimising) که شامل پر شدن پروتئین های بدون چربی ، نشاسته ، میوه ها و سبزیجات ، افزودن محصولات لبنی و غلات سبوس دار با کلسیم و فیبر زیاد و بعضا خوردن خوراکی ها است ، ترویج می کند.

طرفداران ادعا می کنند که این روش غذا خوردن و لذت بردن از معاشرت در صورت تمایل به آنها باعث می شود که شما بتوانید اهداف غذایی سالم و کاهش وزن خود را به دست آورید ( ۱منبع مورد اعتماد )

برنامه Slimming World همچنین گروههای پشتیبانی هفتگی را بصورت آنلاین یا حضوری در مناطق خاص و همچنین ایده هایی برای ایجاد روالهای ورزشی ارائه می دهد ( ۱منبع مورد اعتماد )

خلاصهSlimming World یک برنامه غذایی انعطاف پذیر است که برای کاهش وزن و سلامتی شما از طریق تغذیه سالم بدون محدودیت ، حمایت گروهی و فعالیت بدنی طراحی شده است.

چگونه رژیم لاغری جهان را دنبال کنیم

هرکسی می تواند با ثبت نام آنلاین در انجمن در وب سایت های ایالات متحده یا انگلستان با رژیم لاغری جهان شروع کند.

به اعضای جامعه جهانی لاغری در مورد بهینه سازی غذا آموزش داده می شود که شامل سه مرحله زیر است ( ۴ ، ۵ ):

 1. در مورد “غذاهای رایگان” پر کنید. اینها غذاهای سالم و سیرکننده ای هستند ، مانند گوشت بدون چربی ، تخم مرغ ، ماهی ، ماکارونی سبوس دار ، سیب زمینی ، سبزیجات و میوه ها.
 2. “موارد اضافی سالم” را اضافه کنید. این مواد افزودنی غنی از کلسیم ، فیبر و سایر مواد مغذی مهم از جمله غذاهای لبنی ، آجیل ، دانه ها و غلات کامل است.
 3. از چند “Syns” لذت ببرید. syns کوتاه تر برای هم افزایی ، خوراکی های گاه به گاه مانند الکل و شیرینی های پر کالری هستند.

برای کمک به اعضا در کنار بهینه سازی مواد غذایی راحت تر ، Slimming World دستورالعمل ها و لیستی از غذاهای این دسته ها را از طریق وب سایت و برنامه های تلفن های هوشمند خود ارائه می دهد. هیچ قانونی درباره شمارش کالری یا محدودیت غذا وجود ندارد.

همچنین اعضا به جلسات هفتگی گروهی که بصورت آنلاین یا حضوری توسط یک مشاور آموزش دیده جهانی لاغری هدایت می شود ، امکان پذیر می شوند. این جلسات برای راهنمایی و پشتیبانی بیشتر در نظر گرفته شده است.

به طور خاص ، اعضا این فرصت را دارند که درباره تجربیات و الگوهای رفتاری شناسایی شده خود که ممکن است مانع کاهش موفقیت آمیز وزن شوند ، بحث کنند. با کمک گروه ، اعضا می توانند روش های جدید غلبه بر موانع شخصی خود را ایجاد کنند ( ۱منبع مورد اعتماد )

هنگامی که اعضا احساس می کنند برای ایجاد یک برنامه ورزشی معمول آماده هستند ، Slimming World پشتیبانی ، مجلات فعالیت و ایده هایی برای افزایش تدریجی فعالیت بدنی شما فراهم می کند .

بسته های عضویت آنلاین Slimming World از ۴۰ دلار برای ۳ ماه تا ۲۵ دلار برای ۱ ماه است. پس از ثبت نام برای اشتراک اولیه ، ادامه کار ماهیانه ۱۰ دلار است ( ۵ ).

اعضای Slimming World می توانند در هر زمان عضویت خود را قطع کرده و در طول برنامه نیازی به خرید مکمل های خاص یا مواد اضافی ندارند.

خلاصهرژیم لاغری جهان شامل پیروی از یک سبک انعطاف پذیر در غذا خوردن به نام بهینه سازی غذا (Food Optimising) است که روی شمارش کالری یا محدودیت آن متمرکز نیست و در عوض شرکت در جلسات هفتگی و افزایش فعالیت بدنی را در صورت آماده شدن تشویق می کند.

آیا می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند؟

چندین مطالعه نشان می دهد که Slimming World ممکن است برای کاهش وزن موثر باشد .

این ممکن است به این دلیل باشد که سبک انعطاف پذیر Slimming World در غذا خوردن به افراد کمک می کند بدون احساس محدودیت بیش از حد در مسیر خود باقی بمانند ، بنابراین احتمال رسیدن به اهداف کاهش وزن را در آنها بیشتر می کند ( ۶منبع مورد اعتماد ، ۷منبع مورد اعتماد )

یک مطالعه بر روی ۱.۳ میلیون بزرگسال که در جلسات هفتگی Slimming World در انگلستان و ایرلند شرکت می کردند نشان داد که کسانی که حداقل ۷۵٪ از جلسات را طی کرده اند به طور متوسط ​​۷.۵٪ از وزن اولیه خود را طی ۳ ماه از دست داده اند ( ۱منبع مورد اعتماد )

مطالعه دیگری در حدود ۵،۰۰۰ بزرگسال مشاهده کرد که شرکت کنندگانی که بیش از ۶ ماه به ۲۰ جلسه از ۲۴ جلسه لاغری جهان رفته بودند ، به طور متوسط ​​۱۹.۶ پوند (۸.۹ کیلوگرم) از دست دادند ( ۸منبع مورد اعتماد )

مطالعات دیگر نتایج مشابهی را ارائه می دهند ، که نشان می دهد شرکت در بیشتر جلسات پشتیبانی هفتگی با بیشترین کاهش وزن در این رژیم غذایی همراه است ( ۲منبع مورد اعتماد ، ۹منبع مورد اعتماد )

با این حال ، به یاد داشته باشید که چندین مورد از این مطالعات توسط Slimming World تأمین شده است ، که ممکن است نتایج را تحت تأثیر قرار دهد ( ۱منبع مورد اعتماد ، ۸منبع مورد اعتماد ، ۹منبع مورد اعتماد )

با این وجود ، نتایج ثابت نشان می دهد که این رژیم غذایی ممکن است راهی موثر برای کاهش وزن به روشی سالم باشد.

هنوز هم مانند هر رژیم غذایی ، کاهش وزن با Slimming World ممکن است به پایبندی هر فرد به برنامه ، درگیر شدن در جلسات گروهی و مدت عضویت بستگی داشته باشد.

خلاصهچندین مطالعه نشان می دهد پیروی از رژیم لاغری جهانی برای کاهش وزن موثر است. به نظر می رسد مدت عضویت و حضور در جلسات گروهی با بیشترین کاهش وزن مرتبط باشد.

سایر مزایای بالقوه

علاوه بر کاهش وزن ، رژیم لاغری جهانی ممکن است به شما در ایجاد عادات سالم و ماندگار کمک کرده و سلامت کلی شما را بهبود بخشد .

یک مطالعه در نزدیکی ۳۰۰۰ بزرگسال نشان داد که کسانی که رژیم لاغری دارند تغییر قابل توجهی در اولویت برای غذاهای سالم و افزایش فعالیت بدنی پس از شروع برنامه گزارش کردند ( ۳منبع مورد اعتماد )

علاوه بر این ، بیش از ۸۰٪ از شرکت کنندگان در بهبود سلامت کلی خود ( ۳منبع مورد اعتماد )

این نتایج حاکی از آن است که Slimming World ممکن است به افراد در اجرای تغییراتی کمک کند که نه تنها باعث کاهش وزن می شوند بلکه جنبه های مختلف سلامتی را نیز بهبود می بخشند.

علاوه بر این ، از آنجا که Slimming World به افراد کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهند ، ممکن است بار را کاهش دهد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن مرتبط با چاقی ، مانند دیابت نوع ۲ ، فشار خون بالا و بیماری های قلبی را کاهش دهد ( ۱۰منبع مورد اعتماد ، ۱۱منبع مورد اعتماد )

هنوز تحقیق در مورد اثرات Slimming World بر این شرایط وجود ندارد.

سرانجام ، Slimming World ممکن است روشی مقرون به صرفه برای درمان اضافه وزن و چاقی باشد.

یک مطالعه مشاهده کرد که مراجعه افراد چاق به Slimming World یک سوم هزینه درمان چاقی با داروهای محبوب کاهش وزن مانند اورلیستات است ( ۱۲منبع مورد اعتماد )

خلاصهاعضای جامعه جهانی لاغری گزارش کرده اند که عادت های سالم تری را تجربه می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، در سلامت کلی نیز بهبود یافته اند. رژیم غذایی همچنین ممکن است یک روش مقرون به صرفه برای درمان و جلوگیری از اضافه وزن و چاقی باشد.

نکات منفی احتمالی

اگرچه رژیم لاغری جهانی ممکن است به افراد در کاهش وزن کمک کند ، اما این موارد منفی دارد.

برای اولین بار ، دستیابی به موفقیت کاهش وزن با Slimming World به تعهد هر فرد به برنامه بستگی دارد.

در حالی که شرکت کنندگان به جای حضور حضوری این امکان را دارند که به صورت آنلاین در جلسات گروهی شرکت کنند ، اما هنوز هم ممکن است برای برخی سخت باشد که جلسات را در برنامه شلوغ خود قرار دهند.

تهیه دستور العمل های جهانی لاغری برای افرادی که مهارت و زمان محدود پخت و پز دارند نیز ممکن است چالش برانگیز باشد. علاوه بر این ، ممکن است حق عضویت ماهانه برای برخی از افراد بسیار گران باشد.

سرانجام ، از آنجا که Slimming World از شمارش کالری جلوگیری می کند و اندازه های مناسب برای غذاهای رایگان برنامه را مشخص نمی کند ، ممکن است برخی از افراد در خوردن آنها زیاده روی کنند.

اگرچه غذاهای رایگان رضایت بخش هستند ، اما برخی از آنها می توانند کالری زیادی داشته و مواد مغذی نسبتاً کمی از جمله سیب زمینی و برنج داشته باشند. خوردن قسمتهای زیادی از این غذاها ممکن است در مصرف بیش از حد مثر باشد ، که ممکن است از کاهش وزن جلوگیری کند.

سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی ، میوه و سایر غذاهای نشاسته ای “رایگان” نیز می توانند منجر به افزایش قند خون شوند و برای افراد دیابتی مشکل ساز باشد ( ۱۳منبع مورد اعتماد )

خلاصهممکن است پایبندی به برنامه Slimming World برای برخی از افراد دشوار باشد ، به ویژه افرادی که دارای زمان ، درآمد و مهارت آشپزی محدود هستند. علاوه بر این ، برخی از افراد ممکن است در غذاهای رایگان برنامه پرخوری کنند و مانع تلاش های کاهش وزن آنها شوند.

غذاهایی برای خوردن

برنامه Slimming World ، غذاها را به سه دسته غذاهای رایگان ، غذاهای اضافی سالم و Syns تقسیم می کند.

غذاهای رایگان پر از کالری هستند اما کالری کمی دارند . در رژیم لاغری جهان ، این غذاها باید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های شما را تشکیل دهند. این گروه شامل ( ۱۴ ) است:

 • پروتئین های لاغر: تخم مرغ ، گوشت گاو ، مرغ ، گوشت خوک ، بوقلمون ، ماهی قزل آلا ، ماهی سفید (ماهی ، ماهی تیلاپیا ، گل ماهی ، و بسیاری دیگر) ، صدف ماهی (خرچنگ ، ​​میگو ، خرچنگ دریایی ، و سایر)
 • نشاسته: سیب زمینی ، برنج ، کینوا ، فاررو ، کوسکوس ، لوبیا ، گندم کامل و ماکارونی سفید
 • همه میوه ها و سبزیجات: کلم بروکلی ، اسفناج ، گل کلم ، فلفل دلمه ای ، انواع توت ها ، سیب ، موز ، پرتقال

برای برآورده کردن توصیه های روزانه فیبر ، کلسیم و چربی سالم ، رژیم لاغری جهان شامل موارد اضافی سالم نیز می باشد. بخشهای پیشنهادی بسته به غذا متفاوت هستند ، که در مطالبی که برای کسانی که در این برنامه ثبت نام می کنند ارائه شده است.

چند نمونه از این موارد اضافی عبارتند از ( ۱۴ ):

 • فرآورده های لبنی: شیر ، پنیر دلمه ، سایر پنیرها ، ماست یونانی کم چرب یا فاقد چربی
 • غلات سبوس دار و محصولات غلات با فیبر بالا: نان غلات کامل ، جو دوسر
 • آجیل و دانه ها: بادام ، گردو ، پسته ، دانه های کتان ، دانه های چیا

این برنامه چندین دستور العمل و ایده وعده غذایی را در اختیار شما قرار می دهد که اساساً بر روی پروتئین های بدون چربی ، میوه ها ، سبزیجات و نشاسته “رایگان” ، با بخش های کوچکتر از مواد اضافی سالم تمرکز دارند.

خلاصهرژیم غذایی Slimming World بیشتر به خوردن غذاهای رایگان شامل پروتئین های بدون چربی ، نشاسته ، میوه ها و سبزیجات و همچنین بخش های کوچکتر از مواد اضافی سالم مانند لبنیات ، غلات کامل ، مغزها و دانه ها اختصاص دارد.

غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید

همه غذاها در رژیم لاغری جهان مجاز هستند ، اما شیرینی ها ، غذاهای کاملاً فرآوری شده و الکل تا حدی محدود می شوند.

اعضا تشویق می شوند که هر از گاهی از این Syns ها لذت ببرند تا هوس شما را برآورده کنند و برای خارج شدن از مسیر خود کمتر وسوسه شوند ، اگرچه بخشها به نیازها و اهداف فردی شما بستگی دارد.

Syns شامل ( ۱۴ ):

 • شیرینی: پیراشکی ، کلوچه ، کیک ، آب نبات ، بیسکویت
 • الکل: آبجو ، شراب ، ودکا ، جین ، تکیلا ، نوشیدنی های مخلوط شیرین
 • نوشیدنی های قندی: نوشابه های گازدار ، آب میوه ، نوشیدنی های انرژی زا

خلاصهدر حالی که رژیم لاغری جهان هیچ غذایی را محدود نمی کند ، پیشنهاد می کند مصرف شیرینی و الکل را فقط به مصرف افراط در مصرف مواد غذایی محدود کنید.

منوی نمونه

از آنجا که رژیم لاغری جهان هیچ غذایی را محدود نمی کند ، پیروی از آن بسیار آسان است.

در اینجا یک نمونه منوی سه روزه برای رژیم لاغری جهان آورده شده است.

روز ۱

 • صبحانه: بلغور جو دوسر با برش فولاد همراه با میوه و گردو
 • ناهار: سالاد خرد شده جنوب غربی با لوبیای سیاه
 • شام: مرغ کنجد همراه با برنج و کلم بروکلی ، به علاوه یک براونی کوچک
 • میان وعده ها: پنیر رشته ای ، کرفس و هوموس ، چیپس تورتیلا و سالسا

روز ۲

 • صبحانه: تخم مرغ ، هش سیب زمینی ، بلوبری
 • ناهار: سالاد کینوا و بوقلمون
 • شام: اسپاگتی و کوفته با سس سبزیجات و یک لیوان شراب
 • میان وعده ها: سالاد میوه ، مخلوط دنباله ، هویج ، و آووکادو

روز ۳

 • صبحانه: نان تست فرانسوی غلات کامل با توت فرنگی
 • ناهار: سوپ ماینسترون همراه با سالاد کناری
 • شام: خرد گوشت خوک ، پوره سیب زمینی و لوبیا سبز
 • میان وعده ها: تخم مرغ های آب پز ، مربع شکلات تیره ، سیب و کره بادام زمینی

خلاصهمنوی نمونه ای از رژیم لاغری جهان شامل بیشتر پروتئین های بدون چربی ، نشاسته پر کننده ، میوه ها و سبزیجات و همچنین برخی محصولات لبنی و چربی های سالم است. خوراکی های شیرین گاه به گاه و الکل نیز مجاز است.

خط آخر

رژیم لاغری جهان یک برنامه غذایی انعطاف پذیر است که از شمردن کالری جلوگیری می کند و بر روی غذاهای سالم ، تمایلات گاه به گاه ، حمایت از طریق جلسات آنلاین یا حضوری و افزایش فعالیت بدنی تمرکز دارد.

تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به کاهش وزن کمک کند ، عادت های سالم را تشویق کند و سلامت کلی را بهبود بخشد.

اگر می خواهید رژیم لاغری جهانی را امتحان کنید ، به خاطر داشته باشید که موفقیت شما به میزان متعهد بودن برای پیگیری برنامه و شرکت در جلسات بستگی خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری