مقالات

جنسی ، ۵ کاری که می توانید برای تمرین سلامت جنسی انجام دهید

جنسی ، 5 کاری که می توانید برای تمرین سلامت جنسی انجام دهید

۵ کاری که می توانید برای تمرین سلامت جنسی انجام دهید

سال نو ، شما جدید هستید ، درست است؟ شروع سال جدید بهترین زمان برای اولویت قرار دادن سلامت جنسی است. در اینجا پنج مرحله اول شما باید باشد.

۱. یک برنامه ویزیت سلامتی برنامه ریزی کنید

سایت بازدید تنظیم خانواده و سلامتی بسیار متفاوت از هر دکتر انتصاب دیگر شما را در گذشته داشته ایم نیست. شما علائم حیاتی خود را گرفته و فرصتهای زیادی خواهید داشت تا در مورد سلامت جنسی ، پیشگیری از بارداری ، تشکیل خانواده یا هر چیز دیگری که ممکن است در مورد آن سال کنید س questionsال بپرسید. بسته به سابقه سلامتی و دلیل مراجعه ، ممکن است در طول ملاقات خود برخی ، همه یا هیچ یک از موارد زیر را داشته باشید:

  • معاینه پستان
  • تست پاپ اسمیر
  • معاینه لگن
  • تست حاملگی

۲. آزمایش HIV و سایر بیماریهای مقاربتی را انجام دهید

نکته اصلی این است که اگر از نظر جنسی فعال هستید ، در معرض خطر HIV و عفونت های مقاربتی (STIs) هستید . بیماری های مقاربتی همیشه علائم ندارند ، بنابراین اگر در معرض خطر بیشتری هستید ، باید واقعاً آزمایش شوید.

در صورت داشتن رابطه جنسی محافظت نشده واژینال ، دهانی یا مقعدی ممکن است در معرض ابتلا به بیماری های مقاربتی یا HIV باشید. اگر سوزن یا سرنگ به اشتراک بگذارید ممکن است در معرض ابتلا به HIV باشید. انجام آزمایش تنها راهی است که می توان با اطمینان از عفونت های مقاربتی مطلع شد.

۳. گزینه های کنترل بارداری خود را در نظر بگیرید

گزینه های زیادی برای کنترل بارداری وجود دارد و انتخاب روشی که برای شما مناسب است ممکن است زیاد به نظر برسد. خوشبختانه ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند به شما در محدود کردن آن کمک کند.

متداول ترین نوع پیشگیری از بارداری – و احتمالاً انعطاف پذیرترین آن – کنترل بارداری هورمونی است. بسته به نوع انتخاب شما-قرص ، قرص ، وصله ، دستگاه داخل رحمی (IUD)-پیشگیری از بارداری هورمونی می تواند کوتاه مدت باشد و به راحتی متوقف شود ، به طور م permanentثر برای سه تا پنج سال یا در هر جایی بین آنها دائمی است.

انواع دیگر پیشگیری از بارداری عبارتند از آی یو دی مسی (که حاوی هورمون نیست) ، ضد بارداری اسپرم کش و روش های مانع مانند کاندوم. کاندوم در هر شرایطی ایده بسیار خوبی است ، زیرا علاوه بر حاملگی ناخواسته می تواند در برابر بیماری های مقاربتی نیز محافظت کند.

۴. برای یک بارداری سالم آماده شوید

اگر می دانید – یا حتی فکر می کنید – ممکن است بخواهید یک خانواده تشکیل دهید ، بلافاصله با یک ارائه دهنده خدمات درمانی قرار ملاقات بگذارید. دریافت مشاوره در مراحل اولیه به شما کمک می کند تا عادات سالمی را برای خود و خانواده خود ایجاد کنید.

شما همه چیز را در مورد یک بارداری سالم می آموزید و نکاتی را در مورد نحوه حفظ سلامت خود و نوزاد خود دریافت خواهید کرد. از ویتامین های دوران بارداری گرفته تا موضوعات مربوط به سلامت روان ، آنچه را که باید برای اطمینان از سالم بودن بارداری خود بدانید ، خواهید آموخت.

۵. در مورد رابطه جنسی ایمن با شریک خود صحبت کنید

بنابراین شما آزمایش STI خود را انجام داده اید و می دانید که چگونه کاندوم می تواند از HIV و عفونت های مقاربتی جلوگیری کند. اما شریک زندگی شما چطور؟ اگر به فعالیت جنسی فکر می کنید ، وقت “صحبت” است.

برای شما و شریک زندگی شما مهم است که در مورد رابطه جنسی ایمن در یک صفحه باشید و تنها راه اطمینان از ارزش های یکسان این است که در مورد آن صحبت کنید. در اینجا چند مورد وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد آنها با شریک خود صحبت کنید:

  • چگونه خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی و حاملگی ناخواسته را کاهش دهیم
  • گزینه های پیشگیری از بارداری برای هر دو طرف
  • اگر یا زمانی که مایل به تشکیل خانواده هستید
  • هر کدام چند فرزند می خواهید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.