مجله مرهم سبز

مقالات

نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا

نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا

در اینجا نحوه عملکرد واکسن های COVID-19 در برابر نوع دلتا مشاهده می شود

نوع دلتا منجر به افزایش COVID-19 در ایالات متحده Martinez Velez/Europa Press از طریق Getty Images شده است
  • موارد COVID-19 در ایالات متحده در حال افزایش است و نوع دلتا در هر ۵۰ ایالت شناسایی شده است.
  • نوع دلتا در حال حاضر مسئول بیش از ۹۸ درصد از عفونت های جدید کروناویروس در ایالات متحده است و افزایش تعداد بستری ها در بیمارستان ها وجود دارد.
  • اطلاعات تا کنون میزان اثربخشی تقریباً ۶۷ درصد برای واکسن J&J ، ۶۶ تا ۹۵ درصد برای واکسن Moderna و ۴۲ تا ۹۶ درصد برای واکسن Pfizer-BioNTech را نشان می دهد.
  • حتی اگر واکسن ها طیف وسیعی از حفاظت را ارائه می دهند ، کارشناسان می گویند واکسیناسیون کامل بسیار مهم است.

ایالات متحده در حال حاضر با نوع دلتا ویروس کرونا سروکار دارد ، یک نوع بسیار مسری که برای اولین بار در ماه دسامبر در هند شناسایی شد.

همانند انواع قبلی ، نوع دلتا در بسیاری از کشورهای جهان گسترش یافته است ، از جمله ، مهمترین آنها ، بریتانیا ، که در حال حاضر مسئول حدود ۹۹ درصد موارد جدید است.

ایالات متحده برای اولین بار در مارس امسال اعلام کرد که یک مورد COVID-19 تایید شده با نوع دلتا دارد. در حال حاضر این نوع غالب در سراسر کشور است و بیش از ۹۸ درصد از کل عفونت های جدید را در کشور تشکیل می دهد.

موارد کووید -۱۹ دوباره به سرعت در ایالات متحده افزایش می یابد. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) ، میانگین تعداد موارد روزانه COVID-19 بیش از ۱۵۰،۰۰۰ مورد است .

این افزایش تا حدی به دلیل تخمین زدن نوع دلتا نسبت داده شده است ۶۰ درصدمنبع معتبر بر اساس تحقیقات ، قابل انتقال نسبت به نوع آلفا است.

یک مطالعه اخیر از آکادمی علوم پزشکی چین همچنین نشان داده است که “بارهای ویروسی در عفونت های دلتا [تقریبا] ۱۰۰۰ برابر بیشتر از موارد ناشی از انواع قبلی SARS-CoV-2 است.

علاوه بر این ، مناطقی که میزان واکسیناسیون پایینی دارند احتمال افزایش عفونت ها بیشتر است.

جذب کم واکسن باعث افزایش عفونت ها می شود

“جمعیت واکسینه نشده در معرض خطر بالای عفونت هستند. اگر این نوع همچنان به سرعت حرکت می کند، به ویژه در مناطق نرخ پایین واکسیناسیون، ایالات متحده می تواند افزایش SARS-COV-2 عفونت را ببینید، گفت: ” دکتر میریام اسمیت ، رئیس امراض عفونی در بیمارستان هیلز آموزش لانگ آیلند یهودی جنگل در کوئینز ، شهر نیویورک

مدیر CDC دکتر روشل والنسکیمنبع معتبر اوایل ماه جاری در مورد این افزایش احتمالی هشدار داد.

وی در یک جلسه مطبوعاتی گفت که داده های اولیه نشان می دهد ۹۹.۵ درصد از افرادی که از ژانویه در اثر COVID-19 فوت کرده اند واکسینه نشده اند.

وی گفت: “ما می دانیم که نوع دلتا … در حال حاضر در مناطق کشور با نرخ پایین واکسیناسیون در حال افزایش است.”

در میسوری ، که میزان واکسیناسیون آن نزدیک به ۴۳ درصد است ، موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه جولای افزایش یافته است.

در مقابل ، ورمونت در حال حاضر یکی از بالاترین نرخ واکسیناسیون را در این کشور با ۶۹ درصد دارد .

این بازتاب یافته های از یک مطالعه بریتانیاییمنبع معتبر این نشان داد که نوع دلتا دو برابر بیشتر منجر به بستری شدن می شود و هر دو واکسن AstraZeneca-Oxford و Pfizer-BioNTech COVID-19 در کاهش این خطر مثر هستند.

والنسکی گفت: “ما همچنین می دانیم که واکسن های مجاز ما از بیماری های شدید ، بستری شدن و مرگ ناشی از نوع دلتا جلوگیری می کند.”

دکتر تئودور استرنج ، رئیس موقت پزشکی در بیمارستان دانشگاه استاتن آیلند در نیویورک ، گفت که داده ها این را تایید می کند.

“ایمنی و اثربخشی واکسن های فعلی بسیار واضح است. این سه واکسن برای جلوگیری از بیماری و شیوع بیماری کار می کنند و مانند سایر واکسن های مورد استفاده ایمن هستند. اگرچه برخی از عوارض جانبی گزارش شده است ، اما این موارد نادر و قابل درمان هستند. ”

پیشرفت واکسن در ایالات متحده

ایالات متحده تا کنون بیش از ۴۳۰ میلیون دوز واکسن COVID-19 تزریق کرده است.

بیش از ۱۷۱ میلیون نفر دو دوز دریافت کرده اند. این بدان معناست که بیش از ۶۰ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آمریکا واکسینه شده اند.

در حال حاضر سه واکسن COVID-19 وجود دارد که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مجاز به استفاده شده اند و در حال حاضر در سراسر ایالات متحده در حال استفاده هستند.

واکسن Pfizer-BioNTech اولین واکسنی بود که دریافت شد تأیید کاملمنبع معتبر و مجوز استفاده اضطراری (EUA)منبع معتبراز FDA این واکسن همچنین تحت EUA برای افراد ۱۲-۱۵ ساله و به عنوان دوز سوم در افراد دارای نقص ایمنی در دسترس است. با نام تجاری Comirnaty به بازار عرضه می شود و به آن BNT162b2 نیز گفته می شود. در حال حاضر ، بیش از ۲۰۵ میلیون دوز واکسن در ایالات متحده تزریق شده است.

یک هفته پس از واکسن Pfizer-BioNTech EUA ، واکسن Moderna نیز دریافت کرد چراغ سبز از FDAمنبع معتبربه فروخته شده با نام تجاری Spikevax و همچنین به عنوان mRNA-1273 شناخته می شود ، تا کنون بیش از ۱۴۳ میلیون دوز واکسن Moderna در ایالات متحده تزریق شده است.

سومین واکسنی که توسط FDA تأیید شد ، واکسن COVID-19 جانسون و جانسون یا واکسن COVID-19 Janssen بود. در EUA صادر شدفوریه ۲۰۲۱منبع معتبربه تاکنون بیش از ۱۴ میلیون دوز تجویز شده است.

واکسن ها در مقابل نوع دلتا

ثابت شده است که هر سه واکسن در درجات مختلف در برابر نوع اولیه ویروس کرونا ، SARS-CoV-2 ، که باعث COVID-19 می شود ، مثر است.

با این حال ، از زمان ظهور نوع دلتا ، دانشمندان در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا این واکسن ها در برابر آن م asثر هستند یا خیر.

ما آنچه را که داده های فعلی می گویند خراب کردیم. اما تحقیقات جدید می تواند به این معنی باشد که این داده ها در طول زمان تغییر خواهند کرد.

واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech

با توجه به تحقیقات محدود تا کنون ، تلاش برای تعیین اثربخشی هر واکسن در برابر نوع دلتا همچنان یک چالش است. با این حال ، نتایج امیدوار کننده ای از مطالعات متعدد وجود دارد.

مطالعه ۱ و داده های واقعی

بر اساس تحلیلی که توسط Public Health England انجام شد ، دو دوز واکسن Pfizer-BioNTech به نظر می رسد حدود ۸۸ درصد در برابر بیماریهای علامتی م ۹۶ثر بوده و ۹۶ درصد در بستری شدن با نوع دلتا م effectiveثر باشد.

همان مطالعه نشان داد که واکسن تقریباً ۸۰ درصد در پیشگیری از عفونت از نوع دلتا م effectiveثر است. دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل ۱۴،۰۱۹ فرد مبتلا به عفونت ، که ۱۶۶ نفر از آنها در بیمارستان بستری بودند ، در انگلستان به این نتیجه رسیدند.

بر اساس این مطالعه ، واکسن ها در برابر عفونت های دلتا اثر محافظتی داشتند و موارد بیمارستان خفیف تر بودند.

بهداشت عمومی انگلستان همچنین داده های دنیای واقعی را در ماه مه به اشتراک گذاشت که اهمیت دوز دوم واکسن COVID-19 را تقویت می کرد. تجزیه و تحلیل نشان داد که یک دوز واحد از واکسن Pfizer-BioNTech تنها حدود ۳۳ درصد محافظت در برابر بیماریهای علامتی را ارائه می دهد.

این کاهش از اثربخشی ۵۰ درصدی قبلی برعلیه نوع آلفا را کاهش می دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد که واکسن Pfizer-BioNTech 88 درصد در برابر نوع دلتا ۲ هفته پس از دوز دوم موثر بود.

مطالعه ۲

آ گزارشمنبع معتبر منتشر شده در مجله نیچر یافته ها را منعکس می کند که یک واکسن دو دوز مانند Pfizer-BioNTech یا AstraZeneca “به سختی” محافظت می کند.

با این حال ، محققان همچنین گزارش دادند که افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند ، حفاظت بیشتری در برابر عفونت با نوع دلتا دارند ، به طوری که محققان میزان اثربخشی آنها را ۹۵ درصد تخمین زده اند.

این مطالعه همچنین نشان داد که نوع دلتا نسبت به “سرم افراد واکسینه شده طبیعی” حساسیت کمتری دارد ، به این معنی که افرادی که قبلاً عفونت داشته اند ممکن است در برابر عفونت مجدد با نوع دلتا محافظت نشوند.

مطالعه ۳

در همین حال ، یک مطالعه در کانادا نشان داد که دو دوز واکسن COVID-19 به همان خوبی در برابر نوع دلتا مانند آلفا عمل کرد. هنوز مورد بررسی همتا قرار نگرفته است.

این مطالعه نشان داد که واکسن Pfizer-BioNTech حدود ۸۷ درصد م ۱۴ثر است ۱۴ روز پس از دوز مصرفی.

مطالعه ۴

آ تحصیل در اسکاتلندمنبع معتبر نتایج مشابهی یافت به گفته محققان ، واکسن Pfizer-BioNTech محافظت بسیار خوبی در برابر نوع دلتا ارائه می دهد و ۱۴ روز پس از دریافت دوز دوم ، ۷۹ درصد اثربخشی را نشان می دهد.

مطالعه ۵

یک مطالعه در اسرائیل بیشتر دور افتاده بود و مشخص شد که واکسن Pfizer-BioNTech محافظت بالایی ندارد ، همانطور که قبلاً تخمین زده شده بود. این مطالعه نشان داد که واکسن حدود ۶۴ درصد در پیشگیری از عفونت با نوع دلتا و ۶۴ درصد در بیماریهای علامتی پس از دوز م effectiveثر است.

اما دانشمندان اشاره کرده اند که اطلاعات کامل هنوز منتشر نشده است و ممکن است شامل عفونت های بدون علامت باشد که توسط برنامه نظارتی اسرائیل جمع آوری شده است.

مطالعه ۶

مطالعه که اثربخشی واکسن در هند مورد تجزیه و تحلیل، که در آن نوع دلتا اول پدید آمده است، پیدا شده است که این واکسن فایزر-BioNTech 88٪ در برابر نوع دلتا پس از دو دوز موثر بوده است.

با این حال ، اثربخشی پس از یک دوز واکسن به میزان قابل توجهی پایین تر بود و تقریباً ۳۶ درصد بود.

مطالعه ۷

یک مطالعه در ایالات متحده ، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، نشان می دهد که اثربخشی واکسن Pfizer در برابر نوع دلتا کاهش یافته است.

داده ها نشان می دهد که واکسن در ماه ژوئیه ۴۲ درصد در برابر عفونت علامتی با نوع دلتا محافظت می کند ، در حالی که در ژانویه بیش از ۷۶ درصد بود.

این مطالعه همچنین خاطرنشان کرد که افرادی که با Pfizer واکسینه شده اند دو برابر بیشتر در مقایسه با واکسن Moderna دچار “عفونت پیشرفت” می شوند.

مطالعه ۸

مطالعه دانشگاه آکسفورد در مورد تاثیر نوع دلتا در COVID-19 اثر واکسن دریافت که دو دوز یا واکسن فایزر و یا آسترازنکا هنوز هم ارائه حفاظت قابل توجهی در برابر عفونت با نوع در حال حاضر شایع اما این دیگر کم ظرف سه ماه.

این مطالعه نشان داد که اثربخشی واکسن Pfizer 90 روز پس از دوز دوم به ۷۵ درصد کاهش یافت ، در حالی که دو هفته پس از دوز دوم ۸۵ درصد بود. با این حال ، این کاهش بیشتر در افراد بالای ۳۵ سال مشهود بود.

این مطالعه هنوز مورد بازبینی قرار نگرفته است.

مطالعه ۹

آ مطالعهمنبع معتبر که به عنوان HEROES-RECOVER شناخته می شود و در گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر CDC منتشر شده است ، نشان داد که اثر واکسن در جلوگیری از عفونت علامتی و بدون علامت با نوع دلتا از بیش از ۹۰ درصد به ۶۶ درصد کاهش یافته است.

این مطالعه در دنیای واقعی بیش از ۴۰۰۰ کارگر خط مقدم آمریکا را آزمایش کرد ، بیش از ۴ نفر از هر ۵ نفر که با واکسن های Pfizer-BioNTech یا Moderna واکسینه شده بودند.

برآورد اثربخشی واکسن PFIZER-BIONTECHدر هر نقطه از ۴۲ تا ۹۶ درصد در برابر نوع دلتا با دو دوز م effectiveثر است.

آیا زمان تقویت واکسن COVID-19 فرا رسیده است؟

در داده های منتشر شده در ۲۸ جولای ، Pfizer گفت که دوز سوم واکسن COVID-19 آن “به شدت” محافظت در برابر نوع دلتا را در مقایسه با رژیم استاندارد دو دوز آن افزایش داد.

طبق نتایج آزمایش ، دوز سوم پنج برابر بیشتر آنتی بادی علیه نوع دلتا در افراد ۱۸ تا ۵۵ ساله و ۱۱ برابر بیشتر آنتی بادی در افراد ۶۵ تا ۸۵ ساله تولید کرد. این مطالعه در انتظار بررسی همکاران است.

این داده ها باعث شده اسرائیل به اولین کشوری تبدیل شود که به طور وسیع سومین شلیک را انجام داده است. در حال حاضر ، افراد بالای ۶۰ سال برای رزرو نوبت تماس گرفته می شوند.

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که این تصمیم همچنین داده های خود را بر اساس آمارهای بهداشت ملی در نظر گرفته است ، که نشان می دهد افرادی که در ماه آوریل واکسینه شده اند طبق گزارشات ۷۵ درصد در برابر عفونت محافظت می کنند ، در حالی که حفاظت از واکسینه شده در ژانویه به میزان کاهش یافته است. پایین ۱۶ درصد

با این حال ، اسمیت به Healthline گفت که واکسن های موجود در حال حاضر به طور گسترده ای در پیشگیری از بیماری های شدید م includingثر بوده است ، از جمله واکسن هایی که با انواع مختلف نگران کننده شناخته شده اند ، بدون تقویت کننده تا کنون.

CDC تا کنون فقط یک توصیه کرده است رژیم سه شلیکمنبع معتبر برای افراد دارای نقص ایمنی مانند دریافت کنندگان پیوند اعضا و بیماران سرطانی.

واکسن Moderna COVID-19

مطالعات آزمایشگاهی متعددی وجود دارد که نشان می دهد واکسن Moderna COVID-19 بر خلاف نوع دلتا عمل می کند. و مشابه واکسن Pfizer-BioNTech ، Moderna همچنین در حال آزمایش است که آیا دوز سوم مفید است.

مطالعه ۱

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی واکسن Moderna نشان داد که واکسن می تواند در برابر نوع دلتا و سایر انواع آزمایش شده محافظت کند ، حتی اگر در مقایسه با نوع آلفا بسیار کمتر باشد.

اما بر اساس داده ها که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، جالب ترین یافته این بود که این واکسن در تولید آنتی بادی علیه دلتا بسیار موثرتر از بتا بود.

وی گفت: “در حالی که ما به دنبال شکست همه گیری هستیم ، ضروری است که با تکامل ویروس فعال باشیم. استفان بانسل ، مدیرعامل Moderna ، در بیانیه ای گفت: “از این رو داده های جدید ما را تشویق می کند و باور ما را تقویت می کند که واکسن Moderna COVID-19 باید در برابر انواع جدید شناسایی شده محافظت کند .”

هیچ سطح مشخصی از اثربخشی ذکر نشده است.

مطالعه ۲

همان مطالعه کانادایی که نشان داد واکسن Pfizer-BioNTech 87 درصد مثر است ، نشان داد که واکسن Moderna 72 درصد در برابر نوع دلتا پس از یک دوز مثر است.

اطلاعات کافی برای محاسبه حفاظت پس از دو دوز برای Moderna وجود نداشت. همچنین لازم به ذکر است که این مطالعه هنوز مورد بررسی همتا قرار نگرفته است.

با این حال ، یافته ها نشان می دهد که حتی یک دوز واکسن Moderna یا Pfizer-BioNTech حفاظت “خوب تا عالی” را در برابر عفونت علامتی و همچنین بیماری های شدید ارائه می دهد. دو دوز نیز به احتمال زیاد حفاظت بیشتری را ارائه می دهد.

مطالعه ۳

یک مطالعه آزمایشگاهی کوچک که توسط محققان نیویورک انجام شده است نشان می دهد که واکسن های مبتنی بر mRNA Pfizer و Moderna هر دو ۹۴ تا ۹۵ درصد در پیشگیری از COVID-19 با نوع دلتا موثر بوده اند.

مطالعه ۴

یک مطالعه از پیش چاپ شده در medRxiv نشان داد که هر دو واکسن Moderna و Pfizer-BioNTech COVID-19 در جلوگیری از عفونت در ماه ژانویه ، چند ماه قبل از غالب شدن نوع دلتا ، بسیار مثر بودند.

به نظر می رسد هر دو واکسن در جلوگیری از مرگ و بیماری شدید با نوع دلتا بسیار مثر هستند.

با این حال ، جدیدترین داده ها نشان می دهد که اثربخشی واکسن ها در برابر عفونت علامتی با نوع دلتا برای واکسن Moderna به ۷۶ درصد و برای واکسن Pfizer-BioNTech در ماه جولای به ۴۲ درصد کاهش یافته است.

این مطالعه شامل بیش از ۵۰،۰۰۰ شرکت کننده بود و در چندین ایالت آمریکا توسط کلینیک مایو انجام شد.

ونکی ساندراراجان ، دکتری ، که این مطالعه را رهبری کرد ، گفت که ممکن است تزریق تقویت کننده Moderna به افرادی که در اوایل سال جاری واکسن Pfizer-BioNTech یا Moderna را دریافت کرده اند توصیه شود.

مطالعه ۵

محققان آکسفورد با استفاده از داده های اداره آمار ملی (ONS) در مورد عفونت COVID-19 ، واکسن های Pfizer ، Moderna و AstraZeneca را در برابر نوع دلتا مقایسه کردند و دریافتند که یک دوز واحد واکسن Moderna دارای اثر مشابه یا بیشتر در مقایسه با دوز واحد بقیه

با این حال ، محققان می گویند این می تواند به این دلیل باشد که افرادی که واکسن Moderna را دریافت می کردند به طور متوسط ​​جوانتر بودند و این واکسن در افراد جوانتر تأثیر بیشتری داشت.

مطالعه ۶

آ مطالعهمنبع معتبر با بررسی عملکرد واقعی واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna در بین کارگران خط مقدم ، مشخص شد که هنگامی که نوع دلتا در ایالات متحده در ژوئیه ۲۰۲۱ غالب شد ، اثربخشی در برابر عفونت از ۹۱ درصد به ۶۶ درصد کاهش یافت.

برآورد اثربخشی واکسن MODERNA COVID-19مطالعات بیشتر سطح حفاظتی مشابه واکسن Pfizer-BioNTech را تخمین می زنند ، که اعداد آن بین ۶۶ تا ۹۵ درصد متغیر است.

واکسن کووید -۱۹ جانسون و جانسون

اطلاعات کمی وجود دارد که نشان می دهد واکسن COVID-19 تک شات جانسون و جانسون (J&J) در محافظت در برابر نوع دلتا چقدر مثر است. همچنین گزارش شده است که این شرکت در حال تحقیق است که آیا شلیک دوم باعث افزایش ایمنی در برابر انواع مختلف می شود.

مطالعه ۱

یک آزمایش بالینی اخیر نشان داد که واکسن ۸۵ درصد در برابر بیماری های شدید م effectiveثر است و محافظت قوی و مداوم در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را نشان داد.

همچنین نشان داد که واکسن J&J باعث “خنثی سازی فعالیت آنتی بادی” شده که ویروس را از آلوده شدن سلول های سالم در برابر نوع دلتا در سطح بالاتری نسبت به نوع بتا متوقف می کند.

واکسن های Pfizer-BioNTech و AstraZeneca در مطالعه دیگری کاهش اثر بخشی را در برابر دومی نشان داده بودند .

مطالعه ۲

نتایج موقت یک مطالعه شامل ۲۰ نفر نشان داده است که واکسن J&J نوع دلتا را در ۲۹ روز پس از اولین تزریق خنثی کرده و محافظت در طول زمان بهبود یافته است.

“داده های فعلی برای هشت ماه مورد مطالعه تا کنون نشان می دهد که واکسن COVID-19 جانسون و جانسون تک واکنشی یک واکنش آنتی بادی خنثی کننده قوی ایجاد می کند که کاهش نمی یابد. بلکه بهبود را در طول زمان مشاهده می کنیم علاوه بر این، ما، پاسخ مداوم و به خصوص قوی ایمنی سلولی با دوام مشاهده، گفت: “دکتر از Mathai Mammen، رئیس جهانی جانسن تحقیق و توسعه در جانسون و جانسون، در یک ژوئیه ۱ آزادی مطبوعات .

مطالعه ۳

یک مطالعه منتشر شده در سرور پیش چاپ BioRxiv نشان داد که واکسن J&J 67 درصد در برابر نوع دلتا مثر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که واکسن آنتی بادی کمتری نسبت به نوع آلفا در برابر دلتا تولید می کند ، اما دانشمندان می گویند این مطالعه تنها ۲۷ نفر را مورد بررسی قرار داد و ممکن است عملکرد واقعی آن را به طور دقیق منعکس نکند.

این داده ها بحث هایی را در مورد تقویت کننده احتمالی واکسن یک شلیک برانگیخته است.

برآورد اثربخشی واکسن J&J COVID-19برای رسیدن به پاسخ قطعی ، مطالعات جامع تری نیاز است.

می توان انتظار عفونت های موفقیت آمیز را داشت

اگرچه ما شاهد موارد موفقیت آمیز بیشتری در افراد واکسینه شده هستیم ، اما مطالعات نشان می دهد که اثربخشی واکسن در برابر عفونت است اندکی کاهش می یابدمنبع معتبر با گذشت زمان ، حفاظت آنها در برابر بیماریهای شدید یا مرگ قوی باقی می ماند. کارشناسان تأکید می کنند که واکسن ها حتی اگر ۱۰۰ درصد م effectiveثر نباشند ، بسیار محافظ هستند.

در تحقیقی که ۱۶۱ عفونت پیشرفته واکسن در بین ۲۴،۷۰۶ کارمند مراقبت های بهداشتی واکسینه شده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، مشخص شد که اگرچه افراد واکسینه شده مبتلا به SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، در افراد بینی واکسینه سطوح مشابهی از ویروس را در بینی و حلق دارند. همه آن به عنوان عفونی است

موارد موفقیت آمیز با عفونت های خفیف یا بدون علامت ارائه شده است ، که بیش از ۹۰ درصد آنها به نوع دلتا نسبت داده شده است.

به گفته محققان ، آزمایشات لوله آزمایش نشان داد که میزان انتشار ویروس از بیماران واکسینه کمتر است. این مطالعه فرض کرد که این به این دلیل است که برخی از ویروس ها قبلاً توسط آنتی بادی های تولید شده از واکسن خنثی شده بودند.

غذاهای آماده کلیدی

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است اطلاعات تا کنون پشتیبانی می کندمنبع معتبر ادعا می کند که واکسن های Pfizer-BioNTech و AstraZeneca در پیشگیری از COVID-19 شدید ناشی از نوع دلتا کار می کنند.

اما همچنین اذعان کرده است که واکسن ها ممکن است محافظت کمتری در برابر بیماریهای خفیف و علامت دار ناشی از دلتا داشته باشند ، اگرچه مطالعات هنوز نشان می دهد که مردم به طور کامل واکسینه شده “حفاظت قابل توجهی را در برابر نوع دلتا حفظ می کنند”.

دریافت رژیم کامل دو دوز واکسن mRNA COVID-19 ، مانند واکسن های Pfizer-BioNTech یا Moderna ، نیز در مقایسه با نوع دلتا بسیار مثرتر است.

“نتیجه نهایی این است که برنامه واکسیناسیون با هر یک از واکسن های موجود ، تنها راه شکستن چرخه گسترش است و اجازه نمی دهد ویروس میزبان های واکسینه نشده را آلوده کند و سپس به انواع مختلفی مانند دلتا جهش یابد. این واکسن ها بی خطر و دارای درجه اثربخشی بالایی برای جلوگیری از بیماریها و مرگ و میرهای بیشتر هستند. ”

پروفسور تیم اسپکتور ، اپیدمیولوژیست از کالج کینگ لندن ، به Healthline گفت که اکنون زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده از انگلستان در برخورد با این نوع جدید درس بگیرد.

“[آنها] باید انتشار علائم جدید را شروع کنند. هنگامی که واکسن خود را دریافت می کنید ، بیش از حد آرام نگیرید ، به ویژه اگر در منطقه ای با خطر بالا قرار دارید. ”

وی افزود: “خطر شما ممکن است یک هشتم (پس از واکسیناسیون) باشد ، اما هنوز تعداد قابل توجهی از مردم به این بیماری مبتلا می شوند.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما باید ویژگی نام تجاری خود را در تنظیمات تم -> فروشگاه -> مارک ها را انتخاب کنید
سبد خرید
ستون کناری