مقالات

کبد ،۶ روش ساده برای سم زدایی از کبد

6 روش ساده برای سم زدایی از کبد

از دیگر محصولات ما نیز دیدن فرمایید:

کبد ممکن است مدیرعامل بدن نباشد ، اما هنوز در یکی از دفاتر گوشه نشسته است.

برای اندامی که فقط دو تا چهار اینچ وزن و دو تا سه پوند وزن دارد ، کبد دارای دو عنوان (اندام ، غده) و بیش از ۵۰۰ نقش برای انجام روزانه است. کبد به عنوان دومین اندام بزرگ (بعد از پوست) مسئولیت های سنگینی بر عهده دارد که نمی توان آن را واگذار کرد.

کبد همچنین تنها اندامی است که می تواند تا ۷۵ درصد از جرم خود را از دست بدهد و همچنان به اندازه کامل رشد کند!

در حالی که اکثر مردم می دانند که استفاده بیش از حد از الکل می تواند به کبد آسیب برساند ، اما این تنها راهی نیست که کبد آسیب ببیند. هنگامی که کبد آسیب می بیند یا دچار آسیب می شود ، نمی تواند وظیفه خود را برای سم زدایی از بدن نیز انجام دهد.

وقتی این اتفاق می افتد ، کبد به کمک نیاز دارد. این راههای ساده برای سم زدایی از کبد می تواند به کبد کمک کند که اصطلاحاً روی پای خود بایستد ، بنابراین می تواند وظیفه خود را برای حفظ سلامت شما انجام دهد.

به یاد داشته باشید ، اگر تحت مراقبت پزشک برای مدیریت مشکلات مربوط به سلامتی هستید یا داروهای مورد نیاز را مصرف می کنید ، همیشه قبل از تغییر رژیم غذایی روزانه یا روال سلامتی خود با پزشک خود مشورت کنید.

 آب بیشتری بنوشید.

داروهای ساده سم زدایی کبد اغلب می توانند بسیار ساده به نظر برسند. اما در اینجا ، حقیقت ساده این است که آب به کبد کمک می کند تا سموم را از طریق سیستم های سلولی خود حرکت داده و آنها را در خارج شدن از بدن شما سرعت بخشد.

اما نه تنها هر آبی فایده سم زدایی کامل دارد. آب لوله کشی فیلتر شده را در دمای اتاق در فواصل معینی از روز بنوشید (به عبارت دیگر ، هنگام بیدار شدن ، بین وعده های غذایی ، اوایل عصر ؛ نه هنگام غذا خوردن و نه بیش از حد ۲ ساعت قبل از خواب). مقدار کمی نمک و زردچوبه را به آب خود اضافه کنید تا اثر بخشی آن افزایش یابد.

یک قاعده کلی خوب این است که ۴ لیتر آب در روز مصرف کنید. از آب گازدار یا آب در ظروف پلاستیکی نوشیدنی دور بمانید.

 

  • عرق کردن ، عرق کردن ، عرق کردن.

بسته به محل زندگی شما ، ممکن است بتوانید این کار را به سادگی با بیرون رفتن انجام دهید! اما این روش بهینه برای استفاده از عرق به عنوان سم زدایی کبد نیست. عرق ناشی از ورزش فواید سم زدایی خاص خود را دارد ، سموم سیب زمینی نیمکت را از صندلی های راحت خود بیرون می کشد و همراه با عرق از بدن خارج می کند.

یوگا داغ ، دویدن خوب ، تمرینات HIT یا جلسه سونا راه های خوبی برای تعریق سموم است. فقط مطمئن شوید که عرق را در اسرع وقت با سم پاک می کنید تا از جذب مجدد سم در بدن جلوگیری شود و بلافاصله بعد از تعریق دوش آب سرد بگیرید.

 

  • در مورد zzzs کوتاهی نکنید.

سرانجام علم شروع به درک این موضوع کرده است که چرا انسانها حداقل هشت ساعت به استراحت در هر شب در جایی که در حال سکون هستند احتیاج دارند. خواب سم زدایی می کند! خواب یک جزء حیاتی برای تنظیم متابولیسم و ​​همچنین هدف قرار دادن سموم مغزی و عصبی و خارج کردن آنها از کبد است.

خواب عملکردهای بدنی غیر ضروری را خاموش می کند تا بدن بتواند منابع انرژی خود را به سمت پردازش ، بهبود ، بازسازی و سم زدایی هدایت کند.

سیستم لنفاوی سیستم بدن است که در کنار کبد در هنگام خواب کار می کند تا سموم را بسته بندی کرده و عملکردهای شناختی ، جسمی و رفتاری را بهبود بخشد و خلق و خو ، تمرکز و استقامت را بهبود بخشد.

 

  • غذاهای ضد التهاب را انتخاب کنید.

برخی از غذاها به طور طبیعی از عملکرد بهینه کبد حمایت می کنند. یادگیری این غذاها و افزودن آنها به یک برنامه منظم روزانه می تواند به کبد در انجام بهترین کار کمک کند.

به عنوان یک مزیت جانبی ، خوردن غذاهای دارای مزایای طبیعی ضد التهابی می تواند خطر ابتلا به کبد چرب را کاهش دهد ، بیماری که اساساً به این معنی است که کبد مقدار نامناسب چربی دریافت کرده است.

با گذشت زمان و با ادامه آسیب ، بیماری کبد چرب می تواند به سیروز تبدیل شود ، وضعیتی که باعث ایجاد اسکار دائمی و جلوگیری از بازسازی کبد می شود.

خبر خوب در اینجا این است که رژیم غذایی سالم برای کبد نیز رژیمی است که به طور طبیعی باعث کاهش وزن یا حفظ وزن ، بهبود سطح انرژی ، خواب بهتر و ظاهر جوانتر می شود.

غذاهایی که دارای خاصیت دفع کننده التهاب طبیعی هستند شامل همه غذاهایی هستند که در سطح زمین رشد می کنند مانند سبزیجات سبز ، لوبیا ، غلات و قارچ. این غذاهای گیاهی فتوسنتز غنی از آب ، اکسیژن و مواد مغذی را که سلول ها برای حفظ تمام عملکرد آن به آن وابسته هستند ، انجام می دهند.

استثناء محصولات GMO گندم ، ذرت ، سویا ، یونجه ، کلزا و اقلامی است که به شدت با حشره کش خطرناک (به عنوان مثال ، محصولات لبنی ، تخم مرغ ، مرغ ، گوشت قرمز ، گوشت خوک ، ماهی ، سیب زمینی شیرین ، سیب زمینی ، چغندر ، نیشکر ، قهوه ، آجیل) زیرا با هر سطحی از مصرف برای کبد بسیار مضر هستند.

 

  • کاهش یا حذف سموم از برنامه روزانه خود.

این بخشی از روال پاکسازی کبد است که هیچ کس علاقه زیادی به آن ندارد. با این حال ، حقیقت ساده این است که هرچه میزان سموم وارد شده به سیستم بدن برابر باشد ، کبد باید سموم بیشتری داشته باشد و دوباره مجبور به خارج شدن از بدن شود.

افزایش بار کبد هرگز یک دستورالعمل خوب برای سم زدایی موفق کبد نیست!

کاهش یا حذف تمام پروتئین های حیوانی ، الکل ، شکر ، گندم ، ذرت ، سویا ، تنباکو ، غذاهای فرآوری شده ، کافئین و آجیل به کبد شما یک استراحت بسیار ضروری برای تمیز کردن خانه می دهد.

 

  • به دستگاه گوارش چند یاور بدهید.

هرچه سیستم گوارشی شما در دفع سموم م effectiveثرتر باشد ، کار کمتری به کبد منتقل می شود.

پروبیوتیک ها یکی از بهترین کمک کننده هایی هستند که دستگاه گوارش می تواند دریافت کند. این باکتری های مفید مفید با تغییر تعادل قدرت در روده از باکتری های مضر به سمت گیاهان و جانوران سالم کار می کنند.

پروبیوتیک ها به راحتی در غذاهای تخمیر شده مانند لوبیای کوچک پخته شده به مدت ۳ روز ، کلم ترش ، کیمچی و ترشی در دسترس هستند. مقدار کمی از آن را یکبار در طول روز مصرف کنید. موارد تخمیر شده مانند کامبوچا ، میسو و کفیر باید به ندرت مصرف شوند زیرا می توانند به راحتی عملکرد کبد را بیش از حد بار کنند ، به ویژه هنگامی که آسیب دیده است.

بسیاری از مردم در ابتدا در تلاش برای سم زدایی از کبد دچار تردید یا مقاومت می شوند زیرا کل فرایند فقط ناآشنا و شاید پیچیده به نظر می رسد. اما همانطور که این شش نکته نشان می دهد ، کمک به سم زدایی کبد بسیار آسان است!

علاوه بر این ، مزایای بسیار دیگری نیز وجود دارد که با افزودن این شش نکته ساده به زندگی روزمره همراه می شود که امتحان کردن آنها تقریباً بیهوده به نظر نمی رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های ساده برای سم زدایی کبد خود، رسیدن به سلامت و جوی پیشرفته امروز. به تیم پزشکان مجرب و متخصصان مجوز اجازه دهید به شما در دستیابی به بهترین سلامتی – برای کبد و کل بدن شما کمک کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.